Zvezda je osvojila Kup Radivoja Koraća!

Zvezda je odbranila titulu u Nišu! Ekipa Duška Ivanovića odigrala se sjajnu napadačku predstavu, zaplesala na terenu protiv mlade i talentovane ekipe Mege i tako došla do prvog trofeja u svojim vitrinama u novoj sezoni osvojivši Kup Radivoja Koraća - 96:79.

Jednostavno, loša odbrana koštala je tada tim Marka Baraća bilo čega, pošto je primio 21 poen za manje od šest minuta košarke.

Do kraja prvog poluvremena, ipak, Mega je uspela da donekle poveže svoje redove odbrambeno. Vratio se tim Marka Baraća i na samo pet poena minusa, a sa jednim košem više se otišlo na veliki odmor, što je ipak garantovalo kakvu-takvu neizvesnost pred nastavak utakmice.

Lepo je Mega otvorila i narednu četvrtinu. Uspela je da priđe i na svega četiri poena iza leđa crveno-belih, koji su povezali svoje redove sredinom ovog perioda. Posle dva vezana realizovana poseda, u kojima su poentirali Dobrić sa distance i Mitrović iz reketa, prednost je ponovo počela da ide ka dvocifrenoj, a vrlo brzo je i probila tu marginu.

Ponovila se jednostavno Megi ista stvar iz druge četvrtine. Primili su 27 poena, odbrana jednostavno nije mogla da pokrije napadački raspoložene košarkaše Zvezde, pa je pred završnih deset minuta sve gotovo i bilo rešeno sa plusom od 13 poena za tim Duška Ivanovića.

Zvezda je do kraja nastavila da odlično gradi Megu i da na drugoj strani uvećava svoju prednost. Na oko sedam minuta do kraja, klubu u ružičastom isključen je i jedan od najboljih košarkaša, Danko Branković, posle čega jednostavno nije bilo povratka za sastav Marka Baraća.
Tim Duška Ivanovića već je stavio ruke na Žućkovu levicu.