ZLATOOO! Delfini slavili protiv Grčke i doneli SRBIJI novu ZLATNU MEDALJU!

Sjajna poslednja deonica za najsjajnije odličje Delfina

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su u finalu turnira bili bolji od selekcije Grčke rezultatom 13:10.

Delfini su odbranili zlato osvojeno u Riju 2016. godine, upisali su treće najsjajnije odličje za našu zemlju na Igrama u Tokiju, ali ono što je možda i najbitnije jeste činjenica da se jedna velika generacija na najbolji mogući način oprostila od nacionalnog tima.

Podsetimo, kapiten Filip Filipović, Andrija Prlainović, Milan Aleksić, Gojko i Duško Pijetlović, Stefan i Branislav Mitrović su odigrali svoje poslednje mečeve za Srbiju.

Ključni momenat meča bila je sredina psolednje deonice kada je Srbija, pri rezultatu 10:10, dala tri gola (13:10), a zatim i sjajnom odbranom odbila poslednji nalet Grka. Odlično je tada u napadu funkcionisao Prlainović, kao i Duško Pijetlović koji je iznudio dva isključenja.

SRBIJA - GRČKA 13:10 (6:3, 2:4, 2:2)

Uživo:

IV četvrtina:

13:10 (7. minut)- Odlično se Srbija brani.

13:10 (4. minut) - GOLLLLL! Mandić pogađa, idemo ka zlatu

12:10 (3. minut) - Bravo za napad Srbije, bravo za Jakšića. Srbija ima +2.

11:10 (2. minut) - Prlainović koristi peterac nakon faula nad Lazićem. Srbija ponovo vodi.

10:10 (1. minut) - Još jedno izjednačenje, Grčka daje gol sa igračem više.

III četvrtfina:

10:9 (8. minut) - Grci nisu iskoristili igrača više, Srbija je u sledećem napadu imala i sreće, a na poslednji odmor ide sa golom prednosti!

10:9 (7. minut) - Evo gola za Srbiju! Asistencija Filipovića, strelac je Prlainović.

9:9 (5. minut) - Gol za Grke, Funtulis je strelac. S druge strane, Pijetlović je pogodio stativu.

9:8 (4. minut) - Dva loša napada Srbije, ali ni Grci nisu bili precizni.

9:8 (3. minut) - Gol za Srbiju, gol za Mandića, Delfini ponovo imaju +2. Ali samo nakratko, jer je Moritis pogodio za Grke.

8:7 (1. minut) - Prvi napad u drugom poluvremenu je bezuspešan za Srbiju. I Grci su promašili sa igračem više.

II četvrtina:

Olimpijada, Olimpijske igre Tokio 2020, vaterpolo reprezentacija Srbije

8:7 (8. minut) - GOLLL za Srbiju, Prlainović pogađa na 4 sekunde do kraja poluvremena. Konačno gol, i to u pravo vreme.

7:7 (7. minut) - Srbija je promašila zicer, Pijetlović na stativi nije bio precizan.

7:7 (5. minut) - Loš napad Srbije sa igračem više, Mitrović je tukao pravo u golmana Grčke koja takođe nije iskoristila brojčanu prednost.

7:7 (4. minut) - Izjednačenje, traje serija Grčke od 3:0. Dejan Savić traži tajm-aut.

7:6 (4. minut) - Još jedan gol za Grke, sa igračem više. Vidi se pad u odbrani Srbije...

7:5 (3. minut) - Vlahopulos daje gol za Grke. Iako nemaju levorukog napadača, i te kako su opasni sa te desne šuterske strane.

7:4 (1. minut) - Bomba Mandića, strašan gol sjajnog beka. Proradila je levica...

6:4 (1. minut) - Gci smanjuju prednost, imali su igrača više iz prethodne deonice. Fontulis je bio strelac.

I četvrtfina

6:3 (8. minut) - Polukontra Srbije, ali šut Rašovića brani Zerdevas. Ni Grci nisu iskoristili svog igrača više.

6:3 (7. minut) - Novi gol Jakšića, drugi na meču. Ponovo Srbija ima +3. Bio je to dličan ulaz unutra i potom pogodak sa boka.

5:3 (6. minut) - Vlahopulos daje gol za Grke sa igračem više.

5:2 (6. minut) - Bravo Duško! Gol iz igre, Srbija ima +3.

4:2 (5. minut) - Sjajna odbrana Stefana Mitrovića koji je u narednom napadu iznudio peterac. Za Filipovića nije bilo greške i imamo +2!

3:2 (4. minut) - Gol za Srbiju, Jakšić je strelac.

2:2 (4. minut) - Da li je moguće? Sudije su posle VAR-a priznali gol Grcima, a poništili gol Mitrovića. Umesto 3:1, sada je 2:2.

2:1 (3. minut) - Bravo Filipe! Gol uz zvuk sirene, psole sjajnog driblinga.

1:1 (2.minut) - Zerdevas je odbranio šut Mandića, Srbija je imala novih 20 sekundi, a Pijetlović je pogodio na stativi.

0:1 (1. minut) - Grci daju gol iz svog prvog napada sa igračem više, prethodno je Pijetlović "izgubio" loptu u napadu.

Najava meča:

Delfini brane osvojeno olimpijsko zlato iz Rija 2016. godine, a ovo finale je ujedno i kraj jedne generacije s obzirom na to da se čak sedmorica vaterpolista opraštaju od nacionalnog tima.

U pitanju su kapiten Filip Filipović, Andrija Prlainović, Milan Aleksić, Gojko i Duško Pijetlović i Stefan i Branislav Mitrović.

Razmišljao sam o tom oproštaju prethodnih dana i srećan sam zbog činjenice što smo završiti u borbi za medalju. Pa kako god da bude. Mislim da je to najmanje što smo zaslužili - rekao je nedavno Prlainović.

Srbija je do finala stigla kao treća iz grupe u kojoj su pali Kazahstan, Australija i Crna Gora, dok smo doživeli poraze od Španije i Hrvatske. U četvrtfinalu su Delfini održali čas vaterpola svetskim prvacima Italijanima, a zatim dobili i dramu protiv Španije (10:9).

Što se tiče Grčke, oni su najprijatnije iznenađenje takmičenja. Završili su prvi u suprotnoj grupi, u četvrtfinalu su dobili Crnogorce, dok su u polufinalu bili bolji od Mađarske koja je nešto ranije osvojila bronzu.