Srbija razbila Sloveniju u drugoj utakmici Lige Nacija

Ovo je Srbija kakvu znamo, i volimo da gledamo, i kad je tako, rival, ma koji bio, biće na silnim mukama.

Orlovi su potukli Sloveniju sa ubedljivih 4:1 u 2. kolu Lige Nacija, u okviru B grupe, mogli su i ubedljivije da poraze nedoraslog rivala, za prvu pobedu u ovogodišnjem ciklusu UEFA takmičenja.

Srbiju su do pobede vodili strelci Mitrović, Milinković - Savić, Jović i Radonjić.

SRBIJA - SLOVENIJA 4:1
(Mitrović 24, Milinković-Savić 56, Jović 85 - Stojanović 30)

90. minut - GOOOL, 4:1, Radonjić, Slovenija je demolirana! Radonjič je jurnuo po krilu, dobio sjajnu loptu od Tadića, a onda u maniru najboljeg finišera poslao loptu po zemlji pored Oblaka, van domašaja slovenačkog golmana.

85. minut - GOOOL, 3:1, Jovića, konačno! Bravo za Luku, evo i njegovog gola, za pečat na pobedu koaj je sada više nego izvesna. Živković je opet bio inicijator, fenomenalno ubacio loptu pred gol, a Jović je bio spreman i glavom pogodio mrežu Jana Oblaka.

78. minut - Najmonotoniji period meča, gube snagu i jedni i drugi, Slovenci poptuno bezopasni. Orlovi vladaju stiaucijom na terenu, sporadično pokušavaju da dođu do trećeg gola, da stave tačku.

71. minut - Slovenci igraju kao da su zadovoljni ovakvim stanjem stvari na terenu. Ne napadaju, ne rizikuju, nisu opasni ni u jednom segmentu igre ni dela terena. Srbija, ima punu kontrolu utakmice.

65. minut - Dobro je pto to možemo konstatovati, puna kontrola utakmice našeg tima posle vođstva. Slovenci su, našom greškom, zapretili u prvoj akciji posle pogotka Sergeja, no na kraju je naš tim uspeo da se sačuva.

56. minut - GOOOOL, 2:1, Milinković-Savić! Evo gola, evo zasluženog novog vođstva Orlova. Opet smo napali rivala iz vazduha, Oblak ovog puta nije imao šanse, Sergej Milinković-Savić je bio najbolji u skoku i pogodio za 2:1.

51. minut - Slika sa početka drugog dela meča, identična onoj iz prvog poluvremena. Srbija kontroliše igru, loptu, kreira, nedostaje smao malo mirnija i preciznija završnica.

46. minut - Trostruka izmena u našem timu, Piksi je uveo Tadića, Radonjića i Jovića, van terena su Jovanović, Ristić i Ilić.

POLUVREME

43. minut - Srbija kontroliše igru, diktira ritam i sporadično dolazi do situacija iz kojih je moguće ugroziti Oblaka. Slovenci, zasad, baziraju igru na kontra udarima, onako kako su i kaznili Piksijev tim.

37. minut - Hrabrije sad gosti nastupaju na našoj polovini. Zajc se našao sa loptom na ivici kaznenog prostora, šutirao "iz kolena", no Rajković je ovog puta bio spreman.

30. minut - GOL, 1:1, Stojanović je lobovao Rajkovića! Iz bukvalno prvog napada večeras, Slovenci su profitirali. Napadač Empolija je jurnuo pošto je dobio upotrebljivu loptu, kasnio je Mitrović sa markacijom, a Stojanović se sjajno snašao - lobovao je istrčalog Rajkovića i doneo poravnanje na Marakani.

8. minut - Kakva šansa za Srbiju, za Jovanovića! Trčao je sam bivši špic Partizana ka Oblaku, ne može idealnije od toga, no umesto da sam završi akciju, pokušao je da proigra natrčalog Mitrovića - i poslao loptu u gol-aut! Neverica na stadonu.

6. minut - Srbija agilna u povoju meča, težište igre je uspostavila na polovini rivala, koji u Janu Oblaku ima jakog defanzivnog aduta. Golman Atletika je lako ukrotio još jedan pokušaj Jovanovića, slabašan ovog puta.

3. minut - Šansa za Srbiju, za debitanta Đorđa Jovanovića! Malo je nedostajalo da se napadač Makabija upiše u strelce u svom prvoom nastupu za "A" tim Srbije. Brzo su naši izveli aut, lopta je došla do Jovanovića, ali je on tukao preko gola. Veliak je to bila prilika, svestan je i Jovanović i zato je bio nezadovoljan kako je izveo udarac.

1. minut - Nije imao efekta Piksijev apel, i na ovom meču slaba poseta na našem najvećem stadionu. Beograđani nisu previše zainteresovani za fudbal ni kada im u gradu igra učesnik Svetskog prvenstva.

SASTAVI

Srbija (3-4-1-2): Rajković - Milenković, Mašović, S. Mitrović - A. Živković, Maksimović, Ilić, Ristić - S. Milinković-Savić - Jovanović, Mitrović

Klupa: Dmitrović, V. Milinković Savić, Pavlović, Mladenović, Eraković, Radonjić, Tadić, Jović, Lukić, Terzić, Račić, Đuričić

Slovenija (3-5-2): Oblak - Blažič, Bijol, Mevlja - Stojanović, Zajc, Stanković, Kurtić, Karničnik - Lovrič, Šeško

Klupa: Belec, Vekič, Sikošek, Milec, Šporar, Črnigoj, Vrhovec, Celar, Zahović, Horvat, Gnezda-Čerin, Brekalo