ZVEZDA BLISTALA PROTIV ZENITA! Lojd i Beron požalili što su napustili Beograd

Radonjićev tim dominirao od prve do poslednje sekunde

Samo nedelju dana posle najslabije, stigla je vrhunska reakcija i najbolja utakmica košarkaša Crvene zvezde ove sezone u Evroligi, tamo gde se malo koja ekipa naigra: na terenu favorizovanog Zenita koji je na svojoj koži osetio sav potencijal i snagu Beograđana.

Na kraju, ubedljivih, autoritativnih 69:58 u korist tima Dejana Radonjića od danas jačeg za Amerikanca Erona Vajta koji se vratio na teren nakon tromesečne pauze izazvane lomom ruke na prijateljskoj utakmici.

Najbolji opis utakmice može biti sledeća misao: dominacija Beograđana od početka do samog kraja, od prve do poslednje sekunde!

Bez trzavica, bez praznih minuta, bez srljanja, Zvezda je odigrala protiv tima koji je do ovog meča sakupio duplo više pobeda od srpskog predstavnika u Evroligi. Čista perfekcija od igre.

Zvezdu su do pobede vukli svi, bukvalno je tako i bilo, a napadački su se izdvojili Volters sa 14 poena, te Kuzmić i Kalinić sa po 11, Dobrić sa 9...

TOK MEČA

4/4

37. minut - Malo opuštanje u igri Zvezde Radonjić odmah seče tajm-autom, a po izlasku na teren crveno-beli dolaze do bitnih poena, za miran finiš meča u kojem dominiraju od početka.

35. minut - Kakava rola Dobrića sada, vezao je 7 poena Zvezdin krilni igrač, za vođstvo 65:44! Nema Zenitu spasa više...

32. minut - Opet su sa pojačanom agresijom krenuli igrači domaćeg tima sa željom da dođu do brzih poena, iapk omirio ih je Dobrić trojkom iz "kornera". Zvezda autoritativno održava ubedljivu razliku, ide ka pobedi na teškom gostovanju.

3/4 - 40:58

30. minut - Kakva četvrtina Zvezde, Cirbes je preuzeo palicu i razara odbranu Zenita. Njegovih brzih šest poena, bez promašaja iz igre. Velikih 58:38 za Radonjićev tim.

28. minut - Dosad je sve ovo savršena partija Zvezde! Imali su crveno-beli i malo sreće pošto je trojka Berona stigla u poslednjoj sekundi napada, tačnije koji tren iza, pa koš nije uračunat, te je potom usledio period sjajne igre i kombinatorike gostiju. Istina, i samo poeni Cirbesa nakon dodavanja Mitrovića kroz noge svog čuvara. Domaći već dugo bez poena... Zvezda ima obećavajućih 52:38!

25. minutu - Sjajna sekvenca Voltersa, pravi seriju 4:0, asistirao je potom Holinsu koji je pogodio trojku iz ćoška. Zvezda deluje ubedeljivo! Vode gosti 50:35!

22. minut - Daleko agresivnije su krenuli igrači Zenita, Džordan Miki je upisao 2+1, zubkov, srećom, promašio otvorenu trojku, a volters elegantno poentirao u svom stilu. I dalje dvocifrena razlika u korist našeg tima - 44:33.

2/4 - 28:42

20. minut - Strpljiva, pametna akcija Zvezde, asistencija Voltersa Laziću koji je imao otvoren šut za tri poena - i poodio! Beograđani idu na 40:28, a sekund pre kraja poluvremena Mitrović poentira za sjajnih "+14"!

19. minut - Fenomenalnu akciju su iskreirali Marković, Kalinić i Kuzmić, koja je krenula dodavanjem Markovića ka Kaliniču pod košem, a završila se odbojkaškim dodavanjem ka Kuzmiću koji nije propustio da iskoristi vrhunsku ideju saigrača. Odlična partija zvezde. Vode gosti 37:28.

18. minut - Šou Voltersa, u naletu je Amerikanac, njegova serija 4:0, i prekršaj je iznudio prilikom poentiranja. Zvezda je došla do najveće prednosti večeras - 35:23.

16. minut - Radonjićev tim kontroliše utakmicu od starta, tako je i u drugoj deonici u kojoj vodi 30:21. Odbrana zasad funkcioniše besprekorno, Zenit je sveden na mali broj poena, uz napadački tečan ritam. Kalinić i Kuzmić dosad najefikasniji sa po 9 poena.

13. minut - Serija Zvezde 4:0, za prvu dvocifrenu prednost večeras - 27:16! Volters i Dobrić su bili sigurni, precizni, kao i Zubkov na drugoj strani, za prve poene Zenita u drugoj četvrtini, posle dva i po minuta igre.

1/4 - 16:23

10. minut - Perfektna završnica gostiju, poeni u poslednjoj sekundi stižu iz ruke Kalinića, uz Kuzmića, daleko najboljeg aktera meča zasad. Osam poena za Zvezdino krilo.

9. minut - Evo momenta koji su zvezdaši čekali, na terenu je posle dugo vremena Eron Vajt. Amerikanac je u rotaciji prvi put još od pripremnog dela sezone kada se teže povredio u meču sa Panatinaikosem. U strelce se upisao i Lazić, za 21.14, na drugoj strani stže odgovor od Berona sa linije penala.

7. minut - Energija irgača Zvezde na zavidnom nivou, Zenit na samo deset poena. Odlično funkciniše odbrana gostiju, znaju vrlo dobro vrline i mane pojedinih igrača rivala. Kalinić je došao do svog četvrtog poena, za vođstvo 17:10.

5. minut - U dobrom napadačkom ritmu je Kuzmić, podseća na njegovu najbolju verziju - bez promašaja iz igre (4/4)! Ubacio je lagane poene na asistenciju Mitrovića, zaradio i dodatno bacanje. Poentirao je i sa penala Zvezdin centar. Vode crveno-beli 15:6.

3. minut - Dobar početak Zvezde, Kuzmić je sjajno otovorio utakmicu sa 4 poena, prati Volters. Gosti vode 6:3.