Teško nama u grupi… Slovenci priredili senzaciju, slavili protiv Portugala 2:0

Jedan od rivala našeg tima na Evropskom prvenstvu...

Kakva senzacija Slovenije u Ljubljani! I to samo četiri dana nakon velikog kiksa. Domaćin je na "Areni Stožice" porazio Portugal 2:0 u prijateljskom meču i tako poprilično zabrinuo "orlove".

Inteligentno su odigrali izabranici Boštjana Cesara i strpljivom igrom došli do ogromnog podviga. U prvom poluvremenu maltene i nije bilo pravih prilika, a čak je i u nastavku svoj manji posed Slovenija bolje koristila.

Diogo Košta je morao da reaguje u 55. minutu kada je gađao Benjamin Šeško, ali je svakako kapitulirao u 72. nakon udarca Adama Gnezde Čerina.

U 84. minutu usledio je novi šok, ovog puta urežiji Maksa Elšnika, dok je ulogu asistenta imao Petar Stojanović i Slovenci su trasirali put ka pobedi.

Do kraja meča jalovu priliku imao je Ronaldo, pa je Portugal poražen od tima koji je nedavno odigrao 2:2 sa Maltom. Razloga za zabrinutost u Srbiji ima, pošto je upravo Slovenija jedan od rivala ovog leta.