Zvezda hrabro počela, pa doživela ubedljiv poraz: Liverpul slavio uz dva penala, sudija razbesneo crveno-bele! (VIDEO)

Crveno-beli su morali da ranije polože oružje pred moćnim vicešampionima Evrope!
Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su Liverpulu u 3. kolu Lige šampiona i poraženi su sa 4:0! Karte za meč bile su rasprodate 10-ak sati pre početka utakmice, veliko interesovanje pokazale su i pristalice Liverpula, iako je Zvezda trenutno daleko od aktuelnog rejtinga Napolija ili PSŽ-a. Ipak, velika i čvrsta istorijska veza postoji između Liverpula i Zvezde, koju navijači Redsa izuzetno poštuju, pa su sa velikim uvažavanjem dočekali beogradski klub, a Zvezda je uzvratila željom da parira što je duže moguće.

Nije lako juriti Firmina Foto: Tanjug/AP

U tom maniru se i Liverpul poneo, pa je program za meč bio prilično bogat i ispunjen sadržajem o Zvezdi, duelu iz 1973, evropskoj tituli u Bariju... Na utakmici, nije bio žestok i agresivan Liverpul u prvih 45 minuta, ali je klasom došao do rutinskog vođstva od 3:0 već na početku drugog poluvremena.
Zvezda je bila hrabar takmac i u prvih 20 minuta je odlično parirala uz presing, posle čega je jedan mali pad koncentracije bio dovoljan da tim Jirgena Klopa uvede utakmicu u svoj tok. Nakon toga, na startu 2. poluvremena, penal je bio dovoljan da najavi brodolom srpskog šampiona na Enfildu.

Veliko iskustvo za Milojevića Foto: Tanjug/AP

Sudija Siber iz Nemačke potpuno je razbesneo crveno-bele diskutabilnim prvim penalom kada je Mane uneo dozu simulacije u duel, a još više gledanjem kroz prste igračima Redsa za oštrije startove, dok su oni munjevito sankcionisani. Redom su od 50. minuta i penala opomenuti Stojković, Krstičić, Jovičić, Jovančić i Gobeljić, a Liverpul se zadovoljio ubedljivom pobedom od 4:0 golovima Salaha (2), Firmina i Manea. Uz sve to, Milan Borjan je odbranio jedan penal Maneu, a zanimljiv je bio drugi meč u kom su PSŽ i Napoli podelili plen sa 2:2.
Napoli je dva puta vodio, golovima Insinjea i Mertensa, autogol Ruija je vratio PSŽ u meč, da bi podelu plena izvršio Di Marija u 93. minutu. Nakon ove utakmice, Liverpul je na vrhu sa šest bodova, Napoli ima pet, PSŽ četiri, Zvezda jedan. Sada je jasno u kakvoj se grupi nalaze crveno-beli, kada je posle tri kola jedan PSŽ ispod crte... LIVERPUL - CRVENA ZVEZDA 4:0 (Firmino 20, Salah 45, 51p, Mane 79) Liverpul: Beker, Van Dajk, Robertson (od 83. Moreno), Gomez, Aleksander Arnold, Fabinjo, Vajnaldum, Šaćiri (od 69. Lalana), Firmino, Mane, Salah (od 73. Staridž) Crvena zvezda: Borjan, Stoj0ković, Degenek, Babić, Gobeljić, Jovičić (od 75. Čaušić), Krstičić, Srnić, Ebisilio (od 64. Jovančić), Ben (od 82. Simić), Boaći

Nije se štedeo Šaćiri Foto: Tanjug/AP

TOK MEČA: Zvezda je daleko bolje ušla u meč nego u Parizu i to se od starta videlo po presingu, iako se očekivalo da Liverpul bude tim koji će odmah izvršiti pritisak. Stojković je već u drugom minutu mogao idealno da uposli Boaćija, milimetri su presudili da je ofsajd, a zatim je izboren i slobodan udarac na 30 metara od gola, koji je tim Redsa osujetio. U dve naredne situacije, desni bek Zvezde nije se proslavio centrirajući, da bi se u 10. minutu Liverpul oslobodio. Vicešampioni Evrope su se razmahali u najjednostavnijim situacijama, Salah je izgubio duel 1 na 1 sa Borjanom, posle loše reakcije Babića koji je trebalo da isprati egipatsku zvezdu.

Salah ispraćen uz ovacije Foto: Tanjug/AP

Malo kasnije je Babić prokockao priliku da donese vođstvo Zvezdi, bio je neometan u 16 metara domaćina pri korneru Ebisilija, ali šalje loptu visoko preko prečke. Za to je usledila munjevita kazna Firmina, kog nije ispratio Krstičić. Kada je iskusni vezista stigao do Brazilca, već je bilo kasno, Firminu ne treba mnogo vremena da se namesti za šut. Nije Zvezda mnogo odstupala ni posle toga u pristupu, bila je bolji takmac nego PSŽ-u, mada se mora priznati da je i sudija Siber bio bolećiv prema vicešampionu Evrope, oprostio je žuti karton Firminu i Fabinju za nimalo prijatne startove.

Dominacija najskupljeg štopera sveta u skoku Foto: Tanjug/AP

Nakon 30. minuta, već su počeli i Borjanu da popuštaju nervi, jer je odbrana počela da se ponaša po uzoru na parisku epizodu. Nije bilo dovoljno agresivnosti i odlučnosti kada je trebalo krenuti na loptu, te situacije je rešavao upravo Borjan, koji je zabeležio i jednu fantastičnu paradu kada je skinuo centaršut na zicer. Ipak, saigrači ga nisu poslušali, pa je viđena šetnja kroz 16 metara u najgore vreme, pred istek poluvremena. Salah je dobio idealnu loptu od Šaćirija i nije ispustio priliku da obraduje Jirgena Klopa za 2:0. Već početak drugog poluvremena je potpuno demoralisao igrače Zvezde, zbog penala koji je potpuno izludeo Stojkovića. Bilo duela, laktom u grudi je išao Maneu, koji se uhvatio za lice i teatralno pao, na šta je naseo nemački sudija Danijel Sibert.

Realizacija penala Foto: Tanjug/AP

Dobio je Stojković žuti karton, Salah je rutinski izveo penal za 3:0, što je ubilo samopouzdanje beogradskoj ekipi. Uz to, još jednom je Sibert oprostio žuti karton Fabinju, zatim i Arnoldu, što je dodatno iz takta izbacilo izabranike Vladana Milojevića. Za razliku od beskrvnosti viđene u Parizu, proradio je inat, pa su kartone ređali još Krstičić (oštar start nad Šaćirijem), zatim Jovičić, Jovančić i Gobeljić, a još jedan penal je sviran u 77. minutu, kada je Ben bio neoprezan.

Borjan odbranio sve što je mogao Foto: Tanjug/AP

Igrao je rukom zbog nesmotrenog postavljanja u živom zidu, a sada je to Mane propustio da materijalizuje. Borjan je odbranio i preusmerio loptu na prečku, dok Senegalac nije uspeo ni odbitak da pretvori u 4:0. Ipak, iz igre, u prvoj narednoj akciji je na pas džokera Staridža postavio konačan rezultat, pred revanš za dve nedelje na Marakani. Moglo je da bude lako i 5:0, Borjan je ukrotio udarac Lalane iz kontre, kada je po ko zna koji put ostavljen na vetrometini u poslednje dve utakmice Lige šampiona.   Telegraf.rs