Šut za tri poena vodio Crvenu zvezdu do nove pobede! Crveno beli slavili protiv Cibone

Vukovi sa Tuškanca uspeli su da pariraju samo do polovine treće četvrtine

Posle uspona i padova, Crvena zvezda je ostvarila novu pobedu u ABA ligi. Cibona je pokazala zube aktuelnom šampionu regionalne lige, ali je na kraju ipak morala da položi oružje i nije imala snage za iznenađenje. Držali su se gosti do polovine treće deonice, a ključan je bio sjajan šut sa distance koji su posedovali domaći igrači - 86:72.

Ovo je bila jako loša utakmica za Cibonu na šutu sa distance kroz dobar deo susreta. Prvu trojku su gostujući košarkaši postigli tek negde pred kraj druge četvrtine i to je "kumovalo" velikoj razlici koju je Crvena zvezda uspela da dostigne do poluvremena, uprkos dobrom otporu u uvodnih 10 minuta.

Sa druge strane, Radonjićev tim trudio se maksimalno da eksploatiše skok i izgubljene lopte koje je Cibona imala na pretek. Uz generalno solidnu odbranu, koja je već postala zaštitini znak Crvene zvezde, sve je bilo lakše za klub sa Malog Kalemegdana.

Jedino gde je Zvezda objektivno gledano "kuburila" večeras bio je šut sa linije sa slobodna bacanja. Imali su domaći nizove kada su promašivali i po šest penala, ali ih to nije poremetilo. Videli smo skoro 50 faulova na ovoj utakmici u kojoj su pravdu delili Damir Javor, Sašo Petek i Dragan Porobić. Zbog svega toga, ona je potrajala dobra dva sata.

Epitet najefikasnijeg u ekipi Zvezde na kraju su podelili Nikola Kalinić i Nikola Ivanović koji su postigli po 15 poena, sjajnu partiju večeras pružio je Ostin Holins koji je dodao samo dva manje, dok je Ognjen Dobrić zaključio krug dvocifrenih sa 12 poena. Na drugoj strani, talentovani Roko Prkačin sa 16 poena bio je ispred ostalih, Amar Gegić je postigao 13 poena, dok su Lovro Gnjidić i Nejt Rivers ubacili po 10 poena.

Prva četvrtina protekla je u egal borbi između dve ekipe. Samo pet poena videli smo u uvodna četiri minuta, da bi se u nastavku timovi ipak koliko-toliko "raspucale". Cibona je čak napravila seriju od 8:0 kojom je došla do prednosti, koju je zadržala do kraja ovog perioda.

Ipak, nije ona bila dugog daha. Radonjić je na startu drugog kvartala napravio određene promene u igri, Nejt Volters i Ostin Holins počeli su da pogađaju sa distance i prednost Zvezde počela je da se "uvećava". Već posle neka tri minuta igre je ona stigla na dvocifren nivo, a do kraja poluvremena se potom kretala oko 10 poena.

Međutim, početak drugog poluvremena doneo je manji "obrt". Zvezda je potpuno stala u napadu, pre svega zbog promašenih slobodnih bacanja Ognjena Kuzmića, a Cibosi su počeli da pogađaju u većim procentima i samim tim su prišli na samo posed zaostatka posle samo dva i po minuta igre.KK Crvena zvezda - KK Cibona

Zvezda je tada "iz ostave" izvadila još jedno svoje veliko oružje - šuteve sa distance. Pogađali su puleni Dejana Radonjića kao na treningu, do koša su dolazili Ostin Holins, Dejan Davidovac i Nikola Kalinić, pa je očas posla razlika ponovo bila na dvocifrenom nivou. Na isteku ovih deset minuta, koji su se zbog raznih prekida i gledanja snimaka otegli na pola časa, Cibona je ipak imala "samo" minus devet, baš kao na poluvremenu.

Prednost je samo nastavila da raste sa početkom završnih deset minuta. Cibona je pravila isuviše grešaka, Mitrović i Ivanović su to koristili iz kontri, a trener gostiju Vlada Jovanović je ulagao sve napore da svoje igrače vrati na pravi kolosek. Nije mu to polazilo za rukom, crveno-beli su bukvalno samo rutinski odrađivali svoj deo posla i na kraju su došli do nove ubedljive pobede, kojom su se na vrhu tabele ABA lige izjednačili sa Partizanom.

STATISTIKA UTAKMICE

Crvena zvezda - Cibona 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18)

Dvorana: Aleksandar Nikolić, Beograd

Gledalaca: 1.295

Sudije: Damir Javor (Slovenija), Sašo Petek (Slovenija), Dragan Porobić (Bosna i Hercegovina)

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 8, Davidovac 7, Mitrović 7,Lazić 2, Kalinić 15, Dobrić 12, Holins 13, Ivanović 15, Marković 3, Kuzmić 4, Cirbes

CIBONA: Popić, Radovčić 3, Vranković 4, Mustapić 3, Prkačin 16, Gegić 13, Majcunić 6, Gnjidić 10, Branković 7, Drežnjak, Rivers 10, Nakić