Srbija upisala drugu pobedu za redom! Pala Švedska na “domaćem” terenu

Još jedan trijumf Srbije, koji im donosi šesti bod u ovom takmičenju

Orlovi nastavljaju da lete! Na trenutke lep i razigran fudbal omogućio je momcima Dragana Stojkovića Piksija da upišu i drugu pobedu u ovosezonskom izdanju Lige nacija u fudbalu.

Ceh je večeras platila sasvim solidna reprezentacija Švedske, koja sem dobre odbrane nije imala šta da ponudi ljubiteljima fudbala - 0:1 (0:1).

ŠVEDSKA - SRBIJA 0:1 (0:1)

/Jović 45+3'/

Žuti kartoni: Svanberg, Olson (Švedska) - Gudelj, Đuričić, Pavlović, Račić (Srbija)

TOK UTAKMICE

2. POLUVREME

90+1. minut: Tri minuta nadoknade.

90. minut: Račić dobija žuti karton. Čekamo da vidimo koliko će iznositi nadoknada vremena.

86. minut: Izlazi iz igre Elanga, a ušao je Đekereš.

85. minut: Još jedan udarac Srbije u okvir gola, ovoga puta to čini Radonjić sa 16 metara, ali je Olsen na mestu.

83. minut: Kostić dodaje u sredinu do SMS-a, ali ovaj je bio prespor... Samo korner, uletela je odbrana Švedske i raščistila ozbiljan napad Orlova.

81. minut: Kostić je šutirao sjajno iz kontre, ali je golman Olsen ponovo na mestu! Bio je to udarac iskosa sa 16 metara po levoj strani.

76. minut: Oprobao se i Svanberg... Šveđani su krenuli sa desne strane ovoga puta, ali je lopta ponovo preletela prečku. Selektor Švedske se odlučio i na promene. Klaeson izlazi u korist Gudmunsona, dok je Olson otišao sa terena, a ušao je Forsberg. I Piksi menja - Lukić ide umesto Jovića.

74. minut: Avgustinson sada vrlo dobro šutira sa nekih 10 metara iskosa. Deluje da je Srbija malo izgubila na tonusu.

72. minut: Jović je morao mnogo, mnogo bolje. Sjajna je to akcija bila, krenula je po levoj strani, Tadić je spustio loptu do našeg napadača, ali je ovaj šutirao nebu pod oblake sa 11 metara.

70. minut: Đuričić izlazi nauštrb Račića. Jović traži izmenu za pet minuta od Piksija.

69. minut: Kajuste opominje Srbiju da posao na "Frends Areni" nije gotov. Novi šut u okvir gola, lako brani Dmitrović.

64. minut: Sudija Viser odmahuje glavom nakon što je Elanga pao u kaznenom prostoru posle duela sa Kostićem.

63. minut: Dve promene u reprezentaciji Srbije pravi Piksi. Izlazi Terzić, a ulazi Radonjić. Isto tako, ušao je Kostić, a izašao je Lazović.

61. minut: Preživeli smo i ovaj napad Švedske. Iz slobodnjaka je pokušao Svanberg, prvi put je gađao živi zid, drugi put je gađao daleko preko gola.

60. minut: Auh, prebledeli smo na momenat dok smo čekali odluku Visera... Samo žuti karton za Pavlovića zbog oštrog starta nad Klaesonom na oko 18 metara od gola.

58. minut: Lazović pokušava da razigra saigrače na petercu svojim centaršutom sa desne strane, ali je na mestu golman Olsen. Švedska publika vidno nezadovoljna igrom svog tima počinje da zviždi.

53. minut: Nastavlja se opsada gola domaćih od strane reprezentacije Srbije. Deluje kao da smo sve bliži drugom pogotku i valjalo bi da se što pre probije taj bedem.

48. minut: Napada Srbija ozbiljno i na startu drugog poluvremena, pokušavao je Lazović dva puta da doda do Jovića, ali su Šveđani dobro odreagovali i otvorili sebi kontru iz koje nije bilo ničega ozbiljnog po Orlove.

46. minut: Počelo je drugo poluvreme na "Frends Areni". Nema izmena ni kod jednog od selektora.

1. POLUVREME

45+3. minut: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! LUKA JOVIĆ! Srbija je povela u najboljem mogućem momentu, Pavlović je spustio loptu za Jovića na petercu, a ovaj je kroz četiri igrača odbrane Švedske smestio loptu u mrežu.

