UMALO STOTKA! Zvezda sa lakoćom savladala Studentski centar

U poslednjih 10 minuta je sve više ličilo više na rekreaciju

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su slavili u Podgorici protiv Studentskog centra 99:67 i nakon devetog kola ABA lige se ponovo vratili na deobu prve pozicije sa Partizanom.

Osim pobede, trenera Dejana Radonjića može da veseli činjenica da su se u sastav vratili Nikola Kalinić, Luka Mitrović i Nejt Volters, uzdanice koje mu nisu bile na raspolaganju tokom skoro čitave španske mini turneje.

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

10. minut (67:99) - KRAJ! UBEDLJIVA POBEDA ZVEZDE!

9. minut (67:99) - Davidovac pogađa, Zvezda nema nameru da uspori. Sada i Cirbes ide na 2+1.

8. minut (64:94) - Ide Zvezda skoro do stotke, a sada je to i jedini cilj kada je pobeda odavno u džepu.

7. minut (64:89) - Ušli smo u momente kada je igra skroz razvodnjena i bez prevelike taktike se šalju lopte ka obruču.

6. minut (62:87) - Kuzmić naslanja na tablu, protivnik i dalje ne pravi seriju da poremeti trenutni tok meča.

5. minut (62:85) - Volters ide na odmor i razlika je sada već prevelika da bi SC uspeo da uradi išta značajno po pitanju pobednika.

4. minut (60:81) - Kamenjaš pokazuje da ima kvalitet. Razlika je bila ublažena, ali Ivanović pogađa za tri!

3. minut (56:78) - Lazić pogađa 2+1 i primenjuje ono što je Radonjić zahtevao od ekipe na pauzi.

2. minut (56:75) - Popravlja Vinjales procenat šuta čitave ekipe, a onda i Tišma pogađa za tri poena. Radonjić ljut na ovu seriju traži tajm-aut.

1. minut (50:75) - Edvards je položio, ali odmah sledi odgovor, i to trojka Lazića. Evo i +25.

Treća četvrtina

10. minut (48:72) - Cirbes se muči sa slobodnim bacanjima, ali ubacuje jedno. Samo je Vinjales uspeo iz igre da postigne poene protiv Zvezde u trećoj deonici.

9. minut (44:69) - Za devet minuta, SC je postigao samo četiri poena i sada je razlika u kvalitetu jasna.

8. minut (44:65) - Možemo reći da je utakmica sada već rešena. Zvezda je pritisnula gas do daske i sada je ogromnih +21.

7. minut (42:62) - Kakav pas Marković i još bolje zakucavanje Cirbesa. Šteta što Nemac nije pogodio i dodatno slobodno bacanje.

6. minut (42:60) - Jedina radost domaćinu može da bude to što je i Zvezda stala napadački, ali odbranu ne mogu da probiju.

5. minut (42:60) - Nastavlja se ofanzivno mučenje za SC i teško pronalaze otvoren šut.

4. minut (42:58) - Mogli su crveno-beli da odu mnogo dalje od protivnika, ali odbrana radi kao sat u trećoj deonici.

3. minut (42:56) - Mora tajm-aut. Zvezda je ponovo otišla na velikih +14 i preti da rano reši meč.

2. minut (42:52) - Trojka Voltersa! Domaćin ne odustaje, pokušava da ostane kompetentan u ovom susretu.

1. minut (40:49) - Bez poena u prvom minutu drugog poluvremena.

Druga četvrtinaPlay VideoAko želite da gledate video boljeg kvaliteta, molimo vas isključite bloker reklama (Ad Blocker)1:38

10. minut (40:49) - Činilo se da će razlika da bude mnogo veća. Krenulo se ka tome. Ipak, mladi domaćin je uspeo da se održi na pristojnoj razlici i ništa još uvek nije rešeno, iako Zvezda ima igru da privede pozitivno ovu priču kraju.

