TEŠKA KRIZA CRVENE ZVEZDE! Vodili 20 razlike pa izgubili od Monaka

Neverovatan poraz srpskog šampiona

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su novi evroligaški porza, i to kakav, od Monaka rezultatom 91:80 iako su u drugoj četvrtini vodili nestvarnih 20 poena razlike!

TOK MEČA

4/4

37. minut - Zvezda je prestala da igra, da pogađa, to sad radi samo Monako koji je posle minusa od 20 poena u drugoj deonici u četvrtoj stigao do plusa od 11 poena! Trojku je pogodio Motiejunas, za 84:73. Uzvratio je Holins, kasno...

36. minut - Zvezda je u nokdaunu! Potpuni raspad u igri Zvezde, totalni preokret i Monako sa 81:73 ulazi u psoeldnja četiri minuta meča.

34. minut - Serija promašaja Dobrića, ne blista ni Monako napadački, ali Džejms pogađa i donosi prednost gostima! Trojku je ubacio Amrikanac, za 70:68 u korist gostiju. Radonjić zove tajm-aut... U nastavku, Kalinić promašuje, a motiejunas ubacuje trojku. Vraća istom merom Dorbić. Pokušao je opet Motiejunas, opet za tri, Mitrović ga je faulirao... Litvanac je iskoristio 2/3 penala. Vode gosto 75:71.

31. minut - Gosti su na kratko poveli, Anđušić je iskoristio bacanje posle tehničke Radonjića, potom je trojkom uzvratio Dobrić! Za nadu, za vođstvo i eksploziju Pionira.

3/4 - 64:64

30. minut - Nerešeno je - 64:64! Anđušić je dobio penale, oba je pogodio. Gosti mogu da povedu pred poslednju deonicu.

28. minut - Neverovatan pad u igri Zvezde, Monako je prišao na samo dva poena minusa - 58:60. Trojku je pogodio Bejkon. Imali su gosti i napad za vođstvo, srećom promašili su... Holins je kaznio, Holins je najbolji večeras, daleko najbolji.

26. minut - Lazić postaje Zvezdin najpouzdaniji šuter, pogodio je sada u jako bitnom momentu, kada je Zvezdin napad stao, a gosti prišli blizu. Ne da vođstvo Zvezda, 59:52.

24. minut - Polako, ali sigurno počinjemo da gledamo egal meč u Pioniru, jer su se gosti potpuno vratili u igru nakon uragana crveno-belih u prvih 15 minuta. Sada je 54:50 za Beograđane, posle serije Monaka 8:2.

21. minut - Serija Monaka u povoju drugo poluvremena, samo je 54:47 za Zvezdu. osti će na penal liniju posle faula Kalinića na Tomasu. Polovično precizan bio je Tomas.

2/4 - 52:42

19. minut - Ne popušta Monako nijednog sekunda, gosti su uspeli da se koliko toliko vrate u igru, sada je 50:40. Ekspresno su prepolovili prednost Beograđana. Pogodio je Džejms, serija Monaka je 9:0... Sreća po Zvezdu, Dobrić je fauliran u šutu za tri poena u momentu kada nije znao šta će sa loptom. Pogodio je dva.

17. minut - Holins za tri, pa Kalinić za tri - osam trojki su pogodili igrači Zvezde! Beograđani u dva navrata idu na 20 razlike, trenutno je 48:31.

14. minut - Rapsodija Zvezde, savršena partija, moguće i najbolja, definitivno najefikansija ove sezone. Holins je došao do svog 10. poena, još jednu trojku je pogodio Amerikanac. Nije časio časa posle dodavanja Kalinića. Zvezda ima velikih 38:23.

12. minut - Simultanka Ivanovića u povoju druge deonice, pogodio je oba šuta koja je ispalio, trojku i dvojku, za nestvarnih 35:19! Crveno-beli imaju neverovatne procente šuta, gotovo da ne mogu da promaše. Za dva gađaju 8/11, za tri 5/8.

1/4 30:19

10. minut- Da je ovako napadački bilo i protiv Armanija... Košarkaši Zvezde ne posustaju, sipaju trojke iz svih pozicija, pogađaju u visokim procentima. Trojku je ubacio i dobrić, za vođstvo 30:16! Uzvrati oje džejms istom merom.

8. minut - Fantastična partija Zvezde zasad, još jedna trojka stigla je iz ruke Lazića, u njegovom stilu, iz njegove pozcije - iz kornera. Obradović primoran da traži tajm-aut na 25:16 za crveno-bele.

7. minut - Sjajna napadačka košarka u Pioniru, Zvezda vodi posle torjke Vajta koji je odgovorio na trojku Anđušića, za vođstvo crveno-belih 20:16. Kuzmić povećava prdnost posle penala...

4. minut - Kakva partija Holinsa, već sedam njegovih poena, prati ga Volters sa 4. Evo i Kalinićevih poena, mrežice su se "usijale" u Pioniru - Zvezda vodi 13:10.

2. minut - Rasplamsala se napadački partija, nema promašaja u prvih nekoliko napada na obe strane. Gosti vode 8:4. Holins 4 poena za Zvezdu. Volters je poentirao između poena sunarodnika.

Saša Obradović je dočekan većinski zvižducima u Pioniru, navijači Zvezde, očito, mu ne praštaju tužbu koju je podneo protiv kluba po odlasku. Nilo je i aplauza, valja i to napomenuti.