SRBIJA RAZBILA ŠVEDSKU! Rapsodija oduševljena na Marakani nakon HET TRIKA Aleksandra Mitrovića

Lepa noć u Beogradu

Ofanzivna rapsodija Orlova! Fudbalska reprezentacija Srbije prikazala je jednu ultra napadačku igru u petom kolu grupe 4 Lige nacija i savladala selekciju Švedske sa 4:1, a glavni junak priče bio je Aleksandar Mitrović koji je sa tri gola zakopao sve nade Skandinavaca u Beogradu, a sve to ulepšao Saša Lukić sa fenomenalnim pogotkom izvan šesnaesterca.

Teško da neko pamti ovoliko dobru igru Srbije u gornjem delu terena, pa ostaje opravdana nada da će Orlovi ponoviti ovakvu igru i u utorak kada budu gostovali Norveškoj gde moraju slaviti ukoliko misle naredne godine da igraju u elitnoj diviziji Lige nacija.

TOK MEČA

II POLUVREME

90+3. minut - KRAJ MEČA! SRBIJA JE OSTVARILA UBEDLJIV TRIJUMF PROTIV ŠVEDSKE!

86. minut - Totalno se sve umirilo i kao da obe strane jedva čekaju kraj susreta.

80. minut - Lopta je pretežno između poslednje i srednje linije Srbije, a kad-kad se nađe u posedu gostiju kojima fali završni pas da bi napravili dodatne probleme.

76. minut - Ponovo se primirila igra, kao i posle prvog kola u ovom poluvremenu. Čini se da Šveđani i ne žele da pokušaju, krajnje su indisponirani i jasno im je da iz Beograda idu praznih ruku.

70. minut - GOOOOOOOOL! SRBIJA IDE NA 4:1! Prelep pogodak Saše Lukića... Naš veznjak se namestio na desnu nogu i sa ivice šesnaesterca, unutrašnjim delom stopala, pogodio gornji levi ugao Švedske.

68. minut - Udarac Svanberga sa ivice kaznenog prostora, ali ide preko prečke.

66. minut - Neoprezan start doneo je Olsonu žuti karton, a nama priliku za dobro ubacivanje, ali nije prošla kombinacija Tadića i Vlahovića.

61. minut - Vrhunska intervencija Mašovića. Otklonio je opasnost klizećim startom, iako je Forsberg bio u idealnoj poziciji da prosledi loptu do napadača za sto postotnu šansu.

58. minut - Igra se prilično primirila od pogotka Mitrovića, a Skandinavci bez previše ideje pokušavaju da se makar vrate u igru.

53. minut - Pokušavaju Šveđani kroz kratke pasove da dođu do ubacivanja, ali ti pokušaji su prilično jalovi i Orlovi trenutno ne strahuju.

49. minut - GOOOOOOOOOOL! PONOVO MITROVIĆ I EVO HET-TRIKA! Najbolji strelac srpske selekcije je ispratio kontru koja je munjevito išla od noge do noge, a onda došla do Vlahovića koji je probacio pas sa desne strane na levu između dva štopera i pronašao Mitrogola koji je sada nogom ubacio loptu u mrežu! Kakav igrač...

45. minut - POČEO JE DRUGI DEO IGRE!

I POLUVREME

45+2. minut - POLUVREME! Mogla je Srbija da vodi mnogo ubedljivije od 2:1. Možda je u nekim momentima defanziva bila klimava, ali je ofanzivni deo tima na brutalan način pokazivao klasu, samo što kod nekih situacija i zicera zaista nije bilo sreće.

45+1. minut - GOOOOOOOOL! PONOVO MITROGOL! Pa, kakav je ovo protivvazdušni sistem zvani Aleksandar?! Korner Dušana Tadića završio je direktno na glavi napadača koji je ponovo poslao loptu u desni ugao i preokrenuo rezultat u korist Srbije!

41. minut - Pokušaj levom Sergeja, ali ide to daleko iznad prečke. Primetljivo je da Šveđani imaju velikih problema sa Kostićem na levom boku i to krilni igrač odlično koristi.

36. minut - Ne odustaje švedska selekcija da ide napred, da pokušava kroz neke polukontre. Tek se uigrava naša defanziva u sastavu Mitrović-Mašović-Babić. Praznije je pozadi, ali napred izgledamo krajnje ubojito.

32. minut - Neverovatno, ali ziceri se samo ređaju za Srbiju! Vlahović je izašao 1 na 1 sa Olsenom koji je nekako odbranio, a onda je Dušan pokušao za imenjaka Tadića koji butinom nije uspeo da "ugura" loptu u gol. Šveđani su sigurno presrećni što je 1:1.

27. minut - Nakon još jedne velike prilike, pao je tempo i Švedska dobija prekopotrebni kiseonik. Osim gola, Vanja Milinković-Savić je prilično siguran i štoperska trojka odrađuje posao.

22. minut - Pa, kakva je ovo sad bila šansa! Sada je Filip Kostić poput strele pretrčao nekih 30 metara i centrirao sa leve strane na drugu stativu, a Vlahović je ovoga puta kasnio za nekoliko centimetara i slabo ciljao ugao. Velika šteta. Realno, pravo je čudo da ne vodimo sa 3:1.

18. minut - GOOOOOOOL! SRBIJA PORAVNAVA! Iskupio se Živković za propuštenu priliku tako što je ubacio jednu loptu na levu stativu, a tamo se našao Aleksandar Mitrović koji je lako nadskočio protivnika i pogodio suprotni ugao! Ponovo smo u igri.

14. minut - Pravo je čudo da Srbija ne vodi! Andrija Živković je totalno sam bio na drugoj stativi nakon centaršuta Tadića, ali nije uspeo da artikuliše pokušaj sa nekih sedam metara i iz voleja je lopta otišla iznad prečke.

13. minut - Srpska selekcija nastavlja sa udarima. Protivnik neretko gleda kako da odbrani poslednjih 16 metara i za sada im to ide od noge.

7. minut - Odmah žuti za Švedsku: Hien je sprečio opasan napad Orlova i za to je morao da bude "nagrađen" kartonom.

5. minut - Kakva šansa za Mitrovića! Vlahović je jedan centaršut sa leve strane uspeo da "preglava", a njegov kolega iz napada je umalo zakasnio da je sprovede kod stative u mrežu. U nastavku je suđen ofsajd, jer je pretilo zaista da bude promene rezultata.

4. minut - Srbija od samog starta meča drži loptu u svojim nogama. Imali smo jedan korner koji je stvorio gužvum, a pre toga je Andrija Živković pokušao sa dva ubacivanja sa desne strane.

SASTAVI

Srbija: V. Milinković-Savić - Mašović, S. Mitrović, Babić - A. Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić, Tadić - Vlahović, A. Mitrović

Švedska: Olsen - Lindelof, Hlen, Sandgren - Augustinson, Kažuste, Svanberg, Klaeson - Forsberg, Kuluševski, Đekereš

Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska): Linijske sudije: Martin Margaritov, Dijan Valkov (Bugarska)