Uspešan debi Stanokvića: Zvezda lako sa “Brđanima”

Fudbaleri Zvezde pobednički su startovali u drugom delu superligaške sezone, crveno-beli su savladali Čukarički na Banovom Brdu rezultatom 2:0, i to uz promašen penal Bena.

Ipak, već tada su gosti manje-više osigurali pobedu, pa kiks fudbalera sa Komora nije poremetio Stankovićev debi na klupi šampiona.

Iznad svega, utakmicu je obeležio gol Njegoša Petrovića u 14. minutu, bio je to potez koji će se još dugo prepričavati, kakav se ne viđa često na osiromašenim domaćim terenima.

Zvezdin veznjak je raspalio po lopi sa blizu trideset metara, fantastično pogodio gornji desni ugao golmana Petrovića, kojeg je desetak minuta ranije matirao i Veljko PEtrović - što mu je bio prvenac u crveno-belom dresu.

TOK MEČA

Čukarički - Crvena zvezda 0:2
(Nikolić 5, Petrović 14)

82. minut - U igri je i Mateo Garsija, zamenio je Gavrića koji je ispraćen velikim aplauzima. Argentinac je brzo imao i prvi šut, "tukao" je iz slobodnog udarca, ali je golman Čuke prozreo njegovu nameru.

74. minut - Endiaje je imao najbolju šansu za Čukarički, dobar pas je dobio, imao je brisan prostor ispred sebe, međutim nije se proslavio u završnici. Borjan je izletanjem takođe onemogućio bolju reakciju napadača Čuke.

71. minut - Ben je izašao, nije iskoristio idealnu priliku da se upiše, a Veljko Simić je na terenu.

59. minut - Gužva posle centaršuta Gavrića pred gol Čuke, tamo je Boaći išao na loptu, kao i golman Petrović, na kraju je Jovančić pokušao da iskoristi "otpadak"... Ništa od svega.

53. minut - Zvezda bolja i u nastavku meča, ali ne u tolikoj meri kao u prvom poluvremenu. Čukarički je uspeo da uspostavi ravnotežu, istina ne i inicijativu i šanse.

46. minut - Endiaje je u igri kod Čuke, izašao je Vidosavljević.

POLUVREME

45+1. minut - PENAL za Zvezdu! Odbranio je Petrović udarac Bena sa "kreča". Grujić je prrethodno dosudio jedanaesterac zbog igranja rukom pred golom Šapića (lopta ga pogodila psole šuta Boaćija). Ipak, Ben nije bio najsigurniji, gađao je donji levi ugao, baš tamo gde se bacio Petrović.
Play Video1:11

34. minut - Zvezda je imala priliku iz slobodnog udarca, Ben je uzeo šut, ali i prebacio i "zid" i gol Čukaričkog.

22. minut - Boaći je šutirao posle solo akcije, uspeo je da proturi loptu kroz "šumu" nogu defanzivaca domaćeg tima, ali gađao je pravo u Petrovića.

18. minut - Sporna situacija pred golom Zvezde, u duelu su bili Gobeljić i Birmančević, bilo je povlačenja pre nego što je igrač Čuke završio na zemlji. Za sudiju Grujića sve je bilo regularno.Play Video1:19

14. minut - GOL, golčina na Brdu - Njegoš Petrović je postigao jedan od najlepših golova sezone! Kakav je ovo bio udarac Zvezdinog veznog fudbalera, sa 30 metara polusikosa je raspalio, lopta je propadala i završila u gornjem desnom, "bližem" uglu... Golman Čuke Petrović paradom je samo ulepšao jedan od najspektakularnijih momenata koji smo videli ove sezone.

10. minut - PREČKA! Gobeljić je uhvatio volej, majstorski je pokupio loptu na dvadestetak metara posle odbitka nakon kornera. Sjajan potez Zvezdinog defanzivca i mnogo sreće za Brđane u toj situaciji.Play Video0:23

5. minut - GOL, 0:1! Zvezda vodi golom Veljka Nikolića... Promaja je produvala po desnoj strani Čukaričkog, tamo je Boaći imao svo vreme ovog sveta da jurne u prodor, pogleda raspored saigrača i uputi centaršut. Loptu je isprva "presekao" štoper Brđana Ćirković, delovalo je da će je iskontrolisati, ali je neshvatljivo loše odreagovao, pao, a Veljko Niklić iskoristio njegov kiks i pogodio mrežu Petrovića. U toj situaciji ponovo je Ćirković bio tragičar, jer ga je lopta, dok je ležao, pogodila u nogu i prevarila čuvara mreže domaćeg tima.Play Video1:07

1. minut - Navijači Zvezde dugo su skandirali ime Dejana Stankovića pre početka utakmice.Play Video0:21

Sastavi ekipa:

Čukarički: Petrović - Puškarić, Šapić, Veličković, Kamenović - Kovač, Docić - Vidosavljević, Kajević, Ćirković - Tedić. Rezerve: Belić, Stevanović, Ndiaje, Mićin, Zorić, Đorđević, Ostojić.
Trener: Aleksandar Veselinović.

Crvena zvezda: Borjan - Degenek, Milunović, Rodić, Gobeljić, Petrović, Nikolić, Gavrić, Jovančić, Boaći, Ben. Rezerve: Popović, Pankov, Vulić, Pavkov, Garsija, Babić, Simić.
Trener: Dejan Stanković

Stadion: Stadion Čukaričkog