Zvezda deklasirala Mornar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mornara iz Bara 105:82 u meču poslednjeg, osmog kola, ABA lige.

Crveno-beli su sa novim trenerom Draganom Šakotom, pokazali su dominaciju u svim segmentima igre i bez većih problema upisali bitnu pobedu u nastavku regionalnog takmičenja.

Zvezda je silovito krenula od samog starta. Posle uvodnih 4:0, usledila je serija rivala iz Bara od 5:0. u uvodnim minutima. Do kraja deonice, na terenu je postojao samo jedan rival je je Zvezda odgovorila prvo sa 9:0, da bi prvo beron pogodio zatri, potom i Lazić, u dva navrata, a onda i Dobrić, za ubedljivo vođstvo na startu od 28:9.

Trener gostiju Mihajlo Pavićević pokušao je da tajm-autima prodrma svoje igrače, ali, umesto toga, njegov tim je šutirao 2 od 16 u uvodnih 10 minuta

U nastavku Mornar je zaigrao mnogo efikasnije nego na startu meča. Sredinom deonice Barani su prišli na 42:30, da bi posle tajm-auta Dragana Šakote, crveno-beli napravili novu seriju poena kojom "beže" na +20. Ipak, do kraja gosti se ponovo vraćaju, a posle trojke Pulena u poslednjoj sekundi prvog dela igre dolaze na 53:40.

U ovom periodu bilo je evidentno da Zvezda igra mnogo organizovanije u obe faze igre. Dobra odbrana o kojoj je na predstavljanju pričao Dragan Šakota viđena je tokom 3 četvrtine. Bacanje Dženkins za loptu pri vođstvu od preko 20 poena to je i pokazalo. Takođe, domaći košarkaši upisali su 14 asistencija uz šut za tri 7 od 11.

Treću deonicu obeležili su pokušaji Mornara da uhvati kakav-takav rezultatski priključak. U tome su na momente i uspevali, ali je na njihove koševe Zvezda odgovarala serijom poena. Tako su crveno-beli imali +15 na samom kraju, ali je, baš kao i na kraju prvog poluvremena, Pulen  sa tri vezana bacanja sveo razliku na +12 .

Do kraja Crveno-beli su, kao i tokom celog meča, dolazili do +19. Igrali su organizovano u odbrani i niti u jednom momentu nisu rezultat i pobedu dovodili u  pitanje.

Ono što svakak ovalja istaći jeste da je Lorenco Braun upisao novu odličnu partiju. razigravao je svoje saigrače tokom celog susreta, bez praznog hoda, a uz njega se istakao i Branko Lazić, kako odbranom, tako i poenterski.