TOP 8 sve dalje… Zvezda poražena od “manekena” u Beogradu

Ne baš sjajna partija u napadu koštala je crveno-bele pobede

Ponovo Zvezda nije uspela da upiše trijumf u Evroligi. U meču u kojem su se navijači nadali da bi mogao da bude "presudan", odnosno da donese veliki korak ka mestu u plej-ofu, košarkaši Dejana Radonjića nisu odigrali na željenom nivou, naročito napadački i pali su pred ekipom Olimpije, koja se pre "probudila" iz dubokog sna - 57:63.

Vrlo, vrlo bizaran meč gledali smo večeras u "Pioniru", a tokom njega je između ostalog oboren i jedan negativan rekord Evrolige - onaj po broju postignutih poena u jednoj četvrtini.

Samo 15 smo videli za prvih 10 minuta, što nije pošlo od ruke nikome pre u ovom elitnom takmičenju.

TOK UTAKMICE

4. četvrtina

10. minut () - Sigurno ne akcija koju je Radonjić želeo, promašaj Voltersa. A onda i promašaj Melija, ali da li je moguće, Kalinića pogađa lopta u nogu?! Potom je poludeo Nikola Kalinić i sada imamo salvu uvreda upućenu Olegsu Latiševsu, koji je dosudio isključujuću grešku Kaliniću. Letonski sudija je potom pogođen u glavu nečim sa tribina... Uglavnom, posle čitave zbrke, dva bacanja za Ćaća Rodrigeza i dva promašaja. Dilejni promašuje za dva. Mitrović je fauliran od strane Hola, imaćemo bacanja. Promašeno. I to je verovatno kraj, pošto je ostalo još samo 39 sekundi do kraja. Pogodio je drugo... Uleću predmeti na teren. Gubi loptu Hajns, ali gubi loptu i Volters.

8. minut (56:63) - Meli hvata loptu i pogađa... Potom Dobrić promašuje za tri, ali se zatim ispravio, jer je Bentil izgubio loptu. Međutim, malo je trajala radost navijača, jer je Hol ubacio svoju prvu trojku na utakmici na asistenciju Melija. Mitrović utrčava i koš važi... Dilejni pogađa od tablu, nezadovoljan je Radonjić. Tajmaut i poslednja šansa da se nešto izvuče.

6. minut (51:56) - Nepropisna gradnja Melija u reketu i faul u napadu, po mišljenju sudije Karlosa Kortesa. Ivanović sada neprecizan, mogao je ovo biti važan koš... Nije pogodio ni Meli, napad za crveno-bele... Ivanović opet neprecizan, sada je na 1/5 za dva poena. I onda odluka Kortesa koja se ne dopada navijačima - bacanja za Bentila, prva večeras za Armani na utakmici?! Ali samo 1/2. Dobrić ubacuje dvojku.

4. minut (49:55) - Kajl Hajns je precizan na šutu za dva, ponovo je Olimpija na dvocifrenoj prednosti. Kalinić ne može da dođe do koša, ali tu je potom Ivanović koji je sada na liniji penala i pogodio je oba. Ivanović vraća Zvezdu u potpunosti u život posle promašaja Melija, on pogađa za dva. Biće minut odmora, nije zadovoljan Etore Mesina.

2. minut (45:53) - Ne valja... Trojka Ričija, ponovo. Promašen šut za tri voltersa, pa onda i Ćaća Rodrigeza. Volters ponovo neprecizan, ali hvata skok. Iz nastavka akcije izrodio se jedan poen Branka Lazića sa linije penala, pošto je bio polovičan.

3. četvrina

10. minut (44:50) - Po promašen šut na obe sterane, a onda poeni Holinsa uz faul. Latiševs svira faul u napadu Dilejniju i onda ga opominje da to više ne sme da radi. Nema trojke Lazića, vrlo bi važan to bio koš. Ni Rodrigez nije ništa bolji, Holins promašuje za tri, ali lopta je za Zvezdu uz publiku na nogama. Publika želi pobedu, uprkos svemu večeras. Koš Holinsa, ali nažalost Riči ubacuje trojku. Ništa od Lazića, šest je razlike...

8. minut (39:47) - Kajl Hajns poentira, posle dobrog dodavanja... Potom je Kuzmić neprecizan, ali je Kalinić ubacio dvojku u nastavku. Još je i fauliran, da vidimo može li da postigne i dodatni penal. Hoće. Izaći će iz igre, pa će umesto njega na parket Davidovac. Trojka Bena Bentila uz zvuk sirene.

6. minut (36:42) - Ostin Holins za tri, pa konačno malo efikasne košarke! Kajl Hajns pravi ofanzivni faul, nije se to ni čulo od navijača. Posle toga Kalinić ne pogađa za dva, a Hajns je precizan. Kuzmić je fino podesio svoje nišanske sprave, pa je sada on pogodio iz reketa u okretu. Ali Dilejni je ubacio trojku. Kalinić vraća trojku!

4. minut (28:37) - U prethodna dva minuta konačno gledamo nešto efikasniju košarku. Prvo je Stefan Marković ubacio jedno od dva bacanja. Potom je trojku postigao Dilejni, pa onda dvojku Kalinić. Holins smanjuje na sedam razlike, Dilejni vraća na devet...

2. minut (23:32) - Sporo kreće Zvezda u ovo drugo poluvreme. Nijedan poen nisu postigli puna dva minuta što su kaznili Hol sa četiri poena i Hajns sa dva. Tajmaut je zatražio Dejan Radonjić u nadi da će trgnuti ekipu.

