TRIPLA KRUNA! Zvezda lako savladala FMP i postala ŠAMPION SRBIJE

Tim sa Malog Kalemegdana je sada kompletirao sve

Košarkaši Crvene zvezde sakupili su sva tri domaća trofeja ove godine pošto su posle pehara ABA lige i Kupa Radivoja Koraća osvojili i šampionat Srbije. Crveno-beli su u drugom meču finalne serije savladali FMP u Železniku sa 71:59 i tako kompletirali veliki uspeh.

Iako Zvezda nije uspela da zadrži primarno stečeno vođstvo do poluvremena, ekipa Dejana Radonjića se krajem treće deonice odvojila i kontrolisala meč do poslednjeg zvuka sirene.

Najbolji u redovima tima sa Malog Kalemegdana bio je Nikola Ivanović koji je ubacio 21 poen uz šest skokova i pet asistencija, a polovinu poslednje deonice nije igrao zbog povrede. Već ćemo videti kolika pauza očekuje plejmejkera crveno-belih i koliko je ozbiljna povreda.

Ivanovića je ispratio Nikola Kalinić koji je dodao 12 poena uz pet dodavanja i tri uhvaćene lopte.

Kod domaćina, kapiten Marko Radonjić je sakupio 14 poena, Nerandžić i Stepanović su ubacili po 11 poena.

Neefikasnost je karakterisala početak susreta, Zvezda nije uspevala da se odlepi od protivnika, a na terenu se dešavao pravi obračun slobodnih bacanja.

Prvo osetnije odvajanje je viđeno sredinom druge četvrtine, ali je FMP uz pomoć zbunjenih i ne baš adekvatnih reakcija crveno-belih uspeo da se vrati do poluvremena i pokuša da pripremi strategiju za drugi deo igre.

"Panteri" su do 25. minuta dolazili nekoliko puta u priliku da pređu u vođstvo ili makar izjednače, ali do toga nije došlo.

U tim momentima im je ponestalo snage, tako da je Zvezda samo dodala gas i počela sve više da vuče konce igre. Do polovine poslednje deonice se više nije dovodilo upitanje ko će proslaviti titulu Srbije.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

10. minut - KRAJ! Zvezda je šampion Srbije!

9. minut (59:70) - Poeni FMP-a u jednoj atmosferi koja počinje da bude slavljenička za crveno-bele.

8. minut (57:70) - Zvezda je bila na koš od novog rekorda u razlici u ovom meču, ali sada se igra veoma brzo i čini se da su se vinovnici susreta pomirili sa ishodom.

7. minut (55:69) - Pavićević je napravio faul i izvukao deblji kraj iz duela sa Kalinićem koji je preko slobodnih bacanja podebljao prednost.

6. minut (52:66) - Pokušava domaća ekipa brzim trojkama u ranoj fazi napada da smanji prednost, ali ne ide. U brzini se gubi preciznost.

5. minut (52:66) - Trojkom Markovića slika postaje sve jasnija. "Panteri" su imali nakon toga usiljen šut sa 10 metara, ali nije prošlo. Biće ovo sve teži zadatak za FMP.

4. minut (51:63) - Nema poena u ovoj minuti, ali to više svakako odgovara Zvezdi čiji navijači su sve glasniji. Ipak, postoji mesta za zabrinutost jer je Ivanović uz pomoć saigrača izašao sa terena, a videćemo koliko je ozbiljno to što se desilo plejmejkeru tima sa Malog Kalemegdana.

3. minut (51:63) - Zaustavili su crveno-beli nalet protivnika jednom brzom kontrom Markovića i Kalinića koji su naterali FMP da zatraži tajm-aut i zadrži fokus.

2. minut (51:61) - Dve trojke FMP-a i evo domaćina ponovo na -10. Da li sledi ovi nalet kao u prvom poluvremenu? Zvezda je ponovo izgubila ritam, ali ima dobru zalihu.

1. minut (48:61) - Nastavljaju crveno-beli ono što rade već od polovine treće četvrtine. Razlika samo raste.

III ČETVRTINA

10. minut (45:59) - Sada već FMP gubi korak. Lazić i Ivanović se upisuju, svako na svoj način, a nakon manjeg odgovora sa druge strane, moglo je jednom ludom trojkom da se ponovo zakuva. Ipak, nije. Zvezda je u dobroj poziciji da jurne ka tituli.

9. minut (45:55) - Lazićeva trojka usledila je pre njegove dobre odbrane. Nakon toga je ostao u mis meču i nije mogao da brani obruč protiv Simovića.

8. minut (43:51) - Radonjić je iz trećeg puta popravio neuspehe svojih saigrača. "Panteri" shvataju da ne bi smeli dozvoliti sada odvajanje veće od 10 razlike, jer bi to možda i značio sunovrat svih nada.

7. minut (41:51) - Dve trojke su promašene od strane crveno-belih, i to otvorene. FMP je taj koji sada ne uspeva ni da šutira ka obruču već tri napada. Dvocifrena prednost je vraćena trojkom Ivanovića i sada je veliko pitanje da li može domaćin još jednom da napravi onakav nalet kao iz prvog poluvremena.

6. minut (38:45) - Marković trojkom vadi kestenje iz vatre za Zvezdu, a nakon toga je i Ivanović fauliran, te su gosti ponovo uspeli da se odvoje na nešto osetniju razliku.

5. minut (38:40) - Žestoko se naljutio Kalinić na sudijsku odluku, a za to je "nagrađen" tehničkom greškom. FMP je još uvek tu, imao je i posed za izjednačenje ili vođstvo, ali nije realizovan plan.

