Učinak Zvezdinih fudbalera u reprezentacijama

Druga ovosezonska reprezentativna pauza je iza nas.

Nakon prve podvukli smo crtu i napravili mali pregled učinka fudbalera Crvene zvezde i Partizana - nije bio sjajan. Slična situacija i ovoga puta. Doduše, naša dva najpopularnija i najuspešnija kluba povećala su broj učesnika u ovim reprezentativnim akcijama, ali na tome uglavnom mogu da zahvale kvalifikacionom turniru za EP kada su u pitanju omladinci (U19), odnosno kvalifikacije za EURO U21.

Crvenu zvezdu reprezentovalo je ukupno 10 igrača u nacionalnim timovima - sedmorica na seniorskom nivou i dvojica na omladinskom. Partizan je imao petoricu seniora u reprezentacijama i četvoricu omladinaca.

Krenimo od crveno-belih...

Samo trojica zvezdaša u seniorskoj konkurenciji odigrala su 90 minuta. El Fardu Ben, Miloš Degenek (u jednoj utakmici, u drugoj bio rezerva) i Milan BorjanGobeljić, Pavkov, Milunović i Rodić uglavnom su šansu dobijali na kašičicu, s tim što je Milan Rodić svoju maksimalno iskoristio. Pouzdani bek i jedan od najboljih igrača Crvene zvezde ušao je u 66. minutu susreta Srbija - Paragvaj, a u 90. idealno centrirao za Aleksandra Mitrovića koji je doneo pobedu Orlovima u tom prijateljskom okršaju.

Upravo na tom meču u Kruševcu minute su još upisali Marko Gobeljić i Nemanja Milunović. U takmičarskom susretu sa Litvancima niko od crveno-belih nije dobio priliku od Ljubiše TumbakovićaMilan Borjan je branio fenomenalno u istorijskoj pobedi Kanade protiv SAD, a posebno je bio impresivan u drugom poluvremenu kada je "skinuo" zicer Kristijanu Pulišiću koji je lako mogao da najavio okret utakmice.

Jedini među Zvezdinim reprezentativcima koji je u proteklih desetak dana uknjižio pogodak jeste kapiten Komorskih Ostrva El Fardu Ben. Njegova domovina odmerila je snage sa Gvinejom u Versaju i slavila sa 1:0. Ben je pogodio mrežu rivala u 70. minutu tog prijateljskog meča.

Od Zvezdinih omladinaca niko nije imao značajniji učinak. Zapravo minute su upisali samo Njegoš Petrović za mladu reprezentaciju Srbije, odnosno Nikola Krstović za odgovarajuću selekciju Crne Gore.