Zvezda bez previše muke savladala Zadar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar 91:69 u meču 20. kola ABA lige i tako došli do 17. trijumfa ove sezone, za potvrdu liderske pozicije pred dužu pauzu koja nailazi usled obaveza u Kupu i reprezentatovne akcije.

Uskoro opširnije...

Zvezda - Zadar

4/4

37. minut - Još jedna trojka iz ruke Dobrića, on je perfektan u šutu za tri - 5/5! Vrhunsko šutersko izdanje Zvezdinog krila. ma 2/2 za dva.

35. minut - Fantastično šutersko izdanje Simonovića, pogodio je četvrtu trojku iz četiri šuta, peti je promašio... Dobrić je i dalje na 4/4. Zvezda je odbila najjači udar gostiju koji su na 84:74 imali bacanje i loptu - nisu iskoristili ni jedno ni drugo. Usledila je kazna.

32. minut - Daleko bolja igra Dalmatinaca, Zvezdina prednost je prepolovljena. Mavra, Buljan i Brala vraćaju nadu gostima, Radonjić mora da zove tajm-aut kako bi konsolidovao igrače pred najvažniji period meča. Vođstvo je i dalje na strani Zvezde, ali sada je to samo 72:61.

3/4 - 70:53

28. minut - Mavra je imao lepu seriju, pogodio je trojku, potom bio precizan sa penala, onda i dvojku, doneo Zadranima olakšanje u samom finišu četvrtine - 70:53.

25. minut - Dobrić je daleko najbolji i najefikansiji akter meča, ubacio je i četvrtu trojku iz četvrtog šuta, ukupno 16 poena za krilo crveno-belih. Prednost Beograđana raste iz minuta u minut, sada je 68:44. Serija domaćih 13:0.

21. minut - Brzih pet poena za Zvezdu, Dobrić i Lazić su bili preecizni pa crveno-beli idu na maksimalnih 19 razlike (56:37).

2/4 - 51:37

20. minut - Zvezdina rapsodija u šutu za tri, 8/12 imaju crveno-beli van luka za tri poena. Pogodio je i Ivanović, odgovorio Marčinković, za njim i Davidovac koji je postavio konačan rezultat vrlo efikasnog i dinamičnog prvog poluvremena.

18. minut - Simonović je u igri, nije ga dugo bilo  - digao je navijače na noge ssa dve uzastopne trojke! zvezda ide na najveću prednost, 46:34.

16. minut - Kuzmić se nije proslavio u kontri, "skratila" mu se ruka na polaganju, ali je na drugoj strani odlično odreagovao i udario rampu igraču Zadra. Zvezda vodi 39:34. Trojku je za Zadar pogodio Karter.

12. minut - Poletna, efikasna partija Zadrana koji dolaze do novog vođstva 29:28, nakon igre u tranziciji i poena Brale. Trojkom uzvraća Volters, drugom za njega iz dva šuta. Valja reći da Zadrani, zbog nekoliko izostanaka, imaju devetoricu igrača na raspolaganju.Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)0:22

1/4 - 26:22

10. minut - Dobrić trojku, Lazarević i Mitrović sa četiri poena, su održali Zvezdu u iznad površine, odbili nalet sjajnog Jordana koji blista kod gostiju sa 10 poena.

8. minut - Preokret u Pioniru! Serija Zadra 7:0, koju je trojkom pokrenuo Jordano, potom je isti igrač ubacio iz skoka u napadu, a onda je i Marčinković bio precitzan u kontri - 17:18.

6. minut - Nikola Kalinić odmara ovaj meč, Zvezda bez najboljeg vodi od starta. U tranziciji su kreirali Lazarević i Dobrić, za 17:11.

3. minut - Tri trojke Zvezde iz tri šuta, tri američke trojke, iz ruku Holinsa, Vajta i Voltersa. Zadar zasad solidno prati ovaj nalet domaćih, Jordano i Vuković su poentirali na drugoj strani - 10:5.