Zadar nije mogao ništa protiv moćne Crvene zvezde

Laknulo je Beograđanima posle pobede u Tel-Avivu, sada su dominirali i u Dalmaciji

Košarkaši Crvene zvezde portukli su Zadar lako i ubedljivo, kao što se i očekivalo, u meču 19. kola Aba lige rezultatom 95:73 uz 29 poena Nemanje Nedovića i 10 poena i 9 asistencija Fakunda Kampaca - najupečatljivijih figura danas.

ZADAR - CRVENA ZVEZDA

TOK MEČA

4/4

38. minut - Evo i Hasana Martina u igri, ponovo je u akciji, nakon dužeg odsustva i to je sjajna vest za crveno-bele pred nastavak sezone i Kup turnir koji sledi. Upisao je poene Martin odmah po ulasku u igru.

36. minut - Sam finiš meča je u toku, Zvezda maksimalno relaksirana, kao na treningu rešava situacije. Lagano i efikasno. Trojku je iz ćoška pogodio Petrušev, Drežnjak za njim na drugij strani. Njegov 21 poen.

34. minut - Nova trojka Dobrića, opustio je ruku Zvezdin reprezentativac - četvrti uspešan dalekometni hitac za njega večeras. Ponovo Zvezda ide na 20 poena razlike, vodi 81:61.

31. minut - Ulazi dalekometna trojka Čampare, Božić nastavlja svoju seriju, ali Zvezda ne popušta na drugoj strani, tačnije ne popušta Nedović - nova njegova trojka! Nemanja ovim hicem beleži i svoj ovosezonski ABA rekord od 29 poena.

3/4 - 56:73

29. minut - Izuzetna napadačka sekvencai jednih i drugih u psolednja dva minuta - Dorbić je pogodio treću trojku, Bentil je bio siguran pod košem, kao i Božić i Drežnjak na drugoj strani. Dvojac Zadrana daleko najbolji u redovima domaćeg tima. Zvezda nije ispustila ubedljivu prednost nijednog trenutka, vodi 70:53.

27. minut - Trgli su se igrači Zadra, probudila se i publika, ali umiruje trojkom Dobrić nalet Dalmatinaca. Prethodno je trojku pogodio Jordano za prilazak na 43:58. Evo i Nedovića u igri. Zvezda i dalje ima punu kontrolu utakmice. Prvi minuti i za Ivanovića danas.

25. minut - Fakundo Kampaco je preuzeo komande, pogodio ej trojku, pa servirao asistenciju kroz noge iza leđa za Mitrovića koji je fauliran pri napadu na koš. Argentinac dominira sa indeksom 17 - upisao je dosad 10 poena, 5 asistencija i 2 skoka. Vildoza je u igri, Nedović bez minuta u nastavku. Svoje je obavo za danas. Na drugoj strani Drežnjak raspoložen, 14 poena za njega, ali gosti nedodirljivi - vode 57:38.

2/4 - 31:47

19. minut - Božić je došao do svog 12 poena, svemu je prethodila izgubljena lopta gostiju koji, mimo te greške, igraju sa mnogo samopouzdanja i kontrolišu utakmicu. Bentil donosi sa penala 47:29. Lakić efektno poentira, išao je uz čeonu liniju direktno u Lazarevića i pritom kolenom oborio Zvezdinog krilnog igrača. Teže se pridigao Lazarević posle ovog sudara.

17. minut - Nova trojka Nedovića, asistenciju piše Kampaco. Već 19 poena Zvezdinog šutera i to za samo osam i po minuta u igri. Crveno-beli već imaju blizu 20 poena razlike, vode 46:27. Kamapco razigran sa 7 poena i 3 asistencije (indeks korisnosti 12)

16. minut - Neuhvatljiv je Nedović za Zadrane, novi njegov nalet uz pogođenu torjku i sada već ozbiljnije vođstvo Zvezde - 25:38. Već 16 poena je upisao Nedović.

13. minut - Kiša trojki i poena Zvezde, ređaju se dalekometni hici Lazića, Kampaca, Nedovića, i gosti idu prviput na dvocifrenu prednost - 31:18. Vraćaju trojku Zadrani, Joradno je precizan.

1/4 - 18:22

10. minut - Dario Drežnjak i MVP lige Božić prave dosta problema Zvezdi, motre na njih posebno gosti - a u napadu Nedović dominira. Četiri njegova vezana poena posle prodora, nezadrživ je u tim akcijama Nedović. Vodi Zvezda 22:18, sedam poena ima Nemanja.

8. minut - Na terenu su Nedović i Kampaco, tandem koji začas ume da pravi razliku, i pravi je serijom 6:0. Zvezda ponovo vraća prednost u svoje ruke - 18:13.

6. minut - Zadar je uzvratio serijom poena Drežnjaka 5:0, uz pogođenu trojku, za prilazak Dalmatinaca na 11:12. Imaće i bacanja domaći. Lazarević je na drugoj strani pogodio otvorenu trojku.

4. minut - Razigrani i jedni i idrugi u začetku meča. Božić, očekivano, najjače gura Zadrane (4p), ali gosti su precizniji - dve trojke stižu od Vildoze i Petruševa. Crveno-beli vode 10:6.

O UTAKMICI

Pred Beograđanima je interesantno gostovanje u Hrvatskoj, u Zadru, ekipi koja se i dalje može pohvaliti da jedina nanela poraz šampionu u dosadašnjem delu sezone. Taj poraz bio je i poslednji meč na klupi za trenera Vladu Jovanovića koji je krenuo sezonu kao prvi strateg ekipe.

U međuvremenu, Zvezdina forma je išla uzlaznom putanjom pod Ivanovićem, sve do prve krizne serije, i meča sa Makabijem. Crveno-beli, posle Zadra, imaju Albu za rivala u eliti i solidan raspored da se ponovo vrate u igru za Top8.

Sve to biće im lakše za postići sa Fakundom Kampacom koji će predvoditi ekipu danas u Zadru.

Sve najzanimljvije momente iz Dalmacije možete pratiti u nastavku.