Stanković prezadovoljan pripremama na Zlatiboru, ova 4 igrača se ozbiljno nameću za prvi tim

Crvena zvezda savladala Jedinstvo Puteve 2:1

Prva faza priprema za fudbalere Crvene zvezde završena je prijateljskom utakmicom sa Jedinstvom Putevi. Naporni treninzi mahom na kondiciji nisu okovali noge crveno-belima, koji su slavili 2:1 protiv četvrtoligaša.

Meč je odigran u skraćenom trajanju od uobičajenog, dvaput po 30 minuta, a imao je Dejan Stanković dosta toga dobrog da vidi u izdanju pojedinih igrača koji se nameću za prvi tim. Učinkom se posebno istakao Ibrahim Mustafa, posle čijeg je centaršuta u 28. minutu Mitrašinović skrenuo loptu iza leđa svog golmana.

Napadač iz Gane potom je u 54. minutu asistirao Slavoljubu Srniću za drugi gol crveno-belih, samo minut pošto je Jedinstvo izjednačilo preko Đorđevića.

Gosti iz Beograda od početka su igrali ofanzivno, a pored 22-godišnjeg Mustafe koji se dobrim igrama prošle sezone u Radničkom iz Srema i Novom Pazaru nametnuo za šansu u prvom timu Crvene zvezde, zapaženu partiju od igrača koji se bore za pažnju Dejana Stankovića pružilu su i Andrija Radulović i Vladimir Lučić.

Posle nekoliko meseci pauze zbog povrede u timu se ponovo našao Veljko Nikolić. Mladi vezista odigrao je svih 60 minuta, a u drugom poluvremenu na terenu je bio i pomalo zaboravljeni Aksel Bakajoko.

Nije želeo Stanković da forsira igrače uoči puta za Beograd, gde im predstoje dva dana pauze, pa odlazak u Sloveniju. Tamo će crveno-beli trenirati drugačijim ritmom i imati više provera, a podsetimo, kontrolna je zakazana za 3. jul protiv Zenita u Sočiju. U prvom kolu Superlige šampion startuje duelom sa Radničkim iz Niša na svom stadionu.

Po završetku utakmice, Dejan Stanković je kratko sumirao učinjeno tokom prvog dela priprema.

"Imali smo dobre uslove i izvanredno vreme koje nas je poslužilo, nije bilo ni mnogo vruće, tako da smo uspeli da ispunimo sve ono što smo zacrtali. Ovih sedam dana je obeležio teži rad, baziran na fizičkoj spremi. U Sloveniji ćemo da sa bavimo više taktikom, uigravanjem, imaćemo tri prijateljske utakmice, poslednju sa Zenitom u Sočiju. Prezadovoljan sam, svi su bili na broju, momci koji su bili sa reprezentacijama će nam se pridružiti u Sloveniji, plus jedno ili dva pojačanja već u Sloveniji. Imali smo dobar ritam, mladi su se uklopili, nekome je malo teže palo, nekome nije, ali sve je to normalno", poručio je Stanković.

Osvrnuo se Zvezdin trener i na meč sa Jedinstvom.

"Uvek težimo da posle sedam dana napornog rada nagradimo momke sa jednom prijateljskom utakmicom, da odigramo dva poluvremena, ovoga puta smo odigrali dva puta po 30 minuta. Mislim da je sasvim dovoljno, sa nekim igračima nismo želeli da rizikujemo, zadovoljan sam, istrčali su ono što smo zamislili. Imaće sada dan i po, dva odmora i idemo udarnički u Sloveniju", najavio je Stanković.

CRVENA ZVEZDA : Popović (od 31. Vasiljević), Gobeljić, Pankov (od 15. Bogdanović), Dragović (od 31. Sanogo), Radulović, Srnić, Nikolić, Katai (od 31. Krstičić), Lučić, Ibrahim, Ohi (od 31. Bakajoko).