Zvezda izgubila u prvoj utakmici Evrolige protiv Fenera

Desetkovani Beograđani odigrali sjajan meč

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu 61:57 od Fenerbahčea u 1. kolu Evrolige posle 0:14 u povoju utakmice, sjajnog naleta u nastavku i dramatične završnice koju je prelomio Nando De Kolo.

Briljirao je Nikola Ivanović u taboru srpskog tima, sjajno je odigrao Crnogorac i ovaj meč, završio ga je sa 16 poena, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Uz njega, napadački su Zvezdinom igrom dirigovali Nikola Kalinić sa 9 poena, koliko je imao i Nejt Volters, dok je Kuzmić dao 8.

Zapažaenu rolu opet je imao i Stefan Lazarević koji sjajno koristi ukazanu priliku, odigrao je skoro 27 minuta i za to vreme uz sjajan defanzivni angažman upisao šest poena (3/4 za dva) i četiri skoka.

Radonjić je Fenerbahčeu suprotstavio praktično desetkovanu postavu, bez Davidovca, Dobrića, Lazića, Vajta i Cirbesa i veliko je ptanje kakav bi ishod meča bio da su crveno-beli imali ovaj kvintet na raspolaganju.
Na kadrovsku muku, ekipa Zvezde je pregrmela i zaista katastrofalan start utakmice, vođstvo Fenerbahčea od 14:0!
Radonjićev tajm-aut već u 2. minutu doneo je boljitak, ulazak Ivanovića sve je promenio nabolje, Kuzmić je umesto Mitrovića preuzeo reket i stvari su rapidno počele da se menjaju na parketu. Zvezda je iskreirala seriju 8:0, potom i 13:2 i potpuno anulirala ubedljivo vođstvo Đorđevićevog tima, imala je i vođstvo u drugoj četvrtini i negde pred kraj tog perioda meč je poprimio obrise pravog košarkaškog rata.

TOK MEČA

4/4

40. minut - Ako Fener dobije ovo, i Pjeru će ići velike zasluge. Pogodio je sa poludistance (60:52). Mitrović je ekspresno uzvratio, uz faul, međutim nije iskoristio slobodno bacanje. Trojka Ivanovića na 6 sekundi do kraja, vodi Fener 60:57.

39. minut - Rešio je De kolo da stavi tačku, pogodio je Francuz i u narednoj akciji, ali je stigao odgovor Zvezde, i to trojkom iz ruke Ivanovića. Nema predaje, Zvezda na 52:58 na minut i po pre kraja.

38. minut - Kalinić promašuje za tri, De Kolo kažnjava to trojkom - vodi Fener 56:49. Sam je ostao Francuz u ćošku, koristi situaciji dovodi turski tim u lagodnu poziciju dva minuta pre kraja.

36. minut - Serija promašaja na obe strane, Holins u istom napadu promašuje dve trojke, fale Zvezdi njegovi poeni. Ni Fener ne blista, gube lopte Turci, sad to koristi Holins koji poentira u kontri - 51:49.

34. minut - Fenomenalan je Ivanović, kao da ima 100+ evroligaških duela, sam vodi igru Zvezde. Pogodio je uz prekršaj, Beograđani opet na bliskom odstojanju - 49:47.

32. minut - Volters održava Zvezdu "u igri", gosti su prepolovili prednost Fenerbahčea - 45:40. Pogodio je Amerikanac flouterom preko Veselog, iznudio prekršaj Čeha i pogodi ododatno bacanje. Greše igrači turskog tima ponovo, usledila je kontra Beograđana, asistencija Ivanovića i zakucavanje Lazarevića. Zvezda je opet blizu - 45:42.

3/4 - 45:37

30. minut - Fener je bolje odigrao ovu deonicu, nekoliko vezanih poena i trojka Polonare odveli su domaće na kapitalnih 45:35, no Kuzmić prekida seriju u poslednjoj sekundi napada, nakon floutera Ivanovića. Turski tim vodi "+8" pred poslednjih deset minuta.

28. minut - Buđenje Nejta Voltersa, evo i njegovih konkretnih poteza. Sa dva lepa polaganja Amerikanac je probio odbranu turskog tima, njegova mini-serija 4:0. De Kolo na drugoj strani pogađa jednom sa penala - 38:35.KK Crvena zvezda - KK Split

27. minut - Tek drugu trojku ubacuju domaći, Pjer je pogodio, za vođstvo 33:31, odmah u narednoj akciji i Veseli poentira, pa se Fenerbahče rezultatski malo distancirao sada u ovoj izuzetno tvrdoj utakmici (35:31). Radonjić traži tajm-aut.

