SRBIN OBJASNIO HRVATU KO JE NAJBOLJI NA SVETU: Dušan Tadić razbio Real u paramparčad! (FOTO)

Srpski reprezentativac Dušan Tadić najzaslužniji je što je Ajaks načinio senzaciju i pobedom od 4:1 nad Realom u Madridu prošao u četvrtfinale Lige šampiona.

Među osam najboljih u Evrope našao se i Totenhem, koji je Borusiju savladao i u Dortmundu 1:0.

U Madridu je viđen spektakl u režiji Dušana Tadića!

Srpski velemajstor igrao je simultanku sa šampionom Evrope, na kraju mu skinuo krunu i razbio u paramparčad.

Tadić je zabeležio dve asistencije, a onda dao golčinu na "Santajgo Bernabeuu" u, bez dileme, utakmici karijere.

Real je iz prvog meča iz Amsterdama na revanš osmine finala poneo prednost (2:1), ali je posle blistave večeri "kopljanika" u Madridu, trostruki uzastopni osvajač Lige šampiona ostao ne samo bez šansi da i četvrti put zaredom pokori "stari kontinent", već i bez prilike da osvoji ijedan trofej ove sezone!

A za večerašnji debakl višegodišnji vladar Evrope može da "krivi" najviše Dušana Tadića.

Reprezentativac Srbije je činio čuda! Poigravao se sa "kraljevima" i saigračima napravio "bezbroj" šansi. Ziješ u sedmom i Neres u 18. minutu su te prilike pretvorili u 2:0 za Ajaks, a onda je Tadić u 62. evrogolom povećao vođstvo svog tima na 3:0!

Marko Asensio je u 70. minutu zatresao mrežu Ajaksa i vratio nadu Realu da može do četvrtfinala, ali im je ta nada kao mehur od sapunice pukla samo dva minuta kasnije kada je Šene postigao fantastičan gol direktno iz skraćenog kornera!

Kad se podvuče crta, Dušan Tadić je zvanično najboljem fudbaleru sveta, Hrvatu iz Reala Luki Modriću, objasnio kako se igra fudbal!

Na kraju, "kopljanici" su zabeležili prvu pobedu u nokaut fazi Lige šampiona još od 1997. godine!