9. minut (36:49) - Urodio je tajm-aut plodom, povezala je Zvezda četiri poena, ali je i Tišma ponovo pogodio i ima već 10 poena.

8. minut (33:44) - Evo trojke Tišme i Radonjić ne želi ništa da prepusti slučaju, već zove tajm-aut. Zbog prigovora dobija i tehničku.

7. minut (29:44) - Jedini zadatak Studentskog centra je sada da ne ode razlika predaleko, jer su već u velikom minusu.

6. minut (27:42) - Drugi brat Ivišić sada siguran sa trojke, ali odmah stiže odgovor sa druge strane. Vodi se rat iza linije.

5. minut (22:39) - Kako odmiče vreme, Zvezda nameće sve jači tempo i sada Dobrić pogađa za tri. Gost ima već 7/12 sa linije za tri poena

4. minut (22:33) - Mogao je Studentski centar da priđe možda aktivnije rezultatski, ali razlika je i dalje dvocifrena.

3. minut (20:33) - Raste sada razlika, Simonović pogađa za tri i ponovo moraju domaći na tajm-aut.

2. minut (19:30) - Trojka Ivanovića! Džoni ne dobija baš previše ljubavi od domaće publike u Podgorici, jer su fanovi Studentskog centra mahom i ljubitelji Budućnosti za koju je Nikola igrao.

1. minut (19:27) - Nema promena i napadi su se trošili do poslednjih sekundi.

Prva četvrtina

10. minut (19:27) - Trojkom Holinsa su se crveno-beli vratili na +10, ali je Megi u poslednjim sekundama pogodio floter. Ipak, Zvezda diktira tempo i ima lep rezultatski plus.
9. minut (17:21) - Ivišić za tri i Zvezdina razlika je u velikoj meri bila istopljena, ali Simonović uzvraća istom merom!

8. minut (14:19) - Ostaje domaćin blizu igrom leđima od strane Kamenjaša.

7. minut (10:17) - Otišla je Zvezda i na dvocifrenu razliku, ali Megi dobija tri slobodna bacanja i vraća Studentski centar u igru.

6. minut (7:15) - Otvorile su se odbrane i protok lopte ide veoma brzo po spoljnim pozicijama.

5. minut (5:13) - Zvezda trojkom Kalinića tera domaćina na tajm-aut. Crveno-beli su na +8.

4. minut (5:8) - Otvaraju se odbrane i laki poeni na oba kraja terena.

3. minut (3:6) - Videli smo dva loše realizovana napada, tako da semafor miruje.

2. minut (3:6) - Ponovo Kuzmić lako rešava svoj zadatak, a onda i Volters daje povratničke poene.

1. minut (3:2) - Kuzmić spušta loptu u koš i imamo prvu promenu rezultata u Crnoj Gori. Uzvraća Tišma za tri poena.

početak - Davidovac, Dobrić, Kuzmić, Kalinić i Volters će da nastupe za Zvezdu od podbacivanja. Sa druge strane imamo Ivišića, Megi, Slavković, Tišma Vinjales.

PRE MEČA

Zvezda je izašla iz neverovatno napornog perioda gde je za samo sedam dana odigrala četiri utakmice - večiti derbi sa Partizanom, gostovala Baskoniji i Real Madridu i ugostila Asvel.

U poslednjem okršaju, po završetku španske mini turneje, crveno-beli su se dobro držali protiv Reala, ali su na kraju lako poraženi u nedostatku snage i igrača za rotaciju.

U Madridu su nedostajali Nikola Kalinić, Luka Mitrović i Nejt Volters, a sada ćemo videti da li gosti imaju makar malo poboljšan medicinski bilten.

Sa druge strane, Studentski centar ima obaveze u domaćem, crnogorskom prvenstvu, i to mu prilično dobro ide.

Podgoričani odrađuju prilično dobro i obaveze u ABA ligi, imaju 4-4, a pritom su dobili sve tri utakmice na domaćem terenu.