UŽIVO: Luka Jović postigao gol za vođstvo protiv Nemačke (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije od 20.45 minuta igra prijateljski meč protiv selekcije Nemačke u Volfsburgu (Sport Klub 1).

NEMAČKA - SRBIJA 0:1
(Jović 12)

Nemačka: Nojer, Himik, Zule, Ta, Klosterman, Gindogan, Halsteberg, Haverc, Sane, Brant, Verner.

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Milenković, Spajić, Bogosavac, Maksimović, Milinković Savić, Ljajić, Gaćinović, Lazović, Jović.
Rezerve: Rajković (g), Vasiljević (g), Miletić, Veljković, Mitrović, Jovičić, Lukić, Živković, Radonjić, Pavkov.

TOK MEČA:

28. minut - Dobar napad domaćina! Ipak, Rukavina je intervenisao ispred Branta.

25. minut - Uf, kakva kontra Srbije! Lazović je probio po desnoj stranu, servirao loptu Joviću na 10 metara čiji šut je bio izblokiran. Velika prilika za 2:0.

22. minut - Šansa za Nemce, velika, ali je Dmitrović odbranio Verneru jedan na jedan. Maksimović je pogrešio na sredini prethodno.

18. minut - Pritiskaju Nemci. Najpre je intervenisao Lazović, potom i Ljajić.

12. minut - GOLLL! Luka Jović je strelac, Srbija vodi 1:0. Debitanstki gol Jovića posle kornera, glavom sa pet metara je ugurao loptu u mrežu.

11. minut - Dobar napad i korner za Srbiju posle šuta Ljajića. Zile ga je blokirao.

2. minut - Haverc šutir ka golu Srbije, ali je Dmitrović bio siguran.

1. minut - Počela je utakmica u Volfsburgu i već prva šansa za Nemce. Bogosavac je stigao da izblokira Klostermana. da nije, verovatno bi to bio gol

Ovde je važno pomenuti da su Nemci insistirali da pred početak kvalifikacija igraju prijateljski meč protiv Orlova, a nekoliko dana kasnije za bodove će se boriti protiv Holandije.

S druge strane, Srbija će već u četvrtak putovati u Lisabon gde ih u ponedeljak (20.45) čeka takođe kvalifikacioni meč protiv Portugalije.

Selektoru Mladenu Krstajiću bi tamo trebalo da se ''priključe'' igrači koji imaju problema sa povredom i koji nisu u prvom planu protiv Pancera. Tu, pre svega, mislimo na Tadića, Kolarova, Mitrovića, Fejsu, Kostića... Nemanja Matić i Aleksandar Prijović definitivno neće igrati protiv Ronalda i družine.

Što se tiče igrača koji su ovde, sigurno da momci imaju kvalitet i žele da se pokažu. Nemce, dakle, poštujemo kao fudbalsku velesilu, ali i naši igrači žele da se pokažu i dokažu - rekao je Krstajić u utorak veče.

Selektor je, očekivano, stavio debitanta Miroslava Bogosavca na mesto levog beka, dok je malo iznenađenje ulazak Darka Lazovića u prvu postavu. Očekivalo se da na krilnim pozicijama budu Radonjić ili Živković, možda i Ljajić da je Lukić krenuo od početka, mada je fudbaler Đenove svojim igrama zaslužio prvih 11.

Nemačka je u 2019. godinu ušla sa očajnim rezultatima - krahu na SP u Rusiji i ispadanjem iz divizije A Lige nacija!

Dovoljno da selektor Joakim Lev ima određeni pritisak, a pogotovo posle doluke da iz selekcije odstrani Matsa Humelsa, Džeroma Boatenga i Tomasa Milera. Tu su sada neki mlađi...

Nemačka i Srbija su se poslednji put sastali na SP 2010. godine kada su Orlovi slavili sa 1:0,a  Vladimir Stojković odbranio penal. Upravo se na dan meča golman Partizana prisetio tog zaustavljenog udarca Podolskom.

Ukupno smo se sastajali 28 puta sa Nemcima koji imaju 16 pobeda, uz osam trijumfa našeg tima i četiri remija.