ZVEZDA JE NEZAUSTAVLJIVA! Crveno beli stigli do 9 uzastopne pobede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u meču 10. kola ABA lige rezultatom 93:77.

Izjednačena utakmica viđena je u prvoj četvrtini, koju su crveno-beli uspeli da završe sa tri poena prednosti, uz veoma dobru igru Bena Bentila.

U drugoj četvrtini Zvezda je praktično prelomila utakmicu, jer je ovaj period igre dobila rezultatom 27:14.

Stegli su odbranu crveno-beli, a u napadu su još više pojačali, tako da su na odmor otišli sa 16 poena razlike.

U timu Zvezde prednjačili su Ben Bentil i Dalibor Ilić, dok je na drugoj strani očekivano najbolji bio Amerikanac Deren Rasel.

U nastavku su crveno-beli uspešno čuvali stečenu prednosti i pored fantastične partije Rasela koji je postigao čak 35 poena.

U timu Crvene zvezde najefikasniji je bio Ben Bentil sa 26 poena, a dvocifreni su bili i Dalibor Ilić (11) i Ognjen Dobrić (10 poena).

Pored Rasela, u timu Mornara izdvojio se još Marko Pecarski sa 8 poena i 11 skokova, a dvocifren je bio Vujačić sa 10 poena.

Zvezda se sada okreće evropskim obavezama, s obzirom da je čeka dupli program Evrolige, dok će Mornar naredni meč u regionalnoj ligi igrati protiv Budućnosti.

Crvena zvezda - Mornar 93:77 (25:22, 27:14, 19:26, 22:15)