Zvezda gubila do 45. minuta, Ivanić heroj pred sam kraj poluvremena

Fudbaleri Crvene zvezde od 17.00 časova gostuju Omoniji na Kipru u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona (Arena Sport 1, RTS 1, Zvezda TV)!

OMONIJA - CRVENA ZVEZDA 1:1 (1:1)

(Luftner 31 - Ivanić 44)

Omonija: Fabiano, Lang, Hubočan, Luftner, Ležijaks, Papulija, Žordi Gomez, Viktor Gomeš, Tijago, Buteak, Kakuli
Klupa: Kirijakidis, Sene, Duriš, Kusulos, Mavrais, Luizu, Asante.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Katai, Vukanović.
Klupa: Popović, Gajić, Pankov, Jovančić, Nikolić, Gavrić, Falčineli.

Uživo:

45. minut - POLUVREME!

44. minut - GOLLL! Zvezda je izjednačila u Nikoziji! Strelac je Mirko Ivanić glavom sa pet metara. Sjajno je Ben centrirao, pogodio ga je u čelo sa desne strane!

39. minut - Umalo gol za Zvezdu, ali je Kavano svirao faul Sanoga nad golmanom Fabijanom.

34. minut - Probudila se Zvezda! Ipak, od svih naleta crveno-beli su imali samo dva kornera.

31. minut - GOLLL! Omonija vodi 1:0, strelac je Luftner posle kornera! Borjan je loše odbio loptu, ona je udarila u stativu i pala na glavu defanzivcu Omonije.

28. minut - Posle Bena, i Vukanović je mogao da zatrese mrežu domaćina. Ipak, igrao je rukom na pet metara nakon što je prethodno propustio da zahvati loptu posle kornera.

26. minut - Ben je propustio najbolju priliku za Zvezdu. Kanga je centrirao sa desne strane, a napadač crveno-belih je sa sedam-osam metara šutirao glavom malo iznad prečke.

23. minut - Sudija Kavano "zvao" je prvu pauzu za osveženje zbog jako visoke temperature u Nikoziji.

21. minut - Dobra stvar za crveno-bele jeste ta što Omonija nema ideju kako da igra u napadu. Očigledno je da se oslanjaju na polukontre i kontre.

17. minut - Zvezda nastavlja sa greškama, Omonija je i te kako pretila, igrala je oko kazanenog prostora crveno-belih. Milunović je loše procenio loptu nešto ranije i omogućio je domaćinu da pokuša da stvori šansu.

15. minut - Žuti karton za Sanoga! Zaustavio je kontru Omonije posle greške Kange na sredini terena. U nastavku je Ležijaks loše centrirao sa leve strane.

13. minut - Prvi šut Zvezde u okvir gola! Probao je Ivanić sa 20 i kusur metara, ali je Fabijano tu "žabicu" odbio pesnicama. Nažalost po Zvezdu, nikog nije bilo da isprati.

8. minut - Ponovo preti Omonija, Kakulis je probao glavom. Laka lopta za Borjana koji se samo sageo i pokupio istu.

7. minut - Dobra ideja Kange, probao je dijagonalno da nađe Kataija koji je ipak bio prenizak za ovu loptu.

4. minut - Dobra akcija Zvezde, Katai je ubacio sa desne strane, ali je odbrana domaćina dobro intervenisala. Šteta za crvenmo-bele, mogla je to da bude bolja prilika. Možda i za gol.