Zvezda lagano preko Zlatibora, šou Davidovca!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su kao gosti Zlatibor rezultatom 82:68 (23-16,27-26, 20-15 i 12-11) u utakmici 2.kola grupe A Superlige Srbije. Najefikasniji na meču bio je Dejan Davidovac sa 22 poena.

U narednom kolu Zvezda igra derbi grupe sa FMP-om (subota 17h hala Aleksandar Nikolić).

U pravoj prvenstvenoj utakmici, maksimalno motivisani domaćini rezultatski su držali priključak do sredine prve deonic e (9-12) a onda su košarkaši Crvene zvezde pojačai ritam, uz nekoliko vezanih poena Kejsi Riversa završili prvu deonicu vođstvom 23-16.

Slična slika viđena je u većem delu druge četvrtine, trener Milan Tomić ukazivao je šansu svim igračima, a domaćin je u samom finišu (18.minut) zapretio i prišao na samo 4 poena zaostatka (40-44), ali je taj nalet odbio Rivers novom trojkom, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću aktuelnog šampiona 50-42 (Davidovac 13 poena,, Rivers 9, Ristić 8).

Već na startu drugog poluvremena nakon poena Odža sa linije slobodnih bacanja i polaganja Berona, Crvena zvezda je ponovo stekla dvocifrenu prednost u 22.minutu. Nakon minijature Berona (6 poena) i dvojke Lazića, crveno-beli su polovinom treće deonice stigli do rekordnih +18, a domaćin je do kraja četvrtine prišao na minus 13 (57-70).

Nakon serije domaćina 5-2 na startu poslednje četvrtine , Zlatibor je ponovo prišao na -10, ali je večeras odlični Davidovac poentirao, nakon toga ubacio i trojku za 80-64 i, ako je postojala ikakva dilema, rešio pitanje pobednika u ovom meču.

CRVENA ZVEZDA Čović 2, Davidovac 22 , Lazić 7, Dobrić 3 ,Kešelj 5 , Faje , Beron 10, Nenadić 1, Ristić 10+9sk , KC Rivers 11 , Simanić 5, Odžo 6+9sk .