Znatno oslabljena Zvezda uzela samo bod u Danskoj – Za 14 dana revanš u Beogradu

Crveno-beli odigrali 1:1 sa Midtjilandom, strelac je bio Mirko Ivanić

Možda su dresovi za gostovanje u Danskoj bili novi, ali su navike Crvene zvezde u Ligi Evrope i dalje stare - srpski šampion vezao je 10. uzastopni meč u ovom takmičenju (ne računajući kvalifikacije) u kom nisu poraženi. Ovoga puta odigrali su 1:1 protiv Midtjilanda, iako su sredinom drugog poluvremena poveli - 1:1 (0:0)!

Strelac gola u 58. minutu bio je Mirko Ivanić, i to na asistenciju Loija Dionija koji je samo dva minuta ranije ušao na teren. Sjajno je Francuz spustio loptu glavom saigraču koji je levicom proturio Olafsonu kroz noge za veliku radost. Radost koja je trajala 20 minuta, jer je Dir u 78. iskoristio trenutak nepažnje i sačuvao svoj tim verovatno ispadanja iz LE.

Zvezda je poslednji meč u Ligi Evrope izgubila na početku prošle sezone od Hofenhajma, da bi zatim ostali neporaženi protiv Genka, Slovana i Milana u 1/16 finala. Izabranici Dejana Stankovića su tekuću sezonu počeli sa dva trijumfa i sada imaju sedam bodova u grupi F.

Podsetimo, da je Zvezda slavila u ovom meču, i pošto Ludogorec i Midtjiland treba da igraju međusobno, jasno je da bi crveno-beli u najgorem slučaju bili treći u grupi - a to znači selidbu u 1/16 finala Lige konferencije.

Uskoro opširnije...

FK MIDTJILAND - FK CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)
(Dir 78 - Ivanić 58)

Midtjiland: Olafson, Dalsgor, Svjatčenko, Dir, Anderson, Kajuste (Lind 63), Envadike, Pulinjo, Evander, Isaksen, Sisto.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Dragović, Degenek, Rodić, Sanogo, Srnić (Krstičić 46), Kanga, Ivanić, Falko (Dioni 56), Ben.

Tok meča:

90. minut - KRAJ!

79. minut - Šteta za crveno-bele, Ben je pogodio stativu.

78. minut - GOLLL! Midtjiland je izjednačio, Dir je strelac. Naleteo je na jednu loptu odbijenu od stative i poslao je u mrežu.

72. minut - Duel Linda i Sanoga, igrač Zvezde se koristio rukama, ali penala nema.

66. minut - Šut Kange iz daljine, ali lopta je otišla daleko od gola. Doduše, više je to bila ideja da se njegovi saigrači vrate posle kornera.

63. minut - Sreća za Zvezdu, rezervista Lind šutira pored gola.

58. minut - GOLLL! Zvezda vodi, Ivanić je strelac! Asistent je Dioni koji je glavom spustio saigraču, a ovaj levicom sa nekoliko metara pogodio mrežu.

56. minut - Još jedna izmena Stankovića, Dioni menja Falka!

50. minut - Imala je Zvezda priliku da pripreti iz slobodnog udarca, međutim, Falko je centrirao loše.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Krstičić je zamenio Srnića.

45. minut - POLUVREME! Midtjiland je bio bolji tim, ali se rezultat nije menjao. Tri puta je Borjan odlično reagovao, dok je Zvezda imala i sreće u 32. minutu kada je lopta, psole udarca u stativu, išla praktično gol linijom. S druge strane, srpski šampion je više brinuo o svom golu i zabeležio je samo dva prosečna šuta.

42. minut - Konačno šut Zvezde, Falko je probao sa 20 i kusur metara. Međutim, samo u golmana Midtjilanda.

40. minut - Žuti karton za Slavoljuba Srnića!

33. minut - Sreća za Zvezdu, stativa je spasila crveno-bele! Lopta se odbila od iste, šetala se linijom i izašla napolje. Dir je šutirao.

32. minut - Opet Borjan brani, Sisto je probio po levoj strani i tukao po golu.

29. minut - BORJAN JE SPASIO ZVEZDU! Ispravio je kapiten grešku Kange i Srnića, a Isaksen je psole kontranapada šutirao sa 16 metara. Jako i visoko, ali ne i precizno zbog odbrane Borjana.

FK Crvena zvezda

Printskrin: RTS 1

28. minut - Nesprtno je Zvezda dala korner Midtjilandu, ali domaćin je isti očajno izveo.

22. minut - Midtjiland je preuzeo inicijativu, mada je ona jalova za sada.

17. minut - Korner za domaćina posle opasnog napada za crveno-bele. Dragović je prethodno ispao na desnoj strani. A iz tog kornera Midtjiland je mogao do gola.

10. minut - Mora Zvezda da pazi na ubacivanja iz drugog plana, jer je Andreson mogao da savlada Borjana. Ipak, blago je šutirao u kapitena srpskog šampiona.

9. minut - Mirna igra Zvezde, nema rizika. Ben je pokušao sa 24-25 metara, ali pravo u Olafsona.

4. minut - Opasan udarac Evandera, nimalo naivno. Lopta je prohujala pored stative.

2. minut - Ništa od penala za Zvezdu, Ben je pao, ali izraelski sudija nije svirao. Stiče se utisak da je bilo kontakta...

1. minut - Počela je utakmica u Danskoj!

Najava meča:

Zvezda je u Dansku otputovala kao lider grupe F sa šest bodova, dok je Midtjiland uzeo samo jedan iz dva meča. Ali i bez dvojice standardnih prvotimaca Milana Pavkova i Aleksandra Kataija, kao i rezervista Rišaira Živkovića i Veljka Nikolića.

Dioni je krenuo s nama, uprkos tome što je iza njega samo jedan trening sa timom obe nedelje. Ne tražimo izgovore i svi momci koji budu izašli na teren pružiće maksimum. Dobro smo otvorili grupnu fazu, nema razloga da ne nastavimo tako. Biće teško jer je preko puta nas ekipa koja je brza, jaka, mlada i sa željom da se nadmeće, nadigrava i takmiči - rekao je trener Zvezde Dejan Stanković.

Glavni arbitar na meču između Midtjilanda i Crvene zvezde biće izraelski sudija Roj Rajnšrajber, a njemu će kraj aut linija pomagati sunarodnici David Elias Biton i Sagi Metzamber, dok će u VAR sobi sedeti takođe izraelci Orel Grinfeld i David Fuksman.