Volej Bena i bomba Gobeljića presudile Vojvodini: Zvezda ima 13 bodova više od Partizana

Voša je imala samo jednu šansu, crveno-beli dodatno odmakli Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu u meču 22. kola Superlige Srbije sa 2:0 na stadionu "Rajko Mitić".

Domaćin je na svojoj Marakani nastavio pobednički niz od 11 utakmica ove sezone, a ni Vojvodina nije mogla da se suprotstavi timu Dejana Stankovića u njegovom debiju na domaćem terenu.

Crveno-beli su sve dileme u vezi sa pobednikom rešili u 66. minutu i to ne golom, već crvenim kartonom za Miodraga Gemovića koji je isključen u trenutku kada je njegov tim već gubio sa 1:0.Play Video1:59

Gosti iz Novog Sada su krenuli veoma ofanzivno u prvim momentima meča i delovalo je da će energija Bojića, Đuričina i Mrkaića biti dobra uvertira.

Vojvodina je prva zapretila već u prvom minutu kada je odbrana Zvezde uhvaćena na "krivoj nozi", ali je šut Đuričina sa deset metara izblokiran.

Pet minuta kasnije je Nikola Drinčić probao posle kornera da vrati glavom loptu Rockovu i umalo ga iznenadio auto-golom.Play Video0:50

U prvih desetak minuta El Fardu Ben je pokazao da je raspoložen za igru bilo dodavanjima ka saigračima ili udarcima.

Istovremeno je Željko Gavrić pravio probleme na levom krilu, pa je u 18. minutu on fintirao Aranđela Stojkovića i centrirao.

Siniša Saničanin nije najbolje ispucao loptu, ona se odbila do Bena koji je iz prve zakucava u mrežu za 1:0.Play Video1:16

Ovo je ostao rezultat na poluvremenu, iako je Zvezda imala još nekoliko veoma dobrih prilika za ubedljiviju prednost.

Prvo je Rockov u 22. minutu odbranio zicer Milanu Pavkovu posle sjajnog proigravanja Veljka Nikolića za napadača Zvezde.

Zatim je u 31. minutu Nikolić pogodio stativu kada je s leve strane ušao u sredinu, da bi Rodić u 38. minutu bio korak kratak pred golom gostiju za skoro siguran pogodak.

Vojvodina je uzvratila kontrom u kojoj se našao Đuričin posle pasa Bojića. Šutirao je pored gola i rezultat je posle 45 minuta ostao nepromenjen.

Ni Stanković, ni Lalatović nisu menjali ništa u poluvremenu, ali je Lalatović na to bio primoran već u 48. minutu zbog povrede Mladena Devetka.

Dok se sa severne tribine stadiona "Rajko Mitić" orilo "Ne damo svetinje", za ulaz u igru se pripremao Nikola Andrić koji je ušao umesto Devetka.

Do 61. minuta jedan loš pokušaj sa distance Milunovića, pa onda jedan sličan Drinčića bili su jedina nazovi-uzbuđenja sve do neopreznog starta Gemovića.

On je kasnio u duelu sa Veljkom Nikolićem, oborio ga je sa leđa i dobio drugi žuti karton, automatski i isključenje.

To je otvorilo prostor Marku Gobeljiću kroz sredinu, te je bek Zvezde u 66. minutu skoro od polovine terena neometan vukao loptu do tridesetak metara od gola Rockova.

Odatle je ispalio projektil i evrogolom u malu mrežu trasirao put svog tima ka pobedi.

Zvezda je imala i pokušaj Degeneka iz 78. minuta kada je Rockov odbranio nezgodan šut po zemlji, tempo igre je oboren, a pobeda crveno-belih nije dovedena u pitanje.

Klub iz Ljutice Bogdana sada ima 61 bod i prvi je na tabeli Superlige ispred Partizana sa 48 i Vojvodine sa 45 bodova.