Srbija PREGAZILA Katar! Dobra najava pred duel sa Luksemburgom

Sjajna partija našeg nacionalnog tima

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je protiv Katara prijateljsku utakmicu kao da je u pitanju najvažniji duel za plasman na Mondijal, pa se iz takvog pristupa izrodila ubedljiva pobeda, uz efikasnu i dopadljivu igru - 4:0!
Strelci za naš tim u Debrecinu bili su Kuku (autogol), Jović, Vlahović i Milenković.

SRBIJA - KATAR 4:0
(Kuki 2. autogol, Jović 19, Vlahović 60, Milenković 85)

TOK MEČA

85. minut - GOOOOOL, 4:0, Milenković! U svom stilu, posle ubačene lopte iz kornera štoper Fiorentine je pogodio udarcem glavom, moguće i postavio konačan rezultat.

84. minut - U igri je i Andrija Živković, umalo i on da pogodi... Golmana Katara je paradom sprečio najgore po svoj tim, izbacio je loptu u korner.

81. minut - Vrlo odgovorno igraju naši momci, igrači Katara i dalje bez prave šanse što je velika pohvala našem timu, na zalaganju, na borbi, bez obzira na to što se radi o prijateljskom duelu.

74. minut - Šansa za Srbiju, Vlahović je pokušao "makazicama", kakv je to potez bio. Malo je nedostajalo da napadač Fiorentine spektakularno kruniše večerašnju partiju, no tukao je pravo u golamana Katara, koji je bio na pravom mestu da spreči najgore po svoj tim.

73. minut - Sjajne vesti za naš tim stiže iz Portugalije gde Irskavodi 1:0 protiv favorizovanih domaćina!

60. minut - GOOOOL, 3:0, Vlahović... Samo se čako gol napadača Fiorentine koji je sve vreme permanentna opasnost po gol Katara. Konačno mu se ukazala šansa, koju on nije propustio. Đuričić je opet odradio najveći deo posla, oduzeo loptu igraču Katara na polovini rivala, pružio pas ka Vlahoviću a ovaj odradio preostali deo posla.

46. minut - Osim Birmančevića, koji je bio starter, debi za Srbiji upisoa je i golman Mile Svilar, koji je stao među stative u nastavku umesto Rajkovića.

POLUVREME

44. minut - Katar bezopasan, Srbija konkretna, dominantna, efikasna ukratko je siže prvog poluvremena u kojem je naš tim uspostavio kontrolu igre, dao gol na vreme, potom još jedan iz presinga, i praktično uveo meč u miran tok do kraja poluvremena.

34. minut
 - Srbija i dalje igra u istom ritmu, napadački, mada nje bilo momenata vrednih pomena od drugog gola. Piksijev tim vlada situacijom, Katar bez prilike da bilo šta uradi da dođe do šanse. Autoritativna igra Orlova u Debrecinu.

20. minut - Malo je falilo da Srbija pogodi i treći put! Birmančević je na kraju akcije pogodio spoljni deo stative, mada je Jović bio u izglednijoj poziciji ranije, međutim njegov udarac izblokirali su defanzivci Katara na golu...https://streamja.com/embed/bJ6do

19. minut - GOOOOOL; 2:0, Jović... Urodio je plodom pritisak našeg tima na protivnika na njegovoj polovini, Vlahović je jurnuo ka golu Katara, tamo je imao Jovića, koji je vrhunski preciznim hicem matirao golmana rivala, za laganih 2:0.

11. minut - Šansa za Katar posle kiksa Nastasića. Srećom, brzinski je odreagovala naša kompletna odbrana, vratila se da osujeti napadača Katara, izblokira pokušaj, pa Rajković nije imao potrebu da interveniše.

2. minut - GOOOOOL, 1:0, autogol Katara... Kakav početak meča za naš tim, poveli smo posle prve akcije na utakmici. Đuričić je najzaslužniji za ovakav ishod, pošto je uradio sve, osim egzekucije, ali to je umesto naših igrača uradio defanzivac Katara. Đuričić je prethodno probio po desnom krilu, ubacio prizemnu loptu pred gol, gde je Kuki nesmotreno reagovao ispred svog golmana i preusmerio loptu u mrežu.

SASTAVI

SRBIJA (3-4-1-2): Rajković - Milenković, Nastasić, Pavlović - Lazović, Maksimović, Gudelj, Birmančević - Đuričić - Jović, Vlahović.

KATAR (4-2-3-1): Alšib – Migel, A. Hasan, Albajati, Salman – Budijaf, Aleldin - Alravi, Al Hajdos, Kuki – Ali.