Veliki Delija, koji Krstajiću nije valjao, srušio šampiona Engleske (VIDEO)

Veliko iznenađenje dogodilo se u 18. kolu Premijer lige. Kristalas Palas je na Etihadu šokirao aktuelnog šampiona Mančester siti i slavio sa 3:2. Strelac trećeg gola za tim iz Londona bio je srpski reprezentativac Luka Milivojević.

Izabranici Pepa Gvardiole poveli su golom Gundogana, a onda su Šlup i Tauzend za samo dva minuta u finišu prvog poluvremena preokrenuli rezultat. U 51. minutu Luka Milivojević je iz penala povisio na 3:1, a sve što su Građani uspeli da urade je da ublaže poraz golom De Brujena pet minuta pre kraja susreta.

Šest bodova iznad zone ispadanja. Za Palas. Četiri boda iza liderske ekipe Liverpula. Za Siti. Leste još i Sautempton koji se okrenuo za 180 stepeni pod vođstvom Ralfa Hazenutla. Liverpul ima Njukasl i Arsenal. I onda 3. januara poslastica. Mančester Siti – Liverpul na Etihadu. Kako je krenulo, možda će Liverpul sebi smeti da dozvoli i da izgubi i sačuva prvo mesto.

Možda je ovo ipak ta sezona? Sezona kada će se titula vratiti na Enfild? Delovalo je u jednom trenutku da je Gvardiola „ubio“ Premijer ligu. Nije tako. Liverpul posle dugo vremena zaista može da napadne pehar.