Uspešna provera pred VEČITI DERBI! Zvezda sa lakoćom savladala Napredak

Lagana pobeda Zvezde u meču protiv Napretka u Kruševcu

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su bez ikakvih većih problema da savladaju Napredak na gostovanju u Kruševcu, te da se tako na pravi način uvedu u večiti derbi koji ih čeka u sredu na stadionu „Rajko Mitić“ protiv sastava Partizana. Tim Dejana Stankovića danas je svog rivala slomio sredinom prvog poluvremena, kada je postigao dva gola u kratkom vremenskom intervalu, a onda tu prednost sačuvao do samog kraja duela - 1:4 (0:2)!

/Milunović 73 - Katai 21p, Falčineli 25, Ben 71, Pavkov 77/Stadion: Pod Bagdalom, Kruševac
Sudija: Jovan Šegrt

Napredak (4-2-3-1): Živković - Marinković, N. Milovanović (od 82. Đeković), Mršić, Spremo (od 82. Laban) - Zonjić, Kostić - Čečarić (od 62. Melunović), Kočić (od 77. Zeljajić), Milošev (od 62. Milunović) - Bačanin

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Gajić - Sanogo (od 46. Ben), Nikolić - Ivanić (od 69. Ivanić), Katai (od 46. Petrović), Gavrić (od 69. Falko) - Falčineli (od 75. Pavkov)

ŽUTI KARTONI: Spremo (Napredak)

Uskoro opširnije...

Tok utakmice:

88. minut: Privodi se ova utakmica kraju bez većih šansi na obe strane. Čeka se samo kraj.

82. minut: Đeković i Laban ulaze u timu Napretka, Milovanović i Spremo su izašli. Prethodno je Zvezdi dosuđen možda i diskutabilan ofsajd u lepoj akciji.

77. minut: Napredak po golu pravi novu izmenu.Kočić je izašao, a Zeljajić ušao u igru.

76. minut: GOL, 1-4! Pa tek što je ušao u igru, Pavkov je dao gol! Nema kraju "kiši pogodaka" u Kruševcu. Dobar njegov prijem lopte, šut kroz noge Zonjiću i udarac u malu mrežu. N

75. minut: Pavkov menja Falćinelija, što je poslednja izmena koju pravi Dejan Stanković.

73. minut: GOL, 1-3! Možda i nije sve gotovo u Kruševcu? Luka Milunović vratio je jedan gol Crvenoj zvezdi i to ekspresno. Sjajno se snašao u kaznenom prostoru, šutirao iz voleja i smanjio na dva gola razlike.

71. minut: GOL, 0-3! Falko je sjajno izveo kazneni udarac, Živković je odbranio vrhovima prstiju, a odbitak je dočekao Ben, koji je sproveo loptu u praznu mrežu, pošto je golman Napretka bio savladan. Deluje da je meč sada definitivno rešen.

69. minut: Dve promene i u Zvezdi. Falko menja Gavrića, a Srnić menja Mirka Ivanića.

67. minut: Ponovo je Njegoš Petrović pokušao da dođe do gola, ali je Živković još jednom uspeo da odbrani njegov udarac. Nešto konkretniji Napredak je u drugom poluvremenu, ali se Zvezda uspešno brani.

62. minut: Nakon odličnog udarca Njegoša Petrovića, koji je završio malo izvan okvira gola, Napredak se odlučio da napravi dvostruku izmenu. Tako je Milošev izašao, a Milunović ušao, a isto tako više nećemo gledati Čečarića, pošto je ušao Melunović.

58. minut: Nova korektna akcija Crvene zvezde zavšrena je kornerom. Ben je sjajno centrirao, ali je Napredak iz toga uspeo da otvori kontru - i evo prve prave prilike za Napredak! Milošev je šutirao, ali pravo u Borjana i to je prva odbrana kanadskog golmana na ovoj utakmici.

55. minut: Evo prvog žutog kartona na utakmici, dobija ga Spremo iz ekipe Napretka. Nije se iskontrolisao po klizavom terenu, pa je srušio Gajića, koji je dobro i prošao u ovoj situaciji.

