ZVEZDA IDE U FINALE KUPA: Ali, bez golova u Lučanima (FOTO)

Crveno-beli, posle beogradskih 4:1, odigrali u Lučanima bez golova u sjajnoj napadačkoj predstavi kojoj su nedostajali samo golovi

Dve stative i niz velikih šansi nisu bili dovoljni igračima Mladosti i Zvezde da golovima začine zanimljiv duel završen, na kraju, remijem bez pogodaka, za potvrdu plasmana Beograđana u finale Kupa srbije.

Šampion Srbije za trofej će igrati protiv boljeg iz dvomeča Rasnički - Partizan (prvi meč 1:0 za crno-bele)

Zvezdi je beogradskih 4:1 donelo mir pred ovaj revanš, pa je u Lučanima mogla sebi da dopusti i nešto ležernije izdanje, a to je bila šansa za tim Nenada Milovanovića koji se propisno ispromašivao i propustio lepu priliku da nanese poraz velikom rivalu.

iskusni Nigerijac Obijora Odita se "istakao" u promašajima, nanizao ih je čak četiri uz jednu pogođenu stativu.

Na drugoj strani, stativu je pogodio i Marko Marin u najuzbudljivijem periodu meča u drugom poluvremenu.

Iznad svih valja istaći role oba golmana, Rosića i Borjana, koji su bez dileme najzaslužniji za to što su im mreže ostale mirne u napadačkom dvoboju dva tima.

Uskoro opširnije...

Mladost - Crvena zvezda 0:0 (prvi meč 1:4)

MLADOST: Rosić – Andrić, Leković, Milošević, Šatara – Pejović, Tumbasević, Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.

91. minut - Sajni borjan je ukrotio udarce bojića i Miloševića - njemu definitivno ide epitet igrača utakmice.

82. minut - STATIVA! Marinu su neodstajali centrimetri da matira golmana Rosića, koji je u ovoj situaciji imao sreće.Play Video

80. minut - Borjan je na velikim iskušenjima, i opet je Odita iskreirao akciju, ovog puta asistenciju za Andrića, čiji je udarac uspeo da zaustavi golman Zvezde.

76. minut - Gobeljić je ušao, zamenio je Bena.

69. minut - Odita je prava napast za odbranu Zvezde - još dve sjajne prilike imao je Nigerijac, i neverovatno je kako iz nijedne nije poentirao. Prvo mu je Borjan odbranio, a onda mu Milunović blokirao udarac na pet metara.Play Video

Dragan Rosić

Golman rosić i igrači Mlaodsti na prvoj utakmici u Beogradu Foto: Marko Jovanović

65. minut - STATIVA! Odita je promašio "nepromašivo", pogodio je stativu bivši napadač Partizana, potom se ponovo dokopao lopte - i ponovo promašio iz gotovo idealne pozicije. Babić mu se telom isprečio i klučno zasmetao Nigerijcu.

63. minut - Haotično je bilo pred golom Mladosti. Rosić je još jednom sjajno odbranio, postavio se Pavkovu na udarac, ali tu niej bio kraj opasnosti po domaći tim. Marin je nesebično "odložio" do Bena, ali se isprečio defanzivac lučana, a onda je i njemu lopta pobglea pase bacio telom na nju... Na kraju, uspeli su igrači u plavim dresovima da se spasu.

55. minut - Ivanić je "topovski" šutirao, bio je potpuno neometan - ali je Rosić ponovo bio na visini zadatka! Odmah na drugoj strani Mladost je preko Radivojevića stavila na muke Borjana, ali je i on, poput Rosića, pokazao visok nivo veštine i koncentracije.

54. minut - Odita je dobio žuti karton zbog guranja Odite s leđa u kontri  Zvezde.

46. minut - Nije Milovanović zadovoljan realizacijom Bojovića, pa je ubacio iskusnog Oditu kao pretnju Zvezdi u nastavku.

Branko Jovičić

Jovičić i Bojović u duelu Foto: Marko Jovanović

POLUVREME

45. minut - Još jedna prilika za zvezdu, i ponovo je Rosić bio čovek odluke. Odbranio je najpre Marinov nezgodan udarac, a potom je usledila i pomoć saigrača na udarac Pavkova.

42. minut - Odličan udarac jovičića, još bolja intervencija Rosića, za novi korner Zvezde. Možda i najatraktivniji trenutak na utakmici.

39. minut - Šansa za Mladost, Bojić je mogao da se proslavi, ali je to bio vrlo loš udarac. Lopta mu je gotovo savršeno pala na nogu, ali je usledio neprecizan udarac, pa ni Borjan nije morao da interveniše.

21. minut - Babić je dobio žuti karton, a Mladost ponovo zapretila preko bojovića - ponovo glavom. Odbranili su se i u toj situaciji crveno-beli.

Golman Mladosti Rosić u akciji Foto: Marko Jovanović

18. minut - Možda i najbolja šansa za Mladost. Iskreirali su Lučanci oko kaznenog prostora gostiju akciju, stigao je centaršut sa desne strane, i dobar udarac glavom - ali i odlična parada Borjana.

14. minut - Dve šanse na obe strane u roku od minut. Prvo je Bojović, na centaršut, Jovanovića glavom poslao loptu pored gola Zvezde, a onda je Rodića, posle asistencije Pavkova, šutirao direktno u Rosića.

8. minut - I Stojković je imao ofanzivni izlet, šutiroa je i desni bek Zvezde ka Rosiću, i on neprecizno - preko prečke. Zvezda je preuzela inicijativu.

Milan Rodić

6. minut - Odmah je uzvartila Zvezda, i to preko Marina, kome je Rosić panterski odbranio pokušaj sa 20 metara - sjajno je Nemac "tukao" levom nogom.  U nastavku, nakon kornera, pokušao je Ivanić, ali je bio neprecizan.

5. minut - Lazar Jovanović se prvi pzbiljno zaleteo na gol Zvezde, ali nije imao završnu ideju, a i lopta mu je pobegla, taman toliko da do nje prvi stigne Borjan.