ŠTETA! Srbija poražena u polufinalu DEJVIS KUPA – Janik Siner zaustavio Đokovića

Dejvis kup reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale ovog takmičenja.

U odlučujućem meču dubl Novak Đoković i Miomir Kecmanović je poražen od italijanskog para Janik Siner - Lorenco Sonogo sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Prethodno je Miomir Kecmanović doneo vođstvo Srbiji pobedom od 2:1 (6:7(7), 6:2, 6:1) protiv Lorenca Musetija, a zatim je Novak Đoković izgubio od Janika Sinera sa 1:2 (2:6, 6:2, 5:7).

Italija će u finalu u nedelju od 16 časova igrati protiv Australije za titulu i čuveni trofej "Salatara".

Junak dana je Janik Siner. Prvo je u singlu protiv Novaka Đokovića spasao tri vezane brejk lopte u trenutku kada je Novak bio na korak od pobede i finala. A onda je na svoj servis isto ponovio u trenutku kada je Srbija mogla da osvoji set.

Dubl je počeo sa promenama u timovima. Samo 40 minuta po završetku singl meča Đoković i Siner su se vratili na teren da igraju u dublu.

Počelo je izjednačeno, ali su Italijani u šestom gemu napravili brejk. Bilo im je to dovoljno da dobiju prvi set posle 36 minuta igre.

Italija je i u drugom setu stigla do brejka, i to u trećem gemu. Mećutim, naš tim se već u narednom vratio ribrejkom.

Mogla je Srbija da prelomi ovaj set u svoju korist, ali je pri vođstvu 3:2 propustila čak četiri brejk šanse, od toga tri vezane. I već u narednom sedmom Italija je napravila brejk.