Težak poraz Crvene zvezde u Barseloni

Barselona je prelomila meč serijom od 20:2 u prvom poluvremenu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone 82:70 u meču 30. kola Evrolige.

Posle četiri vezane pobede, protiv Fenerbahčea, Baskonije, Real Madrida i Makabija, tim Dejana Radonjića nije uspeo da izbori novi trijumf protiv favorizovanog rivala.

Neizvesnost je trajala samo tokom prve četvrtine, da bi se Mirotić i Brandon Dejvis razigrali i doneli svom timu ubedljivu prednost koju gosti iz Beograda nisu uspeli da stignu do kraja meča, i pored odlične igre u drugom poluvremenu.

Zvezda je i ovog puta odlično ušla u meč. Barselona je igrala svoju, ali su gosti iz Beograda imali odgovor u vidu svoje prepoznatljive odbrane.

Tako su se oba tima smenjivala u vođstvu tokom prve deonice. Mirotić je imao svojih momenata i poenima držao Barselonu u meču, dok je Zvezda igrala timski i tražila najbolja rešenja u napadu kako bi došla do poena.

Ipak, na samom kraju deonice, ponovo se Mirotić, koji je u ovom periodu šutirao bez promašaja, razigrao i ubacio svoj 13 poen. Potom, pogađa i Kalates za 22:15.

U nastavku, usledilo je nekoliko minuta "praznog" hoda Zvezde koje je Barselona iskoristila više nego uspešno i, serijom 20:2 došla do dvocifrenog vođsta, 31:17.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić pokušao je tajm-autima da zaustavi nalet rivala.Ipak, Mirotiću se priključio i Brendon Dejvis koji novim zakucavanjima donosi +16. Posle poena Jakubaitisa i nove trojke, prednost domaćih raste na +21.

Do poluvremena, crveno-beli su uspeli tek toliko da spuste prednost rivala na 47:32.

Žestoko su domaći košarkaši počeli i u nastavku. Tako je Šmic pogodio uz faul, a potom pogodio trojku, pa je prednost brzo vraćena na više od 20 poena. U igri Zvezde nije bilo prepoznatljive energije, posebno u odbrani.

Sa druge strane, sredinom treće deonice, potpuno je stao šut Barselone sa distance, što crveno-beli koriste za mini seriju 4:0 i 59:44. Barselona je igrala onoliko-koliko je bilo potrebno da održi prednost, a i Dejan Radonjić je odlučio da odmori svoje glavne igrače, pa su tako Dobrić i Kalinić bili na klupi.

Do kraja, viđen je nešto neizvesniji meč. Barselonna se poprilično opustila posle ubedljivog vođstva, a crveno-beli to koriste, prave seriju od 8:2 i približavaju se na svega -6. U poslednjoj četvrtini se razigrao i Nikola Ivanović koji je svih 13 poena postigao u ovom periodu.

Ipak, Dante Eksam se budi i polaganjem na 1 i po do kraja donosi +10 svom timu, a ova prednost bila je nedostižna za crveno-bele.

TOK MEČA: BARSELONA - CRVENA ZVEZDA

IV Četvrtina

37. minut, 78:70  - Eksam prolazi i polaže loptu. Sa druge strane Ivanović je precizan i ponovo unosi neizvesnost u meč.

36. minut, 75:66 - Nikola Ivanović pogađa trojku, ali Mirotić postiže svoj 19 poen.

34. minut, 71:63 - Zvezda prilazi na svega -8. jasikivičijus je pobesneo na klupi Barselone i tražio tajm aut.

31. minut, 67:55 - Stefan Lazarević upisuje i drugo zakucavanje na meču.

III Četvrtina

30. minut, 65:41 - Vajt sa bacanja smanjuje dodatno prednost domaćih, onda i Marković postiže svoj sedmi poen na meču i u ovoj četvrtini. Ipak, Abrines pogađa trojku

28. minut, 61:47 - Ponovo je Stefan Marković dobar u odbrani, i posle ukradene lopte, postiže nove poene.

26. minut, 59:44 - Zvezda pravi novu mini-seriju od 4:0, Jasikivičijus traži tajm-aut.

25. minut, 59:40 - Stefan Marković pogađa trojku iz ćoška. U igri Zvezde nama prepoznatljive energije, posebno u odbrani.

23. minut, 55:34 - Rolands Šmic pogađanovu trojku, Barselona ponovo ima ubedljivu prednost.

21. minut, 50:32 - Zvezda brani prvi napad u nastavku, ali Davidovac ne pogađa šut za tri. Nova odbrana crveno-belih i novi izgbljen napad. Šmic ispod koša poentira uz faul.

II Četvrtina

20. minut, 47:32 - Posle nešto bolje igre Zvezde, trener Barselone Jasikivičijus ponovo traži tajm-aut. Srpski tim je uspeo koliko-toliko da smanji prednost.

19. minut, 45:27 - Jakubaitis postiže novu trojku, a posle izgubljene loptu, Nađi je faulirao Dobrića. Utisak je da crveno-beli igraju nešto bolje u odbrani.

17. minut, 42:24 - Kuzmić zakucava, a trener Jasikevičijus ne dozvoljava svom timu da se opusti i odmah reaguje tajm-autom.

16. minut, 42:21 - Konačno, Dobrić na kratko prekida seriju Barselone. Ali, Jokubaitis odgovara trojkom

I Četvrtina

10. minut, 22:15 - Ponovo je Mirotić taj koji postiže poene, do sada je ubacio 13 poena, bez promašaja. Na kraju, poene postiže i Kalates.

8. minut, 18:15 - Marković je oduzeo loptu, ali je u napadu proklizao. Laprovitola postiže torjku.

6. minut, 13:13 - Mirotić vezuje 5 poena, prvo trojku, a onda i lagano zakucavanje. Sa druge strane, Mitrović je odličan u skoku i postiže poene ispod koša.

5. minut, 8:11 - Dobrić sa bacanja donosi crveno-belima +3.

4. minut 8:9 - Posle poena Kalatesa, nova dobra odbrana Zvezde, Dobrić pogađa. Stegla je odbranu Zvezda. Strpljivom igrom gosti iz Beograda dolaze do vođstva.

3. minut, 6:5 - Igra se poen za poen. Mitrović polaže. Potom i odlična odbana crveno-belih. Kalinić seče napad domaćih i šalje loptu u aut. Usledila je kontra, ali je Volters požurio i promašio.

2. minut, 2:3 - Davidovac promašuje prvi šut na meču. Sa druge strane, Eksum pogađa. U narednom napadu, Zvezda otvara meč trojkom Dobrića.