TEŠKA UTAKMICA U KRUŠEVCU! Zvezda sa minimalnim rezultatom slavila protiv Napretka

Bitna tri boda crveno-belih na gostovanju Napretku

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0 u pretposlednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Za Zvezdu su ovo bila izuzetno važna tri boda, jer će sada izabranicima Dejana Stankovića u poslednjem kolu biti dovoljan samo jedan bod u meču sa Voždovcem na stadionu "Rajko Mitić". Crveno-beli bi mogli da postanu šampioni već u ponedeljak, a to će se desiti ukoliko Partizan ne savlada upravo Voždovac na "Krovu".

Jedini gol za crveno-bele u Kruševcu postigao je Ohi, koji je iskoristio grešku Sprema, odlično se snašao i matirao Vasiljevića.

UŽIVO:

90. minut - Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

86. minut - Defanzivna izmena Dejana Stankovića. Umesto Milana Ivanića na teren će Radovan Pankov, dok Sekua Sanogoa menja Nenad Krstičić. Zvezda će meč završiti sa tri štopera.

82. minut - Moglo je da bude opasno pred golom Vasiljevića jer je Katai dobio dobru loptu, ali se najbolji strelac crveno-belih okliznuo i izgubio korak.

79. minut - Još jedan period u drugom poluvremenu kada se ne dešava ništa zanimljivo za gledaoce. Crvena zvezda sigurno čuva prednost i privodi meč kraju.

72. minut - Pirotehnika na severnoj tribini prekinula je nakratko utakmicu.

70. minut - Strelac gola Ohi izlazi iz igre, na terenu je Milan Pavkov.

66. minut - Još jedan ozbiljan napad Zvezde u kom su kombinovali Kanga i Katai, ali su defanzivci Napretka uspeli da intervenišu i spreme veću pretnju po svoj gol.

64. minut - Odlična odbrana Miloša Vasiljevića nakon udarca Strahinje Erakovića! Izveo je korner Kanga, odličan u skoku bio je mladi štoper Zvezde, ali je njegov udarac odbranio lepom paradom golman Napretka.

61. minut - Bez preterano zanimljivih dešavanja na terenu. Pao je ritam utakmice što više odgovara gostima iz Beograda.

49. minut - Poništen gol Milana Gajića. Fudbaleri Crvene zvezde postigli su i drugi gol na meču, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije. Aleksandar Katai je uputio udarac ka golu Vasiljevića, golman Napretka je odbranio njegov udarac, a lopta se odbila na nogu Gajiću koji je postigao gol. Pogodak Gajića poništen je zbog ofsajda u kom se nalazio Ben prilikom udarca Kataija. On je bio najbliži golamanu domaćih, a sudija je procenio da je uticao na igru i zbog toga je dosuđen nedozvoljeni položaj.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Bez prilika u nadoknadi vremena, crveno-beli idu sa golom prednosti na veliki odmor.

44. minut - Velika šansa za Milana Gajića! Uputio je centaršut Ivanić, Ohi je fantastičnim potezom prebacio loptu na drugu stativu, a Gajić je pogodio spoljni deo mreže iz izgledne pozicije.

41. minut - Prethodnih minuta se nije igralo jer je povredu doživeo Nemanja Milovanović, koji je i napustio igru. Umesto njega na terenu je Đorđe Jovanović.

33. minut - GOOOOL! Ohi je strelac! Imao je dosta sreće Norvežanin da se lopta odbije do njega nakon intervencija Milana Sprema, a taj poklon je na pravi način iskoristio Zvezdin napadač.

31. minut - Fudbaleri Napretka tražili su penal nakon što je lopta pogodila u ruku Strahinje Erakovića, međutim glavni sudija Ivković nije smatrao da je to dovoljno za najstrožu kaznu.

28. minut - Zvezda sve više steže obruč oko gola Napretka. Sada je udarac sa oko 16 metara uputio i Gejlor Kanga, ali ni on ne uspeva da pogodi okvir gola.

26. minut - Milan Gajić je pokušao iz velike udaljenosti da savlada Vasiljevića, međutim njegov udarac odlazi pored gola.

23. minut - Prvi udarac u okvir gola uputio je Aleksnadar Katai. Bio je to dobar centaršut Milana Rodića, koji je iskoristio fudbaler iz Srbobrana, ali je Miloš Vasiljević lako interevenisao.

22. minut - Još jednom su zapretili Kruševljani. Nakon udarca Sprema koji je izblokiran dobio je Napredak korner, ali nisu uspeli da eksploatišu taj prekid.

20. minut - Prvi ozbiljniji napad Napretka, bila je to polu-kontra, ali je Melunovića zaustavio defanzivac Crvene zvezde.

14. minut - Dobar pokušaj El Fardua Bena. Ohi mu je spustio loptu na ivicu šesnaesterca, a reprezentativac Komorskih Ostrva je šutirao malo iznad gola. Zvezda nakon inicijative u posedu lopte sada počinje i da preti udarcima ka golu Kruševljana.

12. minut - Katai je uputio prvi udarac ka golu rivala. Bilo je to iz slobodnog udarca na malo više od 20 metara od gola, ali je njegov šut završio iznad prečke.

6. minut - Prvi značajniji detalj na meču. Katai je bio u prodoru i pao je u šesnaestercu nakon duela sa Kerkezom, glavni sudija meča Marko Ivković nije dosudio jedanaesterac. Dejan Stanković je imao ljutitu reakciju povodom te sudijske odluke.

1. minut - Meč u Kruševcu je počeo, sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

SASTAVI:

Napredak - Crvena zvezda 0:1

Napredak: Vasiljević - Spremo - Kojičić - Kerkez - Đeković - Đuričković - Krstić - Milovanović - Mladenović - Jovanović - Melunović
Rezervni fudbaleri: Savić, Pantić, Kunić, Kočić, Projić, Džugurdić, Ivanić, Jovanović, Bačanin

Crvena zvezda: Borjan - Rodić - Dragović - Eraković - Gajić - Sanogo - Kanga -  Ivanić - Katai - Ohi
Rezervni fudbaleri: Gordić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Motika, Pićini, Stanković, Radulović, Srnić, Gobeljić

Uvod u meč:

Zvezda u Kruševac stiže kao prvoplasirana ekipa sa 94 poena, dva više od drugoplasiranog Partizana. Crveno-beli drže sve u svojim rukama, pošto im je do kraja šampionata dovoljna jedna pobeda uz jedan remi kako bi bili šampioni bez obzira na rezultat crno-belih.

Crveno-beli su u odličnoj seriji rezultata. U drugom delu prvenstva na gostovanjima su zabeležili sve pobede, a pred put u Kruševac obezbedili su i finale Kupa Srbije pobedom nad Novim Pazarom od 8:0

Napretkova forma je potpuna suprotnost Zvezdinoj. Od ulaska u plej-of Kruševaljani ne samo da nisu uspeli da osvoje nijedan bod, već nijednom nisu zatresli mrežu rivala.

Crvena zvezda je veliki favorit u ovom meču, a u poslednjih pet mečeva u Kruševcu crveno-beli su ostvarili isto toliko pobeda.

Glavni sudija meča biće Marko Ivković, a pomagaće mu Milan Pašajlić i Milorad Jovanović. Kao četvrti sudija delegiran je Borko Mijajlović, dok će u VAR sobi sedeti Momčilo Marković i Goran Beljin.