43. minut: Probao je Milenković da stigne ovaj sjajan centaršut Tadića! Vrlo, vrlo blizu je bila Srbija da povede na "Frends Areni" nakon slobodnog udarca. Nilson je izašao kod Šveđana, a ušao je Kurtulus u međuvremenu.

41. minut: Luka Jović je sada fauliran na ivici kaznenog prostora. Mogao je ovo vrlo lako da bude i penal, ali nedostajao je samo taj jedan korak... Olson je zbog toga kažnjen žutim kartonom.

36. minut: Pune ruke posla za Visera u ovim momentima, pošto žuti karton zbog preoštrog starta dobija i Đuričić.

35. minut: Tadić do Jovića, koji pokušava da prebaci loptu na drugu stativu, ali su Šveđani to lepo pročitali... Bila je to solidna akcija Srbije.

34. minut: Lorens Viser sada pokazuje Svandbergu žuti karton zbog starta nad Gudeljom. Tadić će izvesti ovaj slobodni udarac...

33. minut: Velika šansa za Srbiju! Luka Jović je konačno uspeo da se izbori za mesto za šut u kaznenom prostoru, ali je izblokiran u poslednjem momentu.

31. minut: Kakva je ovo mogla da bude kontra za Srbiju... Đuričić je bio u punom trku, ali je odgurnut sa leđa i izgubio je balans i pao u kaznenom prostoru. Nema ovde govora o penalu, čisto remplovanje i naša selekcija dobija korner od Visera. Posle njega nema opasnosti po gol Švedske.

29. minut: Prvi žuti karton na utakmici, sudija Viser pokazuje reprezentativcu Srbije, Nemanji Gudelju zbog opasne igre nad Kvaisonom koji je završio na zemlji.

25. minut: Sergej Milinković-Savić je sada pokušao da proigra Luku Jovića napred, ali ni ovaj napad ne donosi nikakvu pretnju po golmana Olsena.

21. minut: Pokušava sad Luka Jović da napravi dar-mar u kaznenom prostoru Švedske, ali je njihova odbrana za sada stabilna i čvrsta.

19. minut: Vrlo dobar napad Švedske. Pokuđao je Klaeson nakon jedne povratne lopte iz trka, ali je šutirao tik pored gola. Imala je Srbija sada i malo sreće, pošto je napadač domaćih bio prilično neprecizan.

15. minut: Prvi opasniji napad za Šveđane, ali odbrana Srbije dobro reaguje i sprečava da pas uopšte dođe do napadača kojem je bio namenjen.

9. minut: Ispred Luke Jovića reaguje Ekdal... Bilo je ovo dobrih nekoliko napada za naš tim, koji počinje da vrši pritisak na odbranu Švedske.

5. minut: Uvodnih pet minuta u Solni protiče prilično mirno, uglavnom se igra na sredini terena i obe ekipe imaju podjednak posed lopte.

1minut: Utakmica je upravo počela! Srbija će u prvom poluvremenu napadati od desne ka levoj strani iz ugla posmatranja kamere na stadionu "Frends Arena".

- Vremenski uslovi u Solni su idealni za fudbal. Vedro je, a temperatura je 19 stepeni i ne očekuju se padavine.

- Prema rečima komentatora Radio Televizije Srbije, Aleksandra Stojanovića sa lica mesta sa stadiona "Frends Arena", gledaoci će prisustvovati između 3.000 i 5.000 navijača Srbije. Oni su "rasuti" po celom zdanju, ali su jako bučni.

SASTAVI

Švedska (4-3-3): Olsen - Anderson, Ekdal, Nilson, Augustinson - Svanberg, Kađuste, Olson - Elanga, Kvaison, Klaeson.

Klupa: Linde, Rine, Sundgren, Isak, Forsberg, Hrgota, Kalstrem, Papajanopulos, Kurtulus, Đekereš, Gudmunson, Niman.

Srbija (3-4-2-1): Dmitrović - Milenković, Veljković, Pavlović - Lazović, Gudelj, S. Milinković-Savić, Terzić - Tadić, Đuričić - Jović.

Klupa: Rajković, V. Milinković- Savić, Mašović, Eraković, Ilić, Radonjić, Jovanović, S. Mitrović, Lukić, Kostić, Račić, Grujić.