Srbija nije uspela da se kvalifikuje na EP, poslednja šansa u martu

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Ukrajinom 2:2 u poslednjoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a tamo su se iz grupe B, uz našeg današnjeg rivala, plasirali Portugalci nakon pobede od 2:0 u Luksemburgu.

Dakle, Srbija je grupu završila na trećem mestu, iza Ronalda i družine, i Ukrajinaca, ali uprkos neuspehu i dalje ima šansu za plasman na Euro kroz baraž Lige Nacija.

SRBIJA - UKRAJINA 2:1
(Tadić 8.p, Mitrović 56 - Jaremčuk 34)

89. minut - Loše vesti iz Luksemburga, gde je portugalija povela 2:0 i time praktično overila drugo mesto.

88. minut - Imali smo sreće: Ukrajinci su bili u velikoj šansi. Nisu je iskoristili,

83. minut - Branimo vođstvo i čekamo vesti iz Luksemburga gde Portugalija i dalje ima vođstvo od 1:0.

72. minut - Šansa za Mitrovića. Mogli smo da rešimo ovaj meč, ali Pjatov je bio na visini zadatka posle udarca našeg napadača. Nije to, istina, bila najidealnija pozicija za udarac, ipak Mitrović je snažno šutirao i naterao golmana gostiju na paradu.

aleksandar mitrovic

Aeksandar Mitrović matira Pjatova za vođstvo Srbije 2:1 Foto: MN Press

66. minut - Maksimalno su mobilisani naši igrači, nisu "pali" posle drugog gola, kao nakon prvog. Radonjić je imao dva naleta po krilu, ipak, u poslednjim trenucima su oba puta ukrajinski defanzivci uspeli da osujete opasnost.

56. minut - GOOOOOL, 2:1! Mitrović je nezaustavljiv. Nije ga bilo "nigde" dosad, ali jedna prava lopta - od koga bi drugog nego od Tadića - i napadač Fulama je odmah pokazao kakav je majstor. mirno je primio ubačenu loptu na petercu, malo iskosa, a onda rutinirano savladao Pjatova.

49. minut - Lepa kontra Srbije koju je povukao Tadić, i uključio Ljajića pasom. Fudbaler Bešiktaša imao je čuvara ispred sebe, povukao je loptu u stranu, a onda vrlo lukavo pokušao da savlada Pjatova udarcem u bliži ugao. Golman Ukrajine spremno je dočekao pokušaj Ljajića.

aleksandar mitrović

POLUVREME

45+1. minut - Kraj poluvremena u kojem je Srbija odigrala bolje u prvih dvadesetak minuta, a Ukrajinci kasnije bili konkretniji, te krunisali bolji period. Dodatna poteškoća za naše je što su i Portugalci poveli, pa su ponovo ispred nas u trenutnom poretku. Nama ostaje da konstatujemo da su Orlovi 23 minuta "bili" na Evropskom prvenstvu.

40. minut - Gol u Luksemburgu - Portugalci su poveli! Bruno Fernandes je strelac, što znači da je Srbija sad baš daleko od Evropskog prvenstva.

40. minut - Primirio se tempo, manje je šansi i uzbuđenja nakon gola gostiju...

35. minut - Luksemburg i dalje odoleva Portugaliji, tamo je 0:0, ali sa promenom rezultata u Beogradu Portugalci idu na Evropsko prvenstvo.

fudbaleri ukrajine

34. minut - GOL, 1:1! Ukrajinci su pojačali ritam i došli do gola. Jaremčuk je pogodio sa peterca, glavom, bio je tačno između dvojice naših štopera Milenkovića i Maksimovića, bez muke savladao Rajkovića.Play Video

28. minut - Novi nalet Srbije! Radonjić je raspoložen, pobegao je ćuvaru posle "duplog pasa", ipak u poslednji čas njegov centaršut je izblokiran.

26. minut - Odličan pokušaj Ljajića sa distance, lopta gotovo da je očešala stativu!

25. minut - Odgovorili smo Ukrajincima u narednoj akciji - dva naša šuta (Radonjić i Tadić) završila u bloku Ukrajine. Nakon kornera, opet gužva u petercu, a Pjatov kupi loptu.

23. minut - STATIVA! Imali smo sreće sada. Rajković je bio savladan, ali mu se lopta od odbitka od stative vratila, tu su bili i naši defanzivci da otklone opasnost.

nemanja radonjic

20. minut - Povukli smo se, što koriste Ukrajinci da razviju igru i napadnu. Imali su i šansu preko Jarmolenka - šutirao je jako po zemlji, pravo u Rajkovića.

13. minut - Nova šansa za raspoloženu Srbiju. Došla je lopta Tadiću nakon udarca Mitrovića i odbitka o defanzivu Ukrajine. Ipak, nešto lošija završnica strelca jedinog gola.

9. minut - Luksemburg - Portugalija, trenutno je bez golova. Sa ovakvim rezultatima, Srbija ide na EP, a Portugalci "vise".

8. minut GOOOOOL, 1:0! Tadić iz penala! Prethodno je as Ajaksa iznudio udarac sa "bele tačke", tako što je loptom pogodio u ruku igrača gostiju. Nije bilo dileme, sudija je odmah pokazao na jedanaesterac, odakle je Dušan bio neumoljiv.

adem ljajić

7. minut - Pritisak Srbije! Okolišali su naši blizu kaznenog prostora, na kraju je Gudelj snažno šutirao - pravo u Pjatova koji je iz drugog pokušaja ukrotio loptu.

6. minut - Kontrola igre našeg tima, lopta je u nogama naših igrača gotovo od samog starta. Imali smo i prvi napad, ali Pjatov je preduhitrio naše napadače na centaršut Radonjića sa boka.

Srbija: Rajković - Milenković, Nik. Maksimović, Kolarov, Rodić - Gudelj, Nem. Maksimović - Tadić, Lajić, Radonjić - Mitrović.

Ukrajina: Pjatov - Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mukolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovski, Jarmolenko - Jaremčuk.