Zvezda bez mnogo poteškoća savladala Spartak

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su odličan meč na stadionu "Rajko Mitić"

Rutina i ništa više. Fudbaleri Crvene zvezde bez apsolutno ikakvih trzavica uspeli su da savladaju Spartak na svom stadionu.

Kontrolisali su situaciju apsolutno tokom čitavog meča, gosti nisu imali ama baš nijednu veću šansu za pogodak i na kraju je Zvezda ponovo "istopila" razliku crno-belih ponovo na samo tri poena - 3:0 (1:0).

Koliko je Zvezda bila dominantna govori činjenica da je konstantno kod sebe držala loptu u nogama, pritiskala Subotičane, a da su ovi za čitavih uvodnih 45 minuta samo jednom uputili šut ka golu i to sa velike distance.

Prvi gol pao je u ranoj fazi meča preko Milana Rodića. Ben je centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, lopta je došla do njegovog saigrača koji je uleteo iz drugog plana i već u 9. minutu je na semaforu pisalo 1:0.

Jedinu "šansu" Spartak je imao preko Abrahama na dva minuta pred kraj prvog poluvremena. Igrač gostiju šutirao je sa oko 20 minuta, ali je Borjan sjajno odreagovao i prosledio loptu u korner.

Drugi pogodak došao je već u prvom minutu drugog poluvremena. Uspavala se odbrana Spartaka, Filipo Falko je dodao loptu do Bena koji je pretrčao odbranu gostiju i samo prosledio loptu pored golmana gostiju.

Tačku na sve stavio je El Fardu Ben koji je u 71. minutu uspeo da iskoristi još jedan kiks Subotičana. Sudarili su se golman Dubljević i odbrambeni igrač Branković, lopta je došla do napadača Zvezde i ovaj je samo uspeo da je smesti u praznu mrežu.

Prethodno je crveno-belima poništen pogodak Falka osam minuta ranije i to zbog toga što je glavni sudija procenio da je Ben uticao na igru kod šuta njegovog saigrača na petercu.

Zvezda je pobedom prišla Partizanu na tri boda zaostatka, a podsetimo da crno-beli već od 16.30 časova imaju šansu da skupe nova tri boda na gostovanju Voždovcu na krovu Tržnog centra u Zaplanjskoj ulici.

TOK MEČA

90. minut: Lazetić ja imao šansu da postigne još jedan gol, zaobišao je golmana, ali su defanzivci bili tu da spreče da lopta pređe preko gol-linije. Tri minuta nadoknade.

85. minut: Pao je ritam ove utakmice. Zvezda kao da čeka da se ovaj meč završi  i više je nego zadovoljna trenutnim rezultatom. Pokušao je Gobeljić sa oko 16 metara, ali je svakako bio u ofsajdu.

81. minut: Privodimo kraju ovaj meč. Izmene pravi trener Spartaka. Branković izlazi u korist Šćepanovića, dok Todorovski ulazi umesto Nikolića.

76. minut: Iznenađen je bio Mirko Ivanić što je lopta nekako došla do njega na drugoj stativi, pa je loše šutirao i propustio šansu da postigne još jedan gol.

73. minut: Odlazi i Katai van terena, zameniće ga Krstičić. Na terenu je i Marko Lazetić umesto El Fardua Bena. Ponovo trener Zvezde menja nakon što lopta završava u mreži Subotičana.

71. minut: GOL, 3-0! Ben sada postiže gol i ispravlja se za grešku od pre osam minuta. Greška odbrane Spartaka, sudarili su se Dubljanić i Branković, lopta im je pobegla i legla na nogu Bena koji postiže gol. Čekaće se opet intervencija VAR-a.

65. minut: Gobeljić menja Rodića, potom Srnić izlazi u korist Stanića. To su dve izmene Stankovića.

63. minut: PONIŠTEN GOL, OFSAJD! Filipo Falko ipak ne postiže i treći gol za Crvenu zvezdu i ne rešava ovu utakmicu. Mirko Ivanić mu je dodao loptu po zemlji sa leve strane, Italijan se našao na 11 metara i smestio je loptu u nebranjeni deo mreže. Proveravao je ipak glavni sudija da li je Ben možda smetao kod ove akcije i da li je to ofsajd. Poništen gol!

