Zvezda dugo nije imala ovakvog MAJSTORA! Ivaniću bilo dovoljno 5 minuta da sruši Zlatibor

Crveno-beli posle preokreta ubedljivo savladali Zlatibor - 6:1

Teško je porediti kvalitet između dvojice najboljih igrača Crvene zvezde Aleksandra Kataija i Mirka Ivanića, ali je večeras postalo kristalno jasno da kvaltiet igre srpskog šampiona ove sezone najviše zavisi od sjajnog veziste iz Bačkog Jarka. Ivaniću je bilo dovoljno pet minuta na terenu da preokrene prednost Zlatibora iz prvog poluvremena i aktivira rafalnu paljbu ka mreži gostiju iz Čajetine, kojii su na kraju pretrpeli ubedljiv poraz na stadionu Rajko Mitić - 6:1 (0:1).

Ivanić je svom timu doneo neophodno samopouzdanje i mirnoću u završinici, pa je od večeras ponovo najbolji stelac ekipe sa 15 postignutih golova. Srpski šampion je sa druge strane uspeo da probije dve "stotke". Jednu po pitanju bodova ( sada ima 102), a drugu po broju golova (104). Crveno-beli će u poslednja dva kola, protiv Bačke i Metalca, biti u situaciji da pojure dva rekorda. Onaj lični od 105 osvojenih bodova iz sezone 1999/2000. i onaj Partizanov iz iste sezone, kada je sastav Miodraga Ješića postigao 111 golova.

Ono što je daleko za Dejana Stankovića, njegov tim se vratio na pobednički kolosek i predstojeća dva kola će pre svega iskoristiti da se spremi na najbolji mogući način za 25. maj i finale Kupa Srbije protiv Partizana na ovom istom stadionu.

Zlatibor nije imao snage da izdrži nalete domaćina u drugom poluvremenu, ali je defanzivni blok ekipe Predraga Ristanovića vrlo dobro funkcionisao u prvih 45 minuta. Domaćin je imao nekoliko dobrih šansi, ali su gosti svoju najbolju iz 26. minuta uspeli da iskoriste, zahvaljujući pravoj majstoriji Stefana Vukića, koji je spljnim delom kopačke pogodio same rašlje gola Zorana Popovića.https://www.youtube.com/embed/SV518XnPd_c?showinfo=0

Organizacija Zvezdine igre u prvom poluvremenu isključivo je zavisio od Veljka Nikolića, koji je imao najizgledniju priliku za domaćina posle pogodka Vukića, ali je bilo jasno da su promene na poluvremenu neophodne. Stanković je shvatio da mu na terenu nisu neophodna dva defanizvna vezna igrača, pa je Ivanić zamenio Njegoša Petrovića, što je domaćinu donelo znatno više kreativnosti u manevru i ispostavilo se ključnim detaljem večerašnje utakmice. Dodatni pritisak na protivničku odbranu predstavljali su ulasci Milana Gajića i Milana Pavkova, umesto Slavoljuba Srnića i El Fardu Bena.

Gajić je doneo dodatnu brzinu na desni bok crveno-belih, a Pavkov neophodnu težinu u šesnaestercu prtivnika, što se najbolje videlo kod drugog Ivnićevog gola. Snažni napadač iz Begeča je odlično gađa glavom na centaršut Rodića, a Ivanić se našao na pravom mestu da prosledi loptu u mrežu nemoćnog Čubarkovića.

Ulaskom najboljeg igrača crveno-belih prodisao je i Veljko Nikolić, koji je odlično reagovao u 53. minutu, kada je prebacio loptu sa leve na desnu nogu i pogodio donji desni ugao Zlatiborovog gola. Isti slučaj je bio i sa mladim Željkom Gavrićem, koji se našao na pravom mestu u 67. minutu da se upiše u strelce.

Geloru Kangi je bio dovoljno samo jedan minut da stigne do svog četvrtog pogotka u Superligi ove sezone. Gabonac je lukavo iskoristio potpuni raspad igre gostiju i u 70. minutu se gotovo ušetao u protivnički gol.

Gosti su bili potpuno utučeni nakon isključenja Lambulića u 74. minutu zbog rušena Falčinelija, pa je domaćin to iskoristio da preko upornog Milana Pavkova postavi konačan rezultat meča u 85. minutu.

Svoje veče definitvno nije imao Dijego Falčineli, koji je tokom čitave utakmice, a posebno u drugom poluvremenu, konstatno bio nadomak ulaska u pravu priliku, ali bi mu lopta uvek izmakla u ključnim trenucima, pa će priliku za postizanje desetog gola u sezoni morati da potraži protiv Bačke narednog vikenda.