4. minut (35:40) - Održava se nekako Zvezda u vođstvu, ali nikako ne uspeva da stekne kontinuitet koji će je odvojiti od protivnika u ovom meču. Prvi tajm-aut u ovom delu igre je na snazi.

3. minut (35:37) - Radonjić ne uspeva da pogodi nakon prodora, ali ofanzivni skok hvata Marko Pavićević, koji asistira Nerandžiću, a ovaj silovito zakucava. Na drugoj strani Davidovac baca loptu u ruke Nerandžiću, ali i Tasić gubi loptu.

2. minut (33:37) - Nerandžić postiže prve poene za FMP u drugom poluvremenu.

1. minut (31:37) - Dobar početak drugog poluvremena za Zvezdu. Koš Ognjena Kuzmića uz faul Marka Pavićevića. Centar crveno-belih je siguran i sa linije penala.

II ČETVRTINA

10. minut (31:34) - Pavićević je trojkom održao domaćina i FMP je posle 20 minuta "živ". Zvezda nije uspela da prelomi, iako je imala dvocifrenu razliku. Idemo na pauzu.

9. minut (28:31) - Izgleda da će "panteri" biti u igri i posle pauze. Trči se dosta, ali tranzicija za sada ne radi najbolje na oba kraja terena.

8. minut (26:31) - Cirbes je promašio oba slobodna bacanja, u narednom posedu je Vajtu ispala lopta iz ruku i ništa od toga FMP nije iskoristio da možda i preokrene. Tu je stigla kazna od strane Kalinića koji je istrčao kontru i uz faul pogodio 2+1.

7. minut (26:28) - Ono što je Stepanović uradio malopre, to je sada Radonjić - kapiten domaćeg kolektiva je pogodio trojku, a onda i još jednu! Zvezda je ušla u jednu negativnu seriju koja je nastavljena faulom Cirbesa i tehničkom Lazića, tako da je razlika drastično pala.

6. minut (17:28) - Lazić ide lepo na polaganje na drugi obruč i evo još jednog tajm-auta, jer se dvocifrena prednost prelako vratila na snagu.

5. minut (17:24) - Stepanović je pogodio trojku za FMP i sprečio žestoke probleme, makar do sada.

4. minut (14:24) - Šaranović ide na polaganje, ali Kalinić uzvraća trojkom na drugoj strani i evo dvocifrene prednosti prvi put na meču.

3. minut (12:21) - Vratili smo slobodnim bacanjima, a sada je Kalinić bio precizan oba puta. Problem za domaćina je to što ne koristi otvorene pozicije, daje mu se prilika, ali ne ide trenutno.

2. minut (12:19) - Kasni Nerandžić sa rampom, razlika počinje da raste polako.

1. minut (12:17) - Otvorio je FMP dobru četvrtinu, ali je onda napravio dve kardinalne greške koje su ga koštale step beka Ivanovića, ali ne i trojke već u narednom napadu.

I ČETVRTINA

10. minut (9:15) - Ivanović i Kuzmić su zaslužni za trenutno vođstvo tima sa Malog Kalemegdana. Nije možda na način na koji žele, ali gosti za sada idu po ono po šta su došli.

9. minut (7:13) - Ivanović je povezao četiri poena i naterao domaćina da traži tajm-aut. Prva malo bolja ofanzivna rola, dok su slobodna bacanja 5/8 za FMP, a 2/6 za Zvezdu.

8. minut (7:9) - Krajnje neefikasna četvrtina. Kuzmić je ponovo u igri umesto Mitrovića koji na startu ima probleme da sačuva protivnika u reketu.

7. minut (6:9) - Ponovo se pomerio rezultat i ponovo je došlo do toga nakon penala. Tasić je polovičan bio, a FMP iz igre tek ima 1/10.

6. minut (5:9) - Nastavlja se "mic po mic", pa je sada Kalinić imao 1/2 sa slobodnjaka. Kao da obe ekipe nisu još uvek dovoljno zagrejane.

5. minut (5:8) - Evo i prve trojke na susretu, a ona je delo Nikole Ivanovića. Ofanzivni faul Izundua dao je Zvezdi novu priliku da se odvoji, ali ona to nije učinila, već je Tasić sa 1/2 sa penala zadržao korak.

4. minut (4:5) - Pojavio se FMP na susret i pogodio u dva navrata, dok je Kuzmić imao 1/2 sa slobodnih bacanja i za sada je jedini strelac crveno-belih.

3. minut (0:4) - Nastavlja se niz promašaja, a gosti su imali ekstra posed iz kojeg Kalinić nije uspeo da pogodi. Prilično neefikasno od starta, iako odbrane nisu baš zategnute.

2. minut (0:4) - Ne pogađa FMP, ali ne pogađa ni Zvezda. Otvoreni su šutevi bili u ovoj sekvenci, ali nije bilo uspeha.

1. minut (0:4) - Meč je počeo! Kuzmić je iz tri navrata dva puta pivotirao i pogodio za uvodno vođstvo crveno-belih.

PRE MEČA

Zvezda je već osvojila ABA ligu i Kup Radivoja Koraća, tako da bi im trofej KLS-a kompletirao uspešnu sezonu.

Posle pobede nad Megom u polufinalu, tim sa Malog Kalemegdana je sačekan od strane FMP-a koji je bio slobodan zbog odustajanja Partizana od takmičenja.

I pored svežih pluća, "panteri" su poraženi sa 110:71 u prvom meču, pa je Zvezda sada na samo trijumf od treće ispunjene sreće.