Težak poraz Crvene zvezde od Žalgirisa, crveno beli ispustili veoma važnu pobedu

Mogla je Zvezda ovde da dođe do pobede, ali serija loših napada i rešenja je uzela maha u ovom duelu

Mogla je Zvezda da dođe do pobede, ali su pali u samom kraju meča i dopustili su Žalgirisu seriju od 13:0, kojom su Litvanci i došli do pobede u ovom meču rezultatom od 71:66, čime su odvojili Beograđane od TOP8 faze.

Teško je objasniti šta se desilo u ovom meču, ali je sama utakmica bila ispunjena preokretima, kao i igrama po sistemu "toplo-hladno" na obe strane, gde je ipak na kraju bolje odigrao Žalgiris. Zvezda je imala svoju priliku, otišla je na +7 u samom finišu meča, ali su to ispustili.

Žalgiris je na samom kraju utakmice serijom od 13:0 napravio prednost na samo 30 sekundi do kraja, pa je samim tim i odneo pobedu u meču.

Istina, Zvezda se dugo mučila na ovom meču, čitavo prvo poluvreme je odigrala u nekoj vrsti "grča", nije pogađala, niti je pravila pametne napade, jedino ih je izvlačio skok tokom čitave utakmice, što im je dalo znake da mogu da se povrate u ovoj utakmici.

Drugo poluvreme je počelo trojkama Vildoze, Bentila i Nedovića, pa se i Zvezda podigla, zapretila, ponadala se će doći do pobede. Nastavili su da pogađaju i Filip Petrušev i svi ostali igrači Zvezde, sve je išlo kako treba, sve do neka četiri minuta pre kraja.

U tim momentima je Zvezda imala prednost od sedam poena, činilo se da će rutinski završiti utakmicu, da će sve biti kako treba za srpsku ekipu, međutim, to nije bio slučaj. Naizgled bezazlena pauza sudija, provera sata i tu kreće raspad Crvene zvezde.

Od tog momenta, Zvezda je do kraja postigla tek dva poena, a primila je čak 15, što je u svakom slučaju previše. Da stvari budu gore, Zvezda je ovim porazom i pokvarila svoj međusobni skor sa Žalgirisom, te sada nemaju tu prednost na svojoj strani pred nastavak takmičenja u Evroligi.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Filip Petrušev sa 16 poena, dok je 11 dodao Nemanja Nedović. Kod Žalgirisa se istakao Edgaras Ulanovas sa 13 poena, gde su najvažnije bile dve trojke u poslednjim trenucima meča, dok su Smits i Polonara dodali po 10.