2. četvrtina

10. minut (23:26) - Inače na teren se u međuvremenu vratio Malkolm Dilejni, očigledno je sve kako treba. Trojku je pogodio baš on sada, Radonjić nezadovoljan traži minut odmora. Posle njega imamo poene Kalinića, pa i promašenu trojku Melija. Kalinić je fauliran... Posle toga Dobrić ne ubacuje loptu u koš, a Mitrović pravi faul. Potom pravi još jedan prekršaj. Izgubljena lopta Hola, a onda Mitrović postiže koš u poslednjem napadu uz evidentan faul koji nije sviran. Kraj četvrtine i jako, jako čudnog prvog poluvremena u kojem je oboren negativan rekord Evrolige u onoj prvoj četvrtini po najmanjem broju poena ikada.

8. minut (19:23) - Poeni Dobrića, gubi loptu Rodrigez, a krade je Nejt Volters. Dodavanje do Dobrića i novi koš. Serija Zvezde, tajmaut traži Etore Mesina. Navijači su ponovo na nogama. Posle tajmauta promašaj Rodrigeza, pa potom i Dobrića. Lopta će biti za Olimpiju. Volters gubi loptu, a ona Ben Bentil pogađa za tri. Jedini raspoložen akter ove utakmice.

6. minut (15:20) - Pogađa i Malkolm Dilejni za tri. I evo prvog tajmauta, mora da ga traži Dejan Radonjić. Izgubljena lopta Zvezde i laki poeni za Dilejnija, posle čega je udario glavom o parket... Nadamo se da će sve biti kako treba sa košarkašem gostujuće ekipe. Izašao je sa terena ispraćen aplauzima. Kuzmić je "popio" bananu od strane Hajnsa, Điđi Datome je promašio za dva, a Kalinić je ubacio trojku. Prvi poeni i za njega. Još jedan predugačak napad Italijana završava se promašenom trojkom Ričija.

4. minut (12:15) - Komentatorska kletva. Nastavljamo sa promašajima na obe strane. Za Olimpiju su neprecizni Bentil i Dilejni, a na drugoj strani Lazić... Dobrić postiže neverovatan koš iza table koji je poništen zato što je faul napravljen malo ranije. Ali to je diglo publiku na noge, ustali su i protiv arbitara ovog meča. Kuzmić konačno ubacuje svoj prvi koš danas, ali nažalost je precizan i Hol. Dobrić je neprecizan.

2. minut (10:13) - Da vidimo hoćemo li videti kakve promene u drugih 10 minuta? Nema koša Zvezde, ima poena za Nikola Melija i prvog vođstva Italijana. Ni Holins ne blista, a Olimpija prva postaje dvocifrena posle 11 minuta i 10 sekundi košarke. Poeni Ričija, a onda je na liniju za slobodna bacanja stao Nejt Volters, pa su i crveno-beli dvocifreni. Prekršaj čini Lazić. Posle toga Riči dolazi do poena, izgleda da će ova četvrtina zaista biti efikasnija, ako je suditi po ova dva minuta.

1. četvrtina

10. minut (8:7) - Bentil je promašio za tri, a potom imamo izgubljenu loptu Ričija. Sada dva vezana faula Zvezde. Ali neće biti ništa od negativnog rekorda, pošto je Bentil ubacio trojku. Nema koša Davidovca, a potom Tarzuski pravi faul u napadu. Dejan Davidovac poentira, ali odmah imamo odgovor Rodrigeza. I završena je prva četvrtina... Neverovatna prva četvrtina.

8. minut (6:2) - Umalo još jedna izgubljena lopta Zvezde, nogom je ipak igrao Mitrović. Danijels ne pogađa za tri... I evo greši Kalinić, posle čega Bentil postiže prve poene Olimpije na meču posle 06:12... Ivanović ne ubacuje za dva. Tarzuski uzvraća na isti način, vraćamo se na staro. Ivanović gubi loptu, Hol ne ubacuje trojku. Mitrović je fauliran. Holins pogađa trojku, konačno!

6. minut (3:0) - Ponovo Zvezda greši... Potom novi promašaj Italijana za tri, ali im lopta ostaje u rukama. Điđi Datome promašuje, ali će opet Olimpija imati posed, jer crveno-beli nikako ne uspevaju da zagrade obruč. Ni Meli ne može da dođe do trojke, ali evo novog ofanzivnog skoka. Nema koša ni Vajta, zaista, šta se ovo dešava? Faul Zvezde... TV tajmaut. Bizarna utakmica.

4. minut (3:0) - Kalinić je fauliran od strane Điđija Datomea, potom nova greška... Dilejni promašuje za tri, ali lopta ostaje za Armani. Vrlo spor početak utakmice, barem kada govorimo o poentiranju. Hajns vrlo loš, nije pogodio ni obruč, to ne čini ni Dobrić. Hajns ni sada ne pogađa sa poludistance. Mesina je besan zbog katastrofalne igre svoje ekipe. Zvezda gubi loptu. Verovali ili ne, imamo samo tri poena za četiri minuta.

2. minut (3:0) - Zvezda je imala prvi napad na utakmici, ali ga nije iskoristila, pošto je lopta završila u autu nakon lošeg dodavanja. Datome je promašio, ali je posed ostao u rukama Olimpije. Hol je potom takođe neprecizan sa distance. Dobrić prelazi preko pola, Italijani igraju zaista čvrstu odbranu na samom startu. Zaista konfuzija na obe strane, pošto je sada isteklo vreme za napad Armanija.  I evo konačno prvih poena - Nejt Volters za dva uz faul. Prolazi i ovo bacanje. Sam je Datome na šutu za tri, ali nije pogodio.