Zenit nakon velike drame savladao Crvenu zvezdu u Beogradu

Bila je ovo sjajna prilika za crveno-bele koji su propustili šansu da se približe borbi za Top 8

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita u 18. kolu Evrolige posle velike drame i produžetka u Pioniru sa 80:76 (69:69 u regularnom delu meča).

Crveno-beli su propustili sjajnu priliku da u krcatom Pioniru dođu do nove evroligaške pobede i da iskoriste poraz Efesa, koji je na osmom mestu, i priđu mu na samo pobedu manje i aktivno se uključe u borbu za Top 8.

Mogli su crveno-beli do pobede u regularnom delu meča. Imali su dve prilike, ali je najpre Kalinić promašio trojku. Lazić je uhvatio loptu u napadu, ali poslednji napad uz zvuk sirene i šut za tri poena, nije iskoristio Nejt Volters, pa se ušlo u produžetak, gde su Rusi odigrali bolje, Zvezdi je stao šut i time su crveno-beli doživeli 11. poraz u elitnom takmičenju ove sezone.

Pionir su rastužili upravo bivši igrači Zvezde, Bili Beron i Džordan Lojd. Beron je bio fenomenalan u regularnom delu meča, a Lojd je postigao poene za produžetak, a kasnije je bio najbolji u produžetku, pa Zenit iz Beograda odlazi s pobedom.

Crvena zvezda - Zenit 76:80 (21:29, 21:15, 15:6, 12:19)

Zvezda je bolje počela meč, uz nadahnutog Holinsa i Voltersa stigla je do +8 u prvoj deonici, ali je Zenit počeo da pogađa trojke krajem prve četvrine i napravio veliku seriju od 19:3, pa je uz trojku uz zvuk sirene Andreja Zubkova na kraju ruski tim otišao na prvu pauzu sa osam poena razlike.

Crveno-beli su u drugoj deonici bili bolji, brzo su uspeli da istope prednost ruskog tima, da bi posle trojke Holinsa, što je bio njegov 15. poen, ponovo vratili prednost. Ipak, na poluvreme je Zenit otišao sa prednošću, jer je Bili Beron, bivši igrač crveno-belih vezao dve trojke i zaustavio nalet crveno-belih.

Međutim, treća deonica u potpunosti je pripala Crvenoj zvezdi, koja je pokazala zbog čega je najbolja odbrana Evrolige. Zenit je dugo bio na samo dva poena u trećoj deonici, a na kraju je uspeo da postigne šest, pa je Zvezda pred poslednju deonicu ušla sa 57:50.

Zvezda je preko Voltersa, koji je postigao četiri poena na startu četvrte deonice uvećala prednost, ali je Zenit odgovorio trojkma Berona i Mikija i nije dopustio crveno-belima da dođu do dvocifrene prednosti.

Beron je nastavio sjajno da igra i faktički je sam održao Zenit u igri, koji je serijom 9:2 uspeo da dođe do izjednačenja tri minuta pre kraja.

Viđena je prava drama u završnici, Mitrović je bio siguran sa linije penala, dok je na drugoj strani Zenitu koš za produžetak doneo Džordan Lojd svojim prvim poenima. Imao je Kalinić priliku za pobedu, potom i Volters, nakon skoka u napadu Lazića, ali je šut Zvezdinog plejmejkera uz zvuk sirene bio neprecizan, pa se ušlo u produžetak.

Zenit je u produžetku bio bolji, Lojd je dominirao sa šest poena u dodatnih pet minuta i na kraju doneo trijumf ruskom timu.

Zvezdi u narednom kolu Evrolige sledi meč protiv Fenerbahčea u Pioniru 6. januara od 19.00, dok Zenit 7. januara gostuje Olimpiji iz Milana.