25. minut - Košarkaški rat se razbuktao, Fenerbahče i dalje na samo dva poena u ovoj deonici - za pet minuta igre! Vode gosti 31:30.

24. minut - Teška borba u Istanbulu, mali broj poena na obe strane. Beograđani vode 5:2 posle pet minuta u trećoj deonici. Tri trojke su promašili redom igrači Zvezde, Holins, Ivanović, pa Kalinić. Srećom, ne blistaju ni igrači Fenerbahčea.

22. minut - Sjajan početak Zvezde, otvaraju drugo poluvreme gosti serijom 5:0. Mitrović se snašao u rektu, potom je i Holins trojkom doneo preokret  i vođstvo - 31:28.

2/4 - 28:26

20. minut - Ivanović i Kalinić su bez ikakve dileme lideri ekipe, Podgoričanin je došao do sedmog poena, ima i tri asistencije i dve ukradene lopte. Holins nastavlja da promašuje (0/3 iz igre). Vodi Fener 28:26. Veseli je poentirao i doneo prednost Fenerbahčeu pred veliki odmor. Sjajna igra Zvezde posle traumatičnog početka, Kalinić (9p) i Ivanović (7p, 3as, 2 uk) dominiraju. Lazarević ima 4 poena.

19. minut - Holins se bori, uklopio se Amerikanac sjanno u ekipu, međutim nedostaju njegovi poeni. Truci u seriji promašaja, opet je zvezdina odbrana na nivou, a na drugoj strani najbolji igrač Beograđana Kalinić pogađa svoj deveti poen. Vraća Zvezdu na dva poena zaostatka - 26:24.

17. minut - Nekoliko kikseva u fazi napada Zvezde, promašeni šutevi pri vođstvu 22:21, što ekspresno kažnjavaju igrači Fenerbahčea - serijom 5:0. Vraćaju vođstvo na svoju stranu, pa Radonjić ponovo zove svoj tim na predah. Gosti imaju već 13 izgubljenih lopti.

Ajde!!!!!! Keep fighting @kkcrvenazvezda 🔴⚪️🔴⚪️🔴⚪️

— Aaron White (@Aaron_White30) October 1, 2021

14. minut - Veliki problem je treća lična Kuzmića, koji će na klupu. Zvezda do daljeg bez klasičnog centra, kao što je i počela meč. Vodi Zvezda - Volters je pogodio!

13. minut - Ide trojka sjajnog Ivanovića, za prilazak na 21:20! Sjajnu košarku u ovim momentima igraju crveno-beli. Lazarević daje veliki doprinos u oba pravca (4p).

12. minut - "Run and gun" sekvenca u istanbulu, gosti su pogodili preko Mahmutoglua (težak šut u poslednjim sekundama napada), na drugoj strani Lazarević koristi zicer posle kontre. Zvezda na bliskom odstojanju, pptuno se vratila u igru nakon zabrinjavajućeg početka. Sada je 21:17.

1/4 - 18:15

How about that for a first EuroLeague bucket from @MarialShayok 🔨#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/U5LeV25u2A

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 1, 2021

10. minut - Idealan završetak četvrtine koja je za zvezdu krenula sa 0:14! Lazarević je zakucavanjem završio sjajnu kombinaciju, postavio konačan rezultat posle deset minuta (18:15).

8. minut - Buđenje Zvezde u Istanbulu, sad su Beograđani u velikom naletu, stegli su i odbranu. Fener u kontra ritmu, Duverioglu je promašio oba penala. Ivanović na drugoj strani probija i poentira - 16:10. Ide trojka Kalinića, čeono od koša, pa Đorđević zove svoje momke na predah. U velikom naletu su Beograđani. Nikola Ivanović diriguje igrom.

6. minut - Serija Zvezde 8:0, bude se gosti napokon. Kalinić je vezao četiri poena, poentirao je i Kuzmić.

5. minut - Konačno, Kalinič u kotrni ubacuje prve poene za Zvezdu na ovom meču, i ove sezone. I dalje turski tim ima velikih 14:2.