SVE JE MALTENE GOTOVO: Pobedivši Radnički, Zvezda je na korak do TITULE (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde stavili su jednu ruku na pehar šampiona Srbije! Pobedili su Radnički u 1. kolu plej-ofa sa 3:0 i odmakli na +7, samo šest kola pre kraja šampionata.

Crvena zvezda je u plej-of ušla sa 42 boda, Radnički sa 38, pa je jasno kakav je ulog imao ovaj meč. Ipak, posle dva penala za 2:0, zatim i gola Boaćija u uvodnim minutima 2. poluvremena, bilo je jasno da će Nišlije morati da se preorijentišu na Kup, a čini se da je 1. najstroža kazna revoltirala trenera gostiju Nenada Lalatovića.

Naročito jer je pri 0:0 prethodno viđena situacija u kojoj je arbitar Simović mogao da dosudi penal i za Radnički, kada je lopta pogodila Rodića u ruku. Ipak, uz jedan Marinov slalom za penal pri 2:0 sve je bilo rešeno.

Koliko je meč značio Radničkom, svedoči i dobra premija koju je Ivica Tončev obećao fudbalerima sa Čaira.

Inače, već u sredu, Partizan čeka Radnički, Zvezda će u utorak biti domaćin u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Posle toga, Zvezda gostuje Čukaričkom 21. aprila, Radnički čeka Partizan u Superligi