Zvezda kiksnula, ugroženo mesto u Super ligi

Crvena zvezda je porazom u Zubinom Potoku dovela superligaški status pod znak pitanja, jer je do kraja plej-auta ostalo samo još dva kola.

Mokra Gora – Crvena zvezda 30:26 (16:13)Dvorana: Mokra Gora. Gledalaca: 600. Sudije: Dušan i Željko Vasiljević. Sedemrci: 7 (6), Crvena zvezda 7 (6). Isključenja: Mokra Gora 20, Crvena zvezda 20 minuta.MOKRA GORA: Milojković, Tomović, Galjak, Biševac 1, Aleksić, Milić 5, Nikolić 5, Erić 2, Milojević, Krstić, Kasalović 1, Aleksić, Utvić 5, Đukić 1, Stanković 9.CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 6, Horvat 6, Lazić, M. Nikolić, N. Nikolić 3, Tufegdžić, LJubojević, LJubenović, Bugarinović 1, Panić, Hercegovac, Dimić 9, Popović, Petrić 1, Majes.

Domaća ekipa je od prvog minuta delovala sigurnije i ubedljivije, lakše dolazila do šanse za gol, pa je tako već u 13. minutu na semaforu stajalo 7:4, a potom i 12:8.

Peto kolo (17. maj):

Mokra Gora – Sloga

Crvena zvezda – Rudar

Šesto kolo (25. maj):

Sloga – Crvena zvezda

Rudar – Mokra Gora

U nastavku meča prednost Mokre Gore je rasla, išla i do šest razlike, dok Crvenoj zvezdi gotovo ništa nije polazilo za rukom.Semafor četvrtog kola plej-auta Super lige:Sloga – Rudar 24:39 (11:22) Mokra Gora – Crvena zvezda 30:26 (16:13)Tabela: Rudar 16 bodova, Crvena zvezda 13, Mokra Gora 11, Sloga bez bodova.