Srbija pred ispadanjem iz Lige nacija

Vezista Marselja doneo prednost Srbiji, Kalmar do poluvremena postavio konačan rezultat - 1:1

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno u gostima protiv selekcije Mađarske u okviru 5. kola B divizije Lige nacija, ali će Orlovi imati težak zadatak da izbore opstanak u istoj s obzirom na to da su ubedljivo poslednji u grupi - 1:1 (1:1)!

Srbiji će za to treće mesto biti potrebna pobeda nad Rusijom u Beogradu u sredu, kao i poraz Turske na domaćem terenu od Mađarske. Plus da se poklopi i gol razlika s obzirom na to da Turci imaju 6:6, a Orlovi 4:7 - uz tri boda manje.

Strelac gola za Srbiju bio je Nemanja Radonjić, posle sjajne asistencije Luke Jovića i trka kojim je prevario odbranu Mađara, dok je Žol Kalmar izjednačio rezultat nakon sjajne školske akcije i duplog pasa u 39. minutu.

Iako su Orlovi tokom celog meča bili o podređenom položaju, odnosno fokusirali sus e na kontranapade, malo je falilo da sva tri boda idu nazad za Beograd. Najviše zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjih deset minuta, kada je Luka Jović mogao da se proslavi. Najpre je u 80. šutirao tik pored stative, da bi mu Dibuš odbranio udarac sa peterca u 86. minutu.

Uskoro opširnije...

MAĐARSKA - SRBIJA 1:1 (1:1)
(Kalmar 39 - Radonjić 17)

Mađarska: Dibuš - Botka, Lang, Kečkeš - Bese (Đurko 78), Kalmar, A. Nađ, Soboslaj (Šefer 78), Holender - Siger (Nego 57), Nikolić (Kenjiveš 57)
Srbija: Dmitrović - Milenković, Spajić, Gudelj - Lazović (Gaćinović 57), Lukić, Maksimović (Grujić 62), Radonjić (Vlahović 79), Ristić (Mladenović 62) - Tadić (Sergej 79), Jović.

Uživo:

90. minut - KRAJ! Srbija je uzela bod na "Puškaš Areni"

87. minut - Umalo gol za Srbiju, Jović je zakačio loptu posle pasa Sergeja, ali je Dibuš spretno reagovao i odbranio svoj tim.

80. minut - Dobra prilika Jovića, lopta je svega nekoliko centimetara prohujala pored stative.

72. minut - Mladenović je centrirao, ali neko je u gužvi slabo zalačio loptu koja je lako završila u rukama Dibuša.

62. minut - Grujić i Mladenović menjaju Maksimovića i Ristića.

59. minut - Rezervista Nego je probio po levoj strani,ali je Dmitrović izbacio u korner.

57. minut - Izmena u redovima Srbije, Gaćinović menja povređenog Lazovića. S druge strane, Kenjiveš i Nego menjaju Nikolića i Sigera.

52. minut - Dobra intervencija Gudelja u poslednjoj liniji, presekao je kontranapad Mađara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, i to žutim kartonom Lukića koji neće igrati protiv Rusije u sredu!

45. minut - POLUVREME!

44. minut - Dobra šansa za Srbiju, ali loš šut Radonjića. Možda je i Tadić mogao ranije da šutira.

39. minut - GOLLL! Mađarska je izjednačila preko Kalmara! Bio je to gol posle školske akcije i duplog pasa, Dmitrović nije mogao ništa da učini. Soboslaj je asistent.https://streamja.com/embed/oPLl5

36. minut - Najbolja prilika za Mađare! Soboslaj je glavom sa sedam metara šutirao direknto u Dmitrovića, mada je mogao da bira gde će tući.

35. minut - Konačno i šut za Srbiju, Lukić je probao da iznenadi Dibuša posle auta Lazovića.

33. minut - Opet Soboslaj, i opet pored gola. Moraju orlovi da igraju čvršće na najboljem igraču domaćina.

31. minut - Ponovo šutira Soboslaj, ovoga puta iz slobodnjaka! Lopta je prohujala pored stative, ali će biti korner s obzirom na to da je lopta zakačila nekog.

27. minut - Odlična prilika za Srbiju! Najpre je Tadić loše šutirao, potom je i Jović slabo zahvatio loptu.

23. minut - Opet Soboslaj preti, s tim da ga je Gudelj sada blokirao i pomogao Dmitroviću da uhvati loptu.

21. minut - Soboslaj je ubacio iz slobodnjaka u kazneni prostor, ali samo do Dmitrovića.

17. minut - GOLLLL! Srbija vodi 1:0! Strelac je Nemanja Radonjić, asistencija se piše Luki Joviću. Bio je to odličan kontranapad posle kog je Radonjić pretrčao čuvara, ušao u kazneni prostor, napravio dribling i matirao Dibuša

13. minut - Kontra Mađara, šut Sobosalaja i blkada nekog u odbrani Srbije. Pitanje je na kakvim mukama bi bio Dmitrović... Posle kornera probao je i Nikolić u redoviva gostiju.

10. minut - Dobar start Ristića koji je izbacio loptu u korner. Bio je to opasan napad Mađara po desnoj strani.

7. minut - Solidan napad Srbije sa boka, mada Lazović nije uputio najtačniji pas ka Joviću koji je samo zakačio loptu.

4. minut - Prekršaj Saše Lukića, presekao je opasan kontranapad Kalmara.

1. minut - Počela je utakmica u Budimpešti.