ZVEZDA ĆE PREZIMITI U EVROPI! Crveno beli slavili u BELGIJI rezultatom 0:2

Petrović i Milunović strelci u velikoj pobedi crveno-belih koja im otvara proleće u Evropi

Crvena zvezda je nadomak nokaut faze Lige Evrope! Zahvaljujući pobedi protiv Genta u gostima rezultatom 2:0, crveno-beli su definitivno izbacili Belgijance iz igre i pred poslednja dva kola imaju čak šest bodova više od Slovana iz Libereca koji je izgubio od Hofenhajma!

Strelci za srpskog šampiona bili su Njegoš Petrović posle samo 53 sekunde igre i defanzivac Nemanja Milunović u 58. minutu posle kornera, dok se obe asistencije pišu pored imena El Fardu Bena.

Pogled na tabelu jasno kaže da je Zvezda praktično sa obe noge u nokaut fazi Lige Evrope. Za to im je zvanično potreban bod iz dva meča ili da Slovan ne pobedi obe utakmice. S tim da čak i tada, ako dobije oba meča, u tom poslednjem kolu mora da dobije Zvezdu sa više od 5:1 s obzirom na to da se gleda međusobni skor.

Otišla je Zvezda u Gent bez petorice bitnih igrača! Sanogo je imao parne kartone, dok problema sa povredom imaju Marko Gobeljić, Gelor Kanga, Milan Rodić i Aleksandar Katai. Međutim, Dejan Stanković je do trijumfa došao slično kao Vladan Milojević svojevremeno protiv Kelna. Gol na vreme i "čvrsta ruka" u odbrani.

FK GENT - FK CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)
(Petrović 1, Milunović 58)

Gent (3:5:2): Bolat, Botaka (Kastro-Montes 46), Hanhe-Olsen, Ngadeu-Ngađui, Fortuna, Mohamadi, Dorš, Ovusu (Ođiđa-Ofoe 60), Kums, Bukari, Bezus.
Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Degenek, Petrović (Eraković 71), Nikolić, Ben (Spiridonović 71), Ivanić, Vukanović (Radulović 88), Falčineli (Boaći 88)

Uživo:

90. minut - KRAJ!

88. minut - Boaći i Radulović menjaju Vukanovića i Falčinelija.

85. minut - Napadaju igrači domačeg tima, ali bez prave prilike da ugroze Borjana.

79. minut - Tražio je Gent ponovo penal, ali lopta nije dirala Erakovića.

71. minut - Izmena u redovima Zvezde, Spiridonović i Eraković menjaju Bena i Petrovića.

70. minut - Umalo gol za Gent, ali je Kums pogodio samo spoljni deo mreže.

64. minut - Sreća za Zvezdu, dva kiksa odbrane niosu rezultitrala golom Genta. Bukari je tukao direktno u Borjana posle promašene lopte Nikolića.

60. minut - Izmena u domaćem timu, Ođiđa-Ofoe ulazi umesto Ovusua.

58. minut - GOLLL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Milunović posle kornera koji je izveo Ben.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:56

53. minut - Probao je i Degenek, sam se izborio za šut koji nije bio dovoljno jak.

50. minut - Milunović je izbacio u korner posle ubacivanja Kastro-Montesa.

48. minut - Bezus preti Borjanu na početku drugog dela. Zasmetao mu je Degenek taman toliko da ovaj šutira preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Kastro-Montes je u igru umesto Botake.

45. minut - POLUVREME!

44. minut - Borjan čuva Zvezdu, kao mačka je intervenisao i levom rukom zaustavio šut Bukarija glavom.

37. minut - Imala je Zvezda priliku da posle faula ubaci loptu u kazneni prostor, učinili su to, ali je golamn Bolat intervenisao i boksovao van 16 metara.

31. minut - Pao je Bezus posle duela sa Vukanovićem koji ga je možda i zadržao, tražio je penal, ali glavni sudija meča se nije oglasio.

30. minut - Nekoliko vezanih grešaka igrača Zvezde na sredini terena. Petrović je sada napravio faul i zaustavio polukontru.FK Crvena zvezda

25. minut - Gent polako uspostavlja inicijativu, probali su da iznenade Borjana koji je bio siguran posle jednog šuta domaćina.

21. minut - Vukanović je izborio drugi korner za Zvezdu. Međutim, intervenisala je odbrana Genta bolje nego prvi put.

18. minut - Sreća za Zvezdu, Bukari se loše snašao u kaznenom prostoru.Od svega, samo korner za domaćina.

16. minut - Greška Petrovića na sredini terena, bez potrebe je dijagonalom tražio saigrača i izgubio je loptu.

9. minut - Kums je pokušao , ali je odbrana Zvezde izbacila loptu posle njegovog šuta.

5. minut - Čini se da su igrači domaćeg tima i dalje u šoku od onog projektila Petrovića.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:07

1. minut - GOLLL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Njegoš Petrović. Kakav početak crveno-belih i kakva bomba Petrovića iskosa sa leve strane. Bila je to pomoćna igra iz kornera.

1. minut - Počela je utakmica u Belgiji, i to minutom ćutanja u čast preminulog Dijega Armanda Maradone!

Najava meča:

Zvezda bi u slučaju pozitivnog rezultata izbacila Gent iz igre za nokaut fazu Lige Evrope s obzirom na to da crveno-beli imaju šest bodova u grupi L, a tim iz Belgije je poslednji bez ijednog osvojenog boda.

U slučaju pobede, a da Slovan izgubio kod kuće od Hofenhajma, Zvezdu u narednu rundu vodi samo jedan bod ili manji poraz od 5:1 koliko su crveno-beli savladali Čehe na Marakani.

Ne možemo da se koncentrišemo na jedan rezultat, iako realno kažem - remi bi nam odgovarao. Cilj nam je da odigramo dobru utakmicu i ostanemo neporaženi. S druge strane, oni će sigurno ići na pobedu, tako da ćemo biti spremni za sve što se dešava na terenu i pokušaćemo da odgovorimo na pravi način - rekao je trener Zvezde Dejan Stanković u najavi meča.

Vredi pomenuti i to da su crveno-beli u Belgiju stigli bez petorice važnih igrača - Gelora Kange, Milana Rodića, Marka Gobeljića, Aleksandra Kataija i Seku Sanoga, kao i da će Gen biti oslabljen neigranjem najboljeg igrača Romana Jaremčuka koji ima koronu.

Mnogo puta do sada ponovio sam da imamo 20 startera. Znam koje smo igrače ostavili kod kuće i koliko oni znače za Zvezdu (povređeno Katai, Kanga i Gobeljić, Rodić ima koronu i Sanogo suspenziju), ali nema alibija. Na nama je da se adaptiramo na situaciju. Imamo ekipu koja će se suprotstaviti Gentu i koja je spremna za utakmicu. Nećemo da potcenjujemo Gent, mislimo da su kvalitetni, ali nećemo se braniti - rekao je Stanković.