TOTALNA DOMINACIJA: Crvena zvezda trojkama “ruši” Partizan (FOTO)

Majstorica polufinala plej-ofa odlučiće koja ekipa će u finale. Zvezda je nominalni domaćin, imaće podršku publike, a nema sumnje da će atmosfera biti nikad vrelija.

TOK MEČA

II ČETVRTINA:

17. MIN: 41:21 Perperoglu igra na iskustvo i vodi Zvezdu ka pobedi. Za samo sedam minuta u igri dao je 13 poena i nerešiva je enigma za rivala.

15. MIN: 34:15 Još jedna trojka Crvene zvezde, šesta po redu, a dao je Simanić i sada je već prednost ozbiljna. Partizan ne može ni slobodna bacanja da ubaci.

14. MIN: 31:15 Nova trojka za Zvezdu, peta ukupno, Perperoglu donosi još ubedljiviju prednost na ovom meču, a zatim krade loptu i daje koš. ako se Partizan ne pokrene, ovaj meč će biti rešen do poluvremena. Igra crno-belih se raspala u ovom momentu.

Zvezda 5-10 trojke, Partizan 1-7, dok za dva poena Zvezda 7-11, a Partizan 3-14.

12. MIN: 24:13 Nova trojka za Zvezdu, ovoga puta Kej Si Rivers za ubedljivo vođstvo Zvezde. Partizan, je čak tri puta promašio u jednom napadu.

I ČETVRTINA:

10. MIN:21:13 Partizan je dao samo 13 poena za četvrtinu što je posledica dobre odbrane Zvezde, ali i loše igre u napadu crno - belih koji su promašili čak 11 šuteva 3-14 iz igre.

9. MIN: 17:8 Zvezda održava prednost, pre svega odličnom odbranom, jer su oterali rivala daleko od koša. Crno-beli ne mogu da se sastave sa šutem. Čak i zicere ispod koša promašuju.

8. MIN: 15:3 Zvezda furioznim kontrama podiže prednost. Partizan promašuje nekoliko napada zaredom, uglavnom zbog odlične odbrane Zvezde koja je zatvorila reket. Zvezda je napravila seriju 12-0 jer je Partizan poveo sa 0:3. Trinkijeri traži tajm aut. Partizan je šutirao 1-11 iz igre.

4. MIN: 5:3. Velika borba u prvoj četvrtini, jak intentzitet, sudije uspostavljaju kriteriju da nema čvrstine već se svira faul za svaki nekorektan potez. Već dva minuta niko nije dao koš. Ali se trči veoma brzo sa dosta kontranapada i promašaja.

2. MIN 3:3 Veličković ubacuje trojku, a u ovoj seriji od tri meča dao je više trojki nego cele sezone. Odmah uzvraća Muhamed Faje.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA: Čović, Perperoglu, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Baron, Dobrić, Simanić, Rivers, Cirbes, Odžo

PARTIZAN: Janković, Pejdž, Si, Marinković, Jaramaz, Veličković, Zagorac, Renfro, Janković, Lendejl, Gagić, Nikoli