60. minut: Falko igra zaista veoma nadahnuto od kako je ušao na teren. Sada je pokušao da udarcem sa daljine "isproba" golmana Spartaka, Dubljanića, ali je ovaj bio spreman i prosledio loptu u korner posle kojeg se apsolutno ništa nije desilo.

* Pogledajte tenzije sa poluvremena utakmice kada je Stanković ušao u raspravu i kavgu sa nekim sa klupe Spartaka:

52. minut: Izmena u ekipi Spartaka iz Subotice. Iz igre je izašao Abraham, dok je Hrstić ušao.

46. minut: GOL, 2-0! Nije ni počelo drugo poluvreme, a Zvezda je stigla do svog drugog gola. Strelac je El Fardu Ben, Falko je asistent. Spustio je loptu glavom Italijan na noge brzonogog fudbalera Zvezde koji je sproveo loptu u mrežu.

46. minut: Pavkov je izašao napolje, dok je Falko ušao na teren. To je izmena koju čini Dejan Stanković.

POLUVREME: Nije bilo ničega vrednog pomena ni u dodatnom minutu, pa odlazimo na veliki odmor sa prednošću Zvezde koja vodi golom Milana Rodića.

45. minut: Sudija Ivković kaže da ćemo gledati još minut fudbala u prvom poluvremenu.

44. minut: I konačno neko uzbuđenje na utakmici! Moris Abraham je dobio prostor, šutirao je sa 20 metara fenomenalno, ali je golman Borjan sprečio šok u poslednjim minutima ovog poluvremena. Korner sa Subotičane, posle kojeg je Ivančević poslao loptu u gol-aut.

40. minut: Žali se sada na udarac u svom kaznenom prostoru Eraković. Drži se za glavu, a sudija se sada konsultuje sa VAR sobom, pošto nije u potpunosti jasno šta se desilo. Kamere nisu bile okrenute ka tom mestu, a epilog je pozdrav Erakovića i Srećkovića. Bez kazni za bilo koga.

36. minut: Katai je sada pokušao da probije po levoj strani, ali je tom prilikom faulirao jednog odbrambenog fudbalera Spartaka. Ne baš visok tempo utakmice, što svakako odgovara Zvezdi koja trenutno vodi minimalnim rezultatom.

28. minut: Nastavlja se period nešto mirnije igre na našem najvećem stadionu. Zvezda pokušava da dođe do drugog gola i da tako olakša sebi posao u nastavku utakmice.

21. minut: Period nešto mirnije igre na stadionu "Rajko Mitić". Zvezda kontroliše posed i ne dopušta Spartaku ni da pripreti ozbiljnije Milanu Borjanu.

17. minut: Obećavajući napad Spartaka, prvi od početka utakmice, pada u vodu nakon loše reakcija Abrahama. Na drugoj strani ekspresno preti Katai, međutim šut je odbranio golman Subotičana i Zvezda će imati korner. Potom su crveno-beli imali čak četiri dodatna udarca iz ugla, jer su gosti konstantno slali loptu iza gol-aut linije. I ništa nije bilo ni iz jednog od njih.

11. minut: Zvezda nastavlja sa napadima i nakon postignutog gola. Ben je sada dobro prošao, šutirao je pored gola, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju. Ponovljeni snimak ukazuje da je ona postojala.

9. minut: GOL, 1-0! Visio je gol Spartaka u vazduhu od početka utakmice i Subotičani su poklekli već u 9. minutu. Ben je centrirao sa desne strane iz slobodnog udarca, iz drugog plana se ubacio Rodić i glavom je uspeo da sprovede loptu u mrežu za rano vođstvo crveno-belih.

5. minut: Fudbaleri Zvezde su ti koji uglavnom drže loptu u svom posedu i pokušavaju da već na samom startu dođu do prednosti. Međutim, za sada su ti napadi uglavnom jalovi i Spartak se uspešno brani.

1. minut: Prvi u napad kreću fudbaleri gostujućeg sastava, koji će napadati od južne ka severnoj tribini stadiona "Rajko Mitić" u prvom poluvremenu.

SASTAVI

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Pankov, Dragović, Gajić - Petrović, Srnić - Ben, Ivanić, Katai - Pavkov.

Spartak (4-4-1-1): Dubljanić - Branković, Ivančević, M. Bogićević, Milošević, Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković, Abraham, Nikolić.