Zanimljiv podatak: Zvezda postiže u proseku 4 gola po utakmici kad su njih dvojica zajedno na terenu

Može da se polemiše o toj direktnoj saradnji dvojice napadača, komunikaciji i njihovom međusobnom doprinosu na samom terenu, ali je više nego jasno da Ohi i Pavkov u kaznenom prostoru predstavljaju preveliki teret za protivničke odbrane

Postoje razne škole mišljenja o tome na koji način Milan Pavkov i Ohi Omoidžuanfo funkcionišu onda kada se zajedno nalaze na terenu, ali statistika nema nikakvu dilemu:

Crvena zvezda je odigrala osam utakmica u kojima su se dvojica golgetera u jednom trenutku zajedno nalazila u igri i ostvarila svih osam pobeda. Sve to uz impozantnu gol-razliku 29:4.

Kada se izvuče prosek, srpski šampion u tim utakmicama prosečno postiže 3,6 golova. Naravno, Ohi i Pavkov nisu bili zajedno na terenu onda kada su svi ti golovi postizani, jer se dešavalo da jedan ili drugi uđu u drugom poluvremenu u igru, ali se slobodno može reći da predstavljaju neku vrstu garanta za slavlje ekipe Dejana Stankovića.

U prilog toj činjenici ide detaljnije "kopanje" po statistici, gde dolazimo do podatka da je Crvena zvezda zabeležila svih pet pobeda u mečevima u kojima su Ohi i Pavkov bili od starta u timu, uz gol-razliku 21:2! To su bili mečevi sa Čukaričkim 3:0, Voždovcem 3:0, Rendžersom 2:1, Radničkim iz Niša 5:1 i Novim Pazarom 8:0. Tada dolazimo do proseka od 4,2 gola po meču.

Može da se polemiše o toj direktnoj saradnji dvojice napadača, komunikaciji i njihovom međusobnom doprinosu na samom terenu, ali je više nego jasno da Ohi i Pavkov u kaznenom prostoru predstavljaju preveliki teret za protivničke odbrane. Na taj način ne samo da direktno dolaze do mogućnosti da postižu golove, već i otvaraju prostor ostalim igračima iz navale da dejstvuju iz drugog plana. Novi Pazar posle 8:0 možda nije najbolji reper, ali jeste direktan pokazatelj koliko problema superligaške ekipe mogu da imaju sa ovakvom napadačkom formacijom Crvene zvezde.

Merodavniji primeri svakako jesu okršaji sa Čukaričkim, Voždovcem i Radničkim iz Niša, a posebno onaj sa Rendžersom na stadionu Rajko Mitić.

Još da su Ohi i Pavkov uspeli da iskoriste onu veliku šansu za 2:0 kod kontranapada na početku drugog poluvremena, daleko ranije bismo govorili o ubitačnom dvojcu. Ovako, pričamo o tandemu koji se definitivno pokazao kao adekvatno rešenje u mnogim situacijama.

Ekipa Dejana Stankovića ima otvoren put ka odbrani šampionske titule, s obzirom da je Stankovićevom timu neophodno još četiri boda da i formalno osvoje šampionski trofej, ukoliko Partizan ostvari obe pobede do kraja šampionske trke.

Crveno-beli su dobilo oba ovosezonska meča sa sutrašnjim protivnikom Napretkom iz Kruševca (18.30) i oba puta su igrali u sistemu sa jednim izazitim napadačem. U četvrtom prvenstvenom kolu bilo je dosta muke za Beograđane na Marakani (1:0), pošto je meč rešen golom Milana Gajića u 77. minutu.

Tada je utakmicu u špicu započeo Marko Lazetić, a u 61. minutu ga je zamenio Nikola Krstović. Obojica mladih golgetera više nisu u klubu. U Kruševcu početkom decembra bilo je daleko lakše za Beograđane, koji su poveli ranim golom Milana Rodića, a potom završili čitav posao pogotkom Aleksandra Kataija u 43. minutu. Tada je u špciu igrao Pavkov.

Dakle, crveno-belima je u Kruševcu potreban pozitivan rezultat, kako bi zadržali situaciju po pitanju šampionske titule u svojim rukama. U slučaju pobede pod Bagdalom u poslednjem kolu sa Voždovcem Stankovićevom timu će biti dovoljan i nerešen rezultat za overu šampionskog trofeja