Srbija osvojila prvi bod u Ligi Nacija

Srbija je odigrala je nerešeno na Marakani protiv selekcije Turske, u okviru 2. kola B grupe Lige nacija - 0:0!

Iako su Orlovi bili domaćini, nema sumnje da mogu da slave ovaj bod s obzirom na to da su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

Crveni karton, odnosno drugi žuti, dobio je kapiten Aleksandar Kolarov i u tom trenutku na terenu je postojao samo gostujući tim.

Međutim, ima Srbija za čime da žali! Pogotovo u onom finišu prvog poluvremena kada je Mitrović u 44. minutu promašio zicer posle greške odbrane Turske. Takođe, vredi pomenuti da su Orlovi možda i u 42. oštećeni za penal kada je Kokdžu neoprezno startovao nad Nemanjom Radonjićem.

Tražila je srbija penal i posle 20 sekundi meča u drugom delu, mada se stiče utisak da je to bio čist start nad Dušanom Tadićem.

To je bilo sve što su Orlovi uradili u drugom delu, sve do 88. minuta i prilike u kojoj su bili Mitrović i rezervista Đuričić.

SRBIJA - TURSKA 0:0

Srbija (3-4-2-1): Rajković - Milenković, Pavlović, Kolarov - Lazović (Gaćinović 26), Gudelj, Ne. Maksimović (S. Mitrović 60), Kostić - Radonjić, Tadić - Mitrović.
Turska (4-2-3-1): Gunok - Čelik, Ali Kaldirim, Sojundžu, Kabak - Kokdžu (Under 60), Tufan - Takdemir, Unal, Jaziči - Karaman.

Uživo:

Fudbalska repezentacija Srbije

90. minut - KRAJ UTAKMICE!

88. minut - Prilika za Srbiju, Đuričić i Mitrović su bili blizu gola.

78. minut - Najbolja prilika za Turke, Jaziči je pobegao odbrani Srbije i šutirao je pored gola.

75. minut - Još jedan prilika za Turke. Kaldrim je pogodio spoljni deo mreže, nešsto slično kao Kostić u 5. minutu.

68. minut - Dobra prilika za Milenkovića posle kornera Tadića. Tukao je igrač Fjorentine nogom.

65. minut - Rajković brani šut Turske sa distance.

60. minut - Stefan Mitrović menja Maksimovića, Under je kod Turaka u igri umesto Kokdžua.

57. minut - Turci sada preuzimaju inicijativu ponovo. Logično, s obzirom na to da imaju igrača više.

49. minut - Crveni karton za Kolarova! kapiten orlova je najpre u finišu poluvremena dobio prvi žuti, da bi potom sprečio kontru gostiju i zaradio drugi.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! I to prodorom Tadića koji je oboren u kaznenom prostoru samo 20 sekundi kasnije. Ipak, nije bilo elemenata za penal.

45. minut - POLUVREME! Bez golova na Marakani, mada je Srbija bilanajbliža da zatrese mrežu preko Kostića i Mitrovića!

44. minut - Najbolja prilika za Srbiju! Okliznuo se Sujundžu, lopttu je Mitroviću dodao Tadić, a napadač fulama je bio jedan na jedan sa Gunokom. Ipak, šutirao je preko gola.

42. minut - Da li je bio penal za Srbiju? Kokdžu je zakačio Radonjića, bio je neoprezan tokom starta, ali se pištaljka nije čula. Uzalud protesti Orlova.

40. minut - Odličan kontranapad Orlova, ali je Radonjićev šut izblokiran. Ipak, činilo se da je bilo bolje da je u petercu tražio Mitrovića koji je bio sam.

35. minut - Nema Srbija ideju u napadu i to je ono što trenutno najviše brine.

30. minut - Moglo je ovo da bude opasnije da je radonjić imao više opcija u kzanenom prostoru. Centrirao je leve strane, ali...

26. minut - Prinudna izmena u reprezentaciji Srbije! Lazović mora napolje zbog povrede, umesto njega na terenu je Mijat Gaćinović.

18. minut - Opasan šut Turaka koji trenutno dominiraju, Rajković je nogom odbranio.

16. minut - Ponovo preti Karaman koji je šutirao posle lošeg ispucavanja Rajkovića. Maksimović je bio taj koji ga je izblokirao, da bi Kabak posle kornera šutirao pored gola.

15. minut - Pripretila je u Turska, bio je to slobodnjak sa desne strane. Ipak, Karaman je u kaznenom prostoru faulirao Pavlovića.

8. minut - Pavlović je pogrešio blizu gola Srbije! Pokušao je da zagradi loptu da izađe u gol-aut, ali ga je jedan turski igrač nadmudrio i oteo mu istu. Međutim, bez opasnosti po gol Rajkovića.

7. minut - Kabak je spasio Turke, intervenisao je ispred Radonjića u poslednjem trenutku.

5. minut - Dobra prilika za Srbiju, polukontru je povukao Lazović, a Kostić je pogodio spoljni deo mreže sa nekih 12-13 metara iskosa sa leve strane.

3. minut - Nekoliko grešaka srpskih igrača na početku meča, pre svega Kolarova i Lazovića.

1. minut - Počeo je meč na praznoj Marakani! Prethodno je odat minut ćutanja preminulim legendama Iliji Petkoviću i Vladici Popoviću.

Najava meča:

Biće to popravni za pulene Ljubiše Tumbakovića posle poraza u Moskvi od Rusije sa 3:1 na startu novog ciklusa. Ni gosti ne dolaze na ovaj meč u dobrom raspoloženju posle poraza od Mađarske (1:0) u prvom kolu.

Evo i sastava za koji se odlučio srpski selektor, a primetno je da je Tumbaković napravio tri izmene u odnosu na duel u Moskvi s Rusima.

Dakle, prva promena je na golu gde je umesto do sada standardnog Marka Dmitrovića mesto zauzeo golman francuskog Remsa Predrag Rajković.

U poslednjoj liniji umesto Nikole Maksimovića koji se nije proslavio u Rusiji, mesto je zauzeo kapiten Aleksandar Kolarov, dok je izmena napravljena i u navalnom redu gde umesto Sergeja Milinkovića Svića večeras startuje napadač Olimpika iz Marselja Nemanja Radonjić.