Svi veličaju Zvezdinu decu koja su igrala na derbiju, a šta se dešava sa Petrovićem i Nikolićem

Uticaj bonus-pravila na Zvezdinu postavu...

Crvena zvezda je sinoć u Humskoj bila na deset minuta od poraza, ali je na ulasku u finiš meča Aleksandar Katai uspeo da anulira prednost Partizana posle odličnog centaršuta Milana Rodića sa leve strane.

Iako je ovaj dvojac iskusnih igrača Zvezdi doneo bod, brojne pohvale posle meča dobili su i oni najmlađi akteri derbija u ekipi crveno-belih - defanzivac Strahinja Eraković, vezista Petar Stanić i napadač Marko Lazetić, sva trojica bonus-igrači.

Eraković je bio u startnoj postavi, odlično je obavio posao u defanzivi, a Stanić i Lazetić su u drugom poluvremenu uneli novu energiju u Zvezdinu igru i pokazali da se na njih u nastavku sezone može ozbiljno računati.

U isto vreme, međutim, primetno je da dvojica fudbalera koji su doskora takođe važili za Zvezdine velike nade, Veljko Nikolić i Njegoš Petrović od početka ove sezone imaju znatno manju minutažu.

Pogotovo se to odnosi na 22-godišnjeg Njegoša Petrovića koji je prošle sezone upisao 47 nastupa i postigao dva gola, od kojih je jedan onaj prijektil u Ligi Evrope protiv Genta u Belgiji, a u tekućoj sezoni je nastupio samo u tri utakmice.

Bio je starter samo protiv Napretka, a protiv TSC-a i u revanšu protiv Kluža odigrao je po 10-15 minuta. U poslednje četiri utakmice nije imao nijedan nastup, pa tako i sinoć, iako su mnogi očekivali da dobije prednost u odnosu na Stanića.

Veljko Nikolić je ove sezone igrao za nijansu više od Petrovića, ali to je i dalje skromnih pet nastupa, pri čemu je najveću minutažu imao protiv Napretka kada je odigrao 60 minuta.

Prošle sezone je mnogo češće dobijao Stankovićevo poverenje, pa je upisao ukupno 49 nastupa, uz sedam golova i osam asistencija.

S obzirom da se Stanić i Lazetić sada već ozbiljno nameću i da su sinoć položili ispit, za očekivati je da ih sada sve češće gledamo na terenu, a na Nikoliću i Petroviću je da nađu način da povrate status koji su imali prošle sezone