Tragična Zvezda opet poražena u prepunoj Areni… Ovog puta Žalgiris je bio koban za crveno bele

Velika prilika za Zvezdu da se približi borbi za TOP 10

Košarkaši Crvene zvezda dočekali su ekipu Žalgirisa u meču 26. kola Evrolige i tom prilikom su poraženi rezultatom 91:93, po četvrtinama 22:23, 23:22, 20:23, 26:25.

Utakmica je startovala pogotkom Nedovića za tri poena, nakon čega je usledio veliki broj grešaka Nemanje i brza izmena. Zvezda je uspela na kraju da konsoliduje svoju igru i to je trajalo do kraja prve četvrtine.

Fantastično otvaranje utakmice imao je Jago, koji je već u prvoj deonici ostvario šest asistencija, a svoje minute je nastavio da koristi fantastično u drugoj deonici, koju je završio sa 10 poena i devet asistencija.

Igralo se u naletima u drugoj četvrtini, ali na kraju je rezultat tog dela utakmice bio identičan prvoj čevrtini samo su se akteri zamenili.

Prvo poluvreme nam je donelo dosta kvalitetne košarke, ali i velikog broja grešaka koje su se morale nadomestiti u drugom poluvremenu, prevashodno defanzivnih.

Treća deonica je nastavila izvanrednom i izjednačenom košarkom, ali većim delom je vodio litvanski tim, dok je u poslednjoj četvrtini Žalgiris dobio dobro poznatog heroja.

Kinan Evans se istakao i uspeo nestvarnim prodorima i pogocima za tri poena. Sudije su velikim brojem faulova dali nešto manje atraktivnu završnicu, ali smo dobili veliku dramu u završnici.

Na +2 za Žalgiris, Litvanci su imali napad, a tom prilikom je Evnas pritisnut dobrom odbranom Zvezde nagazio liniju za polovinu terena, što sudije nisu videle. To je izazvalo veliko nezadovoljstvo publike, ali bilo je kasno da se odluka menja, dosuđen je faul na drugom igraču par sekudni kasnije.

Zvezda je na kraju uspela da ukrade loptu, ali nije bilo dovoljno vremena da se bilo šta uradi, pošto je trebalo loptu prebaciti na potpuno drugu stranu terena.

Najkorisniji igrač Zvezde bio je Jago dos Santos ubedljivo sa 21 poenom i 14 skokova. Pratili su ga Mitrović i Nedović sa po 15 poena, dok je Rokas Giedraitis dodao 11 poena.

U timu Žalgirisa najbolji je bio Kinan Evans sa 25 poena i šest asistencija. Šmits je dodao 13, dok je Birutis postigao 12 poena.

Crvena zvezda će naredni meč igrati u ABA ligi protiv ekipe Zadra, a nakon toga sledi pauza od takmičenja na koje smo navikli kako bi se odigrali nacionalni kupovi. Nakon te pauze sledi meč sa Bajernom u Evroligi.