ŽELIMO OSVETU! Ovako su nas upropastili 2018. a sada želimo osvetu za VELIKU KRAĐU!

Žreb za Svetsko u Kataru na zanimljiv način se poigrao sa Srbijom.

Naime Orlovi su izvukli dva identična rivala kao u Rusiji, u pitanju su Brazil i Švajcarska. Jedina razlika je Kamerun umesto Kostarike.

Utakmica protiv Švajcarske u Rusiji ostala nam je u lošem sećanju jer je direktno kumovala eliminacijom sa Mundijala.

Taj meč bio je prepun kontroverzi.

Meč je bio na programu u drugom kolu, kada su silno motivisani fudbaleri Srbije, posle onog početnog trijumfa protiv Kostarike, želeli da se još jednom pobedom plasiraju u osminu finala.

Nije moglo bolje da počne.

Tadić je odlično centrirao, najbolje je skočio Aleksandar Mitrović i doneo slavlje. Tim rezultatom se i otišlo na poluvreme, a u nastavku je usledio šok.

Švajcarci su bolje ušli u nastavak meča, pa su do poravnanja stigli u 52. minutu kada je pogodio Granit Džaka, koji je taj gol proslavio pokazivanjem "dvoglavog orla", što je razbesnelo fudbalere i javnost u Srbiji.

I onda, pri rezultatu 1:1, ključni momenat na meču. Fabijan Šer je u kaznenom prostoru sa obe ruke držao Mitrovića, sudija Feliks Brih nije pokazao na belu tačku, iako je faul bio očigledan. Nije ni konsultovao VAR sobu, pa su protesti "orlova" bili uzaludni.

Srbija je krenula na sve ili ništa iako joj i bod davao šanse u poslednjem kolu, što je iskoristio Šaćiri u poslednjem minutu i iz kontre doneo pobedu Švajcarcima

Dakle, fudbaleri Srbije će sada imati veliki motiv da se osvete "sajdžijama", sa kojima će igrati u poslednjem kolu grupe G.

Prethodno će takmičenje otvoriti duelom sa Brazilom, dok će u drugom meču rival biti Kamerun.

Gledajući realno, taj meč bi trebalo da bude odlučujući za drugo mesto u grupi, pošto se pretpostavlja da će Brazil biti prvi, a Kamerun poslednji.