“Sudija je produžio meč za četiri, a primili smo gol u 98. minutu”

Trener Radničkog iz Niša se osvrnuo na dešavanja sa susreta protiv Zvezde na konferenciji

Fudbaleri Radničkog iz Niša ipak nisu uspeli da stignu do boda u velikom derbiju protiv Crvene zvezde, pošto je Aleksandar Pešić golom u 98. minutu "poslao" trijumf za Beograd.

Trener domaćeg tima, Nenad Lalatović je na konferenciji za medije istakao kako je njegov tim odigrao vrlo dobru utakmicu, ali je ukazao na jedan detalj kada je i Zvezda mogla da ostane sa igračem manje na terenu.

- Čestitao bih i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri, a čestitam Zvezdi na pobedi. Mislim da smo odigrali sjajnu utakmicu, jer nije lako igrati protiv Zvezde, protiv jednog takvog tima koji ima veliki kvalitet. Svaki igrač može jednim potezom da reši utakmicu, bukvalno svaki. Morate dobro da se pripremite, samo mi je krivo što su moji igrači dali 200 odsto svojih mogućnosti. Olako smo dobijali žute kartoni, crveni su možda i bili, ali ovih pet u prvom poluvremenu i mnogo žutih kartona, za svaki start... Možda je Kanga za simuliranje mogao da dobije drugi žuti, ja sam iskren, ne mogu da lažem - zapitao se Lalatović.

Potom je istakao kako je ponosan što se njegov tim uopšte vratio u meč, mada se dotakao i dugačke nadoknade vremena.

- Sudija je produžio meč za četiri minuta, mi smo primili gol u 98. minutu, 97:20 neka sekunda. Druga stvar, teško je igrati protiv Zvezde, naš golman je branio fenomenalno. Dva igrača manje protiv Zvezde, ne može se, da smo ostali egal, možda bismo izvukli nešto, ali čestitam mojim momcima što su se vratili u utakmicu i dali gol Crvenoj Zvezdi, koja je sjajna, koja ima sve brze igrače, individualno jedan na jedan su jako dobri - dodao je trener Radničkog iz Niša.

Protiv Partizana, kaže, sada neće biti nimalo lako. Suđenje neće dalje komentarisati.

- Ostaje velika žal, ja sam sada protiv Partizana osakaćen, ja idem na streljanje. Ja sad tamo kad odem, idem bez četiri ili pet standardnih igrača, oba štopera, levi bek, vezni, ne znam ni što ide. Ne mogu da komentarišem suđenje, mora da bude isti kriterijum, pred svima kažem da poštujem Zvezdu, biram reči, poštujem kolegu, čestitam im, izgubili smo sa igračima manje i ostaje žal. Odigrali smo dobru, organizovanu utakmicu i samo tako se može uzeti bod. Neću više ništa da pričam, ne želim da komentarišem sudije u Srbiji. Šta da pričam o sudijama? Čestitam i jednoj i drugoj ekipi, to je to - podvukao je Lalatović.