51. minut: Možda i najbolji napad Napretka za sada, ali na kraju nije završen ni udarcem ka golu. Dobro se kretala lopta po levoj strani, došla u srce kaznenog prostora, ali je odbrana Zvezde sjajno odreagovala. Valjda i to dovoljno govori o napadu domaćih na ovom susretu.

47. minut: Zaista lepu šansu na početku ovog drugog poluvremena je imao Mirko Ivanić. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Napretka, ali je šutirao pored gola i propustio priliku da Zvezdi donese prednost od 0:3.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković odlučio je da napravi dve promene. Ben i Petrović su u igri umesto Sanoga i Kataija.

POLUVREME: Sudija Jovan Šegrt nije produžio prvo poluvreme ni za sekund, tako da Zvezda odlazi na pauzu sa dva gola prednosti.

45. minut: Ovih poslednjih pet minuta nam ne donosi nešto preterano kvalitetan fudbal. Kao da igrači obe ekipe jedva čekaju da se sklone sa pljuska u Kruševcu i odu na veliki odmor.

Play VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:22

40. minut: Loše su sada branili prekid fudbaleri Napretka, Ivanić se našao u izglednoj prilici u petercu, ali je u poslednjem trenutku izblokiran, pa su Kruševljani za sada uspeli da se sačuvaju od primanja trećeg gola.

37. minut: Tražili su sada fudbaleri Crvene zvezde još jedan penal kod Jovana Šegrta, misleći da je neko od igrača Napretka igrao rukom u kaznenom prostoru, ali glavni arbitar ovoga puta ostaje nem. No, crveno-beli nastavljaju sa napadima i čini se da gol visi u vazduhu.

33. minut: Još jednom se Katai oprobao, ali je njegov udarac bio dosta neprecizan i završio je daleko od okvira gola. Kiša ne prestaje da pada u Kruševcu, pa uslovi za igru postaju teži iz minuta u minut.

29. minut: Zvezda ne prestaje da napada, ponovo je imala korner koji je izveo Katai sa desne strane, ali je ovaj put sudija Šegrt dosudio prekršaj u napadu jednog od igrača crveno-belih.

25. minut: GOL, 0-2! Kakav udarac Mirka Ivanića koji je uspeo da odbrani golman Napretka, ali na kraju nije bilo odbrane od udarca Falčinelija, koji je savladao čuvara mreže domaćih sa nekoliko metara iz odbitka. Velika prednost za Zvezdu.

21. minut: GOL, 0-1! Zvezda vodi u Kruševcu nakon gola Aleksandra Kataija. Iskusno je igrač Zvezde sačekao da se golman Kruševljana baci u levu stranu, a on je loptu poslao u desnu za vođstvo crveno-belih.

21. minut: PENAL za Zvezdu! Jovan Šegrt je dosudio kazneni udarac nakon što je Sprema lopta pogodila u ruku, bar se tako čini. Ipak, odluka se neće menjati.

16. minut: Po korner smo u međuvremenu videli na obe strane, ali su ponovo odbrane bile te koje su se istakle i sprečile neku veću šansu za ekipe Napretka i Crvene zvezde. Gobeljić je sada centrirao, a Gajić je napravio prekršaj u napadu.

14. minut: Trenutno nema većih prilika pred oba gola, za šta možemo da okrivimo zaista loše stanje terena zbog obilne kiše koja pada u Kruševcu. Zvezda svakako ima veću inicijativu, napada, ali za sada se odbrana Napretka dobro drži.

8. minut: Crvena zvezda ima inicijativu u uvodnom delu utakmice. Katai je sada izborio korner, ali su se fudbaleri Napretka dobro odbranili i krenuli u kontru, koju je prekinuo Pankov prekršajem.

3. minut: Zvezda je imala priliku da iz slobodnog udarca dođe do prilike, ali je Katai loše centrirao. Na kraju Gavrić šalje loptu nebu pod oblake posle šuta sa ivice kaznenog prostora.

1. minut: Utakmica je počela, a prvi napad imali su fudbaleri Napretka, koji će napadati sa leve na desnu stranu terena. Teren u Kruševcu je jako natopljen, a temperatura vazduha je 